Вівторок 08 серпня 2017

У п’ятницю, 4 серпня, о 13 годині в офісі Британської Ради в Україні відбулося вручення дипломів про проходження курсу англійської мови в рамках спільної програми з НАТО – NATO Resettlement Programme. Це навчання для відставних військовослужбовців, ветеранів та тих, що закінчують службу (в тому числі в АТО) – їх навчають англійської та навичок, що можуть допомогти їм у працевлаштуванні (написання резюме, проходження співбесід, тощо) та загалом в адаптації до життя поза військовою службою. Відбудеться випуск теперішньої групи учасників (40% із них – учасники АТО).

Загалом ця програма НАТО триває майже 20 років. Участь Британської Ради в проекті триває з 1999 року. За цей час навчальну підготовку отримали 60 груп у різних містах (Київ, Харків, Одеса, Львів, Севастополь, Херсон, Суми, Чернігів, Миколаїв, Хмельницький та ін.).

Про курс: тривалість – 400 годин, 5 годин на день, 5 днів на тиждень, впродовж 4 місяців. Курси безкоштовні, з наданням усіх навчальних матеріалів.

Усього з 1999 року в рамках програми NATO Resettlement Programme понад 8000 людей пройшли навчання на різних курсах (крім англійської, економіка, IT, менеджмент, тощо). За даними про учасників 2015 року, відсоток їхнього працевлаштування після проходження курсів – 83%.

Більше про програму:

Програма НАТО з перепідготовки колишніх військовослужбовців існує з грудня 1999 року. Вона спрямована на пом’якшення соціально-економічних наслідків військового реформування. Курси по перепідготовці проводяться в різних містах України – з 2000 року було охоплено понад 60 міст. Пропонується курси з різних економічних спеціальностей (маркетинг, менеджмент, аудит, логістика, бухгалтерська справа, малий бізнес, видавнича справа, безпека бізнесу), а також мовні курси, які надаються провідними міжнародними організаціями (англійська мова - British Council, німецька мова - Goethe Institut).

Цільова аудиторія Програми – кадрові військовослужбовці, які звільнилися з лав силових структур (Збройні Сили України, Національна Гвардія України, Державна Прикордонна служба, Служба Безпеки України) впродовж останніх трьох років; або планують звільнитися у 2016-2017 роках; а також військовослужбовці, що звільнились з лав вищеназваних структур 10 років тому, але були мобілізовані в АТО.

Офіс зв’язку НАТО працює за цією Програмою з різними Міністерствами та військовими формуваннями.

Основна мета Програми – сприяти працевлаштуванню колишніх військовослужбовців на цивільному ринку праці. Офіс зв’язку НАТО постійно моніторить результати працевлаштування, проводячи аналіз через 8-9 місяців після завершення курсу. Середній відсоток працевлаштованих по завершенню курсів з перепідготовки – 80%.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org.ua. Підтримуйте з нами зв'язок через facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish.