Четвер 03 березня 2016

Британська Рада розпочинає трирічну Програму розвитку лідерського потенціалу для українських університетів, яка є результатом партнерства Британської Ради в Україні, Фундації лідерства вищої освіти (Сполучене Королівство) та Інституту вищої освіти НАПН України.

Програма має на меті розвинути лідерський потенціал  університетів України щоб підтримати процес реформ сектору вищої освіти. Протягом наступних 3-х років 40 українських університетів візьмуть участь у програмі, команда кожного університету протягом 12 місяців буде працювати над реалізацією власного проекту.

12 українських університетів було обрано для першого етапу програми у 2016/2017 роках. Британська Рада в Україні підтримає кожен університет, що бере участь у програмі за допомогою гранту для співпраці з університетом у Великій Британії. Кожна команда також отримає додаткову підтримку у вигляді курсу розвитку для обраних лідерів «майбутнього покоління».

«Ефективне та підзвітне лідерство є ключовим моментом, якщо українські університети планують прийняти випробування та можливості, які надає їм Закон України «Про вищу освіту» 2014 року. Ми сподіваємося, що ця програма, розроблена спільно з Міністерством освіти та науки України та Інститутом вищої освіти НАПН України дасть змогу та наснагу лідерам, які беруть участь у програмі вносити справжні зміни та покращення до української освітньої системи. А також, щоб університети могли забезпечувати чинні та майбутні покоління українців вищою освітою, яку вони потребують і на яку заслуговують» – прокоментував Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

Цей перший захід в рамках програми, який називається  «Командний центр розвитку» пройде 2-4 березня і основною метою заходу є:

  • Офіційно представити загальну концепцію програми, її візію, разом із чітким розумінням контексту, в якому вона проходить;
  • Вперше зібрати разом 12 університетських, які було обрано для участі;
  • Підготувати команди через низку інтерактивних завдань, моделей, концепцій і підходів до спільної роботи, що надасть їм змогу отримати якнайбільше для навчання під час Академії змін (червень 2016 р.) та інших складових програми.

Офіційне відкриття програми відбудеться 2 березня о 13:30 Наташею Василюк, заступником директора Британської Ради в Україні, Сергієм Квітом, Міністром освіти та науки України, Хелен Фейзі, заступником посла Великобританії, Василем  Кремнем, Президентом Національної академії педагогічних наук України.