Наша історія

Зараз нам уже 25 років! За цей час ми багато чого досягли, але попереду ще багато роботи. Ось деякі з основних віх нашої історії.

Листопад 1992 року

Ми відкрили перше представництво Британської Ради у Києві в результаті домовленостей між Сполученим Королівством та Україною щодо культурної, освітньої та наукової співпраці. Британську Раду було призначено агентом з розвитку та підтримки цих зв‘язків. 

1993 – 1995 роки

Поступово запрацювали Ресурсні центри з англійської мови у Львові, Одесі, Харкові та Донецьку (у такому порядку), і наша аудиторія викладачів та учнів поширилася на всю країну: люди отримали доступ до семінарів із методики викладання англійської, майстерень, матеріалів із викладання та вивчення мови, конференцій та круглих столів. Також ми розпочали просування досягнень британського мистецтва по всій Україні. 

1996 – 1999 роки

Ми налагодили перші партнерські відносини із місцевими культурними закладами, міською владою, місцевими освітніми закладами (школами й університетами), а також учнями в усіх п‘ятьох охоплених нами містах, а також стверджували репутацію надійного партнера, привозячи до України митців, фахівців із викладання мови та освіти в цілому, медіа-професіоналів та вчених зі Сполученого Королівства.  

Початок 2000 року

Ми підтримали ініціативу Євросоюзу з розвитку громадянського суспільства в Україні через Британські центри громадянської ініціативи, які діяли в чотирьох наших регіональних українських представництвах. Ми також розпочали свій потім успішний проект «Англійська для миротворців». 

Наша нова чудова домівка на Подолі, у Києві, була урочисто відчинена для відвідувачів 12 квітня 2000 року Високоповажним Робертом Куком, Міністром закордонних справ і у справах Співдружності Націй Сполученого Королівства. 

Червень 2000 року

Ми перенесли діяльність у нове приміщення, що дозволило нам розширити київську аудиторію Центру викладання англійської мови та Екзаменаційної служби, підтримати зміцнити навчальний процес за допомогою запропонованих учням добірок книжок, відео- та аудіоматеріалів зі Сполученого Королівства і запровадити нові комунікативні методики викладання англійської мови. 

2000 – 2006 роки

Наша мистецька програма привезла до України такі колективи, як Театр балету Мері Ремберт, співочу трупу I’Fagiollini та духовий оркестр The Wallace Collection, які гастролювали нашою країною із концертами та майстернями. Ми започаткували в Україні перший Фестиваль британського кіно. 

Наші суспільні проекти зверталися до таких проблем, як запобігання ВІЛу/СНІДу, робота із людьми із особливими потребами, дітьми та молоддю, молодими правопорушниками, жертвами торгівлі людьми, а також допомагали у розвиткові навичок української міліції. 

Наші проекти в залузі науки дали початок реалізації в Україні ідеї Зеленого офісу; ми підтримували проекти із захисту довкілля та ефективного використання енергії. 

Наші інформаційні проекти протягом трьох років відзначилися у 25 областях країни, і в кожній із них ми проводили дні Великої Британії. Ці проекти привернули увагу молоді, яка бажала здобути освіту у Сполученому Королівстві, українських бізнесменів, які шукали партнерства із британськими колегами, викладачів та учнів англійської по всій Україні. 

2006 – 2013 роки

Географія та спектр нашої діяльності розширювалися, ми співпрацювали із Міністерством освіти у роботі над професійно-орієнтованими курсами англійської та національної програми для інститутів перепідготовки викладачів; ми вплинули на вдосконалення навичок викладачів англійської та розробку національної кваліфікаційної мережі, започаткували предметні консультації для педагогів. 

Ми підтримали систему призначення державних британських стипендій та втілювали програму стипедній фонду Джона Сміта. 

Молодь України могла скористатися перевагами участі у наших проектах розвитку - Climate Change, Intercultural Navigators, Active Citizens, Creative Cities, Dreams and Teams, English for Social Entrepreneurship, а також Connecting Classrooms, Citizens and the State, Belarus Child protection тощо. 

Ми розпочали викладання англійської для наймолодших учнів та корпоративних клієнтів. Понад 700 українських державних службовців пройшло через запропоновані їм наші курси.