Зараз нам уже 25 років! За цей час ми багато чого досягли, але попереду ще багато роботи. Ось деякі з основних віх нашої історії.

Листопад 1992 року

Ми відкрили перше представництво Британської Ради у Києві в результаті домовленостей між Сполученим Королівством та Україною щодо культурної, освітньої та наукової співпраці. Британську Раду було призначено агентом з розвитку та підтримки цих зв‘язків. 

1993 – 1995 роки

Поступово запрацювали Ресурсні центри з англійської мови у Львові, Одесі, Харкові та Донецьку (у такому порядку), і наша аудиторія викладачів та учнів поширилася на всю країну: люди отримали доступ до семінарів із методики викладання англійської, майстерень, матеріалів із викладання та вивчення мови, конференцій та круглих столів. Також ми розпочали просування досягнень британського мистецтва по всій Україні. 

1996 – 1999 роки

Ми налагодили перші партнерські відносини із місцевими культурними закладами, міською владою, місцевими освітніми закладами (школами й університетами), а також учнями в усіх п‘ятьох охоплених нами містах, а також стверджували репутацію надійного партнера, привозячи до України митців, фахівців із викладання мови та освіти в цілому, медіа-професіоналів та вчених зі Сполученого Королівства.  

Початок 2000 року

Ми підтримали ініціативу Євросоюзу з розвитку громадянського суспільства в Україні через Британські центри громадянської ініціативи, які діяли в чотирьох наших регіональних українських представництвах. Ми також розпочали свій потім успішний проект «Англійська для миротворців». 

Наша нова чудова домівка на Подолі, у Києві, була урочисто відчинена для відвідувачів 12 квітня 2000 року Високоповажним Робертом Куком, Міністром закордонних справ і у справах Співдружності Націй Сполученого Королівства. 

Червень 2000 року

Ми перенесли діяльність у нове приміщення, що дозволило нам розширити київську аудиторію Центру викладання англійської мови та Екзаменаційної служби, підтримати зміцнити навчальний процес за допомогою запропонованих учням добірок книжок, відео- та аудіоматеріалів зі Сполученого Королівства і запровадити нові комунікативні методики викладання англійської мови. 

2000 – 2006 роки

Наша мистецька програма привезла до України такі колективи, як Театр балету Мері Ремберт, співочу трупу I’Fagiollini та духовий оркестр The Wallace Collection, які гастролювали нашою країною із концертами та майстернями. Ми започаткували в Україні перший Фестиваль британського кіно. 

Наші суспільні проекти зверталися до таких проблем, як запобігання ВІЛу/СНІДу, робота із людьми із особливими потребами, дітьми та молоддю, молодими правопорушниками, жертвами торгівлі людьми, а також допомагали у розвиткові навичок української міліції. 

Наші проекти в галузі науки дали початок реалізації в Україні ідеї Зеленого офісу; ми підтримували проекти із захисту довкілля та ефективного використання енергії. 

Наші інформаційні проекти протягом трьох років відзначилися у 25 областях країни, і в кожній із них ми проводили дні Великої Британії. Ці проекти привернули увагу молоді, яка бажала здобути освіту у Сполученому Королівстві, українських бізнесменів, які шукали партнерства із британськими колегами, викладачів та учнів англійської по всій Україні. 

2006 – 2013 роки

Географія та спектр нашої діяльності розширювалися, ми співпрацювали із Міністерством освіти у роботі над професійно-орієнтованими курсами англійської та національної програми для інститутів перепідготовки викладачів; ми вплинули на вдосконалення навичок викладачів англійської та розробку національної кваліфікаційної мережі, започаткували предметні консультації для педагогів. 

Ми підтримали систему призначення державних британських стипендій та втілювали програму стипедній фонду Джона Сміта. 

Молодь України могла скористатися перевагами участі у наших проектах розвитку - Climate Change, Intercultural Navigators, Active Citizens, Creative Cities, Dreams and Teams, English for Social Entrepreneurship, а також Connecting Classrooms, Citizens and the State, Belarus Child protection тощо. 

Ми розпочали викладання англійської для наймолодших учнів та корпоративних клієнтів. Понад 700 українських державних службовців пройшло через запропоновані їм наші курси.

2014-2016

Ми втроє збільшили ресурси на втілення наших програм в сфері мистецтва в Україні: ми демонструємо високоякісне мистецтво із Великої Британії та допомагаємо зміцнити професійну спроможність українських мистецьких кіл та креативних індустрій.

Ми започаткували велику театральну програму, підтримали амбіційну програму в сфері індустрії моди (в партнерстві з Британською Радою Моди, Лондонським Тижнем Моди та Українським Тижнем Моди), а також дизайну та візуального мистецтва (в партнерстві з Ліверпульським бієнале та різними українськими організаціями візуального мистецтва). В рамках нашої нової програми Creative Enterprise: Ukraine ми натренували 120 молодих  креативних підприємців з усієї України, що дозволило їм розвинути та закріпити свої креативні бізнес програми. Наша музична програма Selector підкріплюється серією Selector Live, яка привозить молоді творчі колективи в Україну, Ми очолюємо консорціум Європейських культурних установ, що втілюють проект в рамках програми Східного Партнерства ЄС – Культура та Креативність. Програма має на меті реформування політик в сфері культури та розбудову професійної спроможності інституцій та митців та представників громадянського суспільства.

 Наші 24-х річні відносини із Міністерством освіти та науки в Україні надзвичайно міцні - ми робимо внесок в професійний розвиток всіх вчителів англійської мови в державній системі освіти та покращуємо систему вивчення та викладання англійської у всій країні. Ми також втілюємо великий проект на розвиток та покращення викладання, вивчення та оцінювання англійської в українських університетах.

Кожного півріччя у нас навчається близько тисячі дітей та тисячі дорослих в школі англійської мови на Подолі та в нашій партнерській організації на лівому березі у Києві в Academy A+.

Наша екзаменаційна служба пропонує проведення тестування з IELTS, професійних іспитів таких як ACCA та нашого власного тесту Aptis. Ми все ще продовжуємо викладати англійську мову для більш ніж 500 державних службовців щорічно, підтримуючи український європейський вибір.

 У сфері освіти та розбудови громадянського суспільства ми підтримуємо впровадження закону 2014 року Про вищу освіту, який спрямований на реформування університетського сектору в Україні. Фокусом наших проектів є підтримка забезпечення якості освіти та національному та інституційному рівні, розвиток лідерства в університетах, підтримка та розвиток ефективного та автономного університетського врядування.

Ми працюємо із групами студентів у всіх партнерських університетах, щоб допомогти їм стати учасниками процесу реформування.

Ми забезпечуємо спеціальні тренінги та розбудовуємо міжнародні контакти з багатьма із 16 вищих навчальних закладах, переміщених із Сходу України. 

 

В рамках нашої програми Активні Громадяни ми працюємо із 2,500 молодих лідерів, розвиваючи навики фасилітаторства, самоорганізації та впровадження соціальних проектів. Саме вони вже залучили більш ніж 100,000 молодих людей до впровадження  біля 300 проектів соціальної дії у всіх регіонах України.

Сьогодні

У 2017 ми святкуємо нашу 25-у річницю в Україні.