Понеділок 23 вересня 2013

5 жовтня 2013 року на Малій сцені Київського академічного Молодого театру відбудеться прем’єра вистави Бери, люби, тікай за п’єсою українського драматурга Оксани Савченко. Над постановкою вистави з українськими акторами працювала британська режисерка Керолайн Стейнбейс.

Лора у біді. Дитина плаче, холод проймає до кісток, а її хлопець Андрій по вуха у боргах. І коли справи вже не можуть бути гіршими, Андрій зникає, а Лора залишається сам-на-сам, щоб з усім цим розібратися. Розгорнута на тлі спальних районів Києва, вистава Бери, люби, тікай - це історія про справжнє кохання та пошуки щастя.

П'єса стала результатом дворічної програми співпраці з українськими молодими драматургами, започаткованої Британською Радою та лондонським театром Royal Court два роки тому. У поціновувачів сучасного театру вже була можливість ознайомитися з текстом Оксани та роботою Керолайн під час проведення сценічних читок у Києві у листопаді 2012 року в рамках фестивалю “Тиждень актуальної п'єси” та у Лондоні у березні цього року - на сцені Royal Court.

За словами Андрія Білоуса, Для Молодого театру - це не лише нагода творчої співпраці українських акторів із режисером із Лондона та обмін досвідом, але й можливість подивитися на своє життя очима європейця.

Це перший спільний проект Молодого театру та британського режисера, і мені дуже приємно, що Керолайн обрала для такої співпраці саме п'єсу молодого українського драматурга. Я вірю, що цей проект стане першим у низці спільних україно-британських театральних ініціатив на сцені Молодого, - говорить Анна Бубнова, керівник мистецької програми Британської Ради в Україні.

“На першому читанні п'єси я була вражена фантастичними спостереженнями Оксани та її чудовим почуттям часу. Вона пише надзвичайно життєво, і я сподіваюся, що нам вдасться це гідно відтворити на сцені”, - ділиться враженнями режисер вистави Керолайн Стейнбейс.

Notes to Editor

Контакти для преси:

Марія Рудь
менеджер з комунікацій
Тел.: (380 44) 490 56 00
E-mail: maria.rud@britishcouncil.org.ua

Довідка

Керолайн Стейнбейс закінчила Центральну школу сценічної мови та драми у Лондоні. Пройшла курс режисури в Національній театральній студії (Великобританія) у 2008 році та того ж року виграла престижну нагороду JMK для молодих режисерів за постановку “Божевільного лісу” Керіл Черчіл.

Серед її напрацювань: “Землетруси у Лондоні” (Британські гастролі для Headlong Theatre), “Батьківщина” (Gate Theatre, вибір фестивалю Radikal Jung у Мюнхені), Charged/Re-Charged (Soho Theatre), Mile End (Британські гастролі, переможець Першого Единбурзького “Фрінджу”, нагорода Arches Brick 2007), “Фото-історія” (BAC), Cosi Fan Tutte (Sadler’s Well та британські гастролі). Керолайн працювала над різноманітними постановками та операми з такими театрами: National Theatre, The Globe, Hampstead, Traverse Edinburgh, A.R.T. Boston, the Birmingham Rep та the Riverside Studios. Вона була продюсером ETT, Treatment, Theatre 503, а також - власної компанії Strike Ensemble. До березня 2013 року займала посаду заступника художнього керівника міжнародних програм театру Royal Cou

Оксана Савченко народилась та виросла у Києві. Дванадцять років працювала журналістом. Писала сценарії для серіалів та короткометражних фільмів, зокрема, для кінопроекту “Україна, гудбай”.

2011 – Учасниця програми Royal Court (Лондон) для українських драматургів; дипломант Волошинського конкурсу в номінації “Драматургія”. П’єса “Дні народження Зіни” - шорт-ліст конкурсу “Дійові особи” (Москва). Публікації – журнал “Сучасна драматургія”; “Найкращі п’єси 2011” - збірка драматургічного конкурсу “Дійові особи”, журнал “Дніпро”.

2012 – П’єса “Дні народження Зіни” ввійшла у шорт-ліст “Конкурсу конкурсів”, організованого у рамках фестивалю “Золота маска” (Москва)

В середині 1990-х Royal Court сприяв народженню течії new writing (“нової драми”). Саме в Royal Court наприкінці 80-х відбулися перші експерименти в жанрі verbatim (п’єси, створені на основі документальних інтерв’ю з представниками певних соціальних груп). Упродовж сезону тут відбувається 15–20 прем’єр. Літературний відділ театру розглядає за сезон понад 300 творів, які надсилають до театру молоді автори з усього світу.

З 1996 року команда театру Royal Court в різних країнах веде проекти з метою розвитку драматургії, навколо яких об’єднуються автори п’єс, режисери, актори та перекладачі. Цю освітню діяльність, яка охоплює вже 70 країн на 30-х мовах світу, підтримують фонд Genesis Foundation та Британська Рада.

Узимку 2011, після переговорів між Британською Радою в Україні та Грузії та керівником міжнародної програми Royal Court Еліз Доджсон, було вирішено започаткувати програму для українських та грузинських драматургів. Завдяки відкритому конкурсу було відібрано сім українських та сім грузинських драматургів, які навесні 2011 року розпочали роботу над новими п'єсами у співпраці з британськими драматургами та режисерами.

Протягом півтора року молоді драматурги тричі зустрічались з командою Royal Court для обговорення та удосконалення текстів. З українськими та грузинськими драматургами на різних етапах проекту працювали: керівник міжнародного відділу Royal Court Еліз Доджсон, драматурги Нік Пейн, Ейпріл Деанджеліз та Рорі Малларкі, режисери театру Royal Court Керолайн Стейнбейс та Саймон Годвін, режисер Рамін Грей.

На фінальному етапі 12-16 березня у Royal Court'і відбулися сценічні читання українських п'єс “І мені більше не цікаво, як ти там” (“Бери, люби, тікай”) Оксани Савченко, Twatted Євгена Марковського та “Дядя Саша, М'ясник” Маріам Агамян.

На початку 2014 року Британська Рада спільно з театром Royal Court розпочне нову програму співпраці з українськими та білоруськими молодими драматургами New Writing with Royal Court. Учасники проекту матимуть нагоду отримати фахову допомогу режисерів і сценаристів театру в написанні п’єс та їхній постановці у місцевих театрах чи на сцені самого Royal Court. Наприкінці програми учасники представляють цілком нові драматичні твори.

Мистецька програма Британської Ради в Україні зосереджена на чотирьох напрямках – театр, кіно, музика й візуальне мистецтво. Ми представляємо найкраще з сучасного британського мистецтва — кінопокази, театральні постановки, концерти, виставки, дискусії та освітні проекти, створені спільно з українськими митцями.

Британська Рада у Facebook: https://www.facebook.com/BritishCouncilUkraine

About the British Council

Заснована у 1934 р. Британська Рада є міжнародною організацією Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми створюємо можливості для розбудови міжнародних зв’язків між Британією та іншими країнами та вибудовуємо довіру між людьми по всьому світу.

Ми є глобальною організацією, що має 190 представництв у 110 країнах та регіонах. Ми щороку впливаємо на 500 мільйонів людей по всьому світу - а це майже десята частина людства.

Британська Рада в Україні займається зміцненням зв‘язків між Україною та Сполученим Королівством у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, вищої освіти та розбудови суспільства. Ми надаємо українцям можливості здобути освіту англійською мовою задля професійного і особистого розвитку, а також проводимо іспити та тести для здобуття британських дипломів.