П'ятниця 02 вересня 2016

Розпочинається підготовка шкільного вчителя англійської мови нового покоління

1 вересня 2016 року розпочинається пілотування нової програми з методики навчання англійської мови в 11 педагогічних вишах України, що триватиме протягом трьох років і матиме значний вплив на якість викладання англійської в українських школах. Програму розробила Британська Рада спільно з Міністерством освіти в рамках проекту «Шкільний вчитель нового покоління». Вона є складовою реформи професійної підготовки педагогів та передбачає оновлення змісту навчання, зміщення акценту з теоретичної на практичну підготовку та формування компетентностей вчителя англійської мови.

«Методика навчання іноземних мов» більше не буде виключно теоретичною дисципліною. Відтепер вона зосереджена на розвитку вмінь для навчання англійської мови, а шкільна практика стає повністю інтегрованою у курс із методики», – зазначає Вікторія Іваніщева, менеджер проектів Британської Ради, керівник спільного з Міністерством освіти проекту «Шкільний вчитель нового покоління».

Нова програма передбачає збільшення кількості навчальних годин на підготовку з методики в 10 разів та періоду педагогічної практики до шести семестрів. Відтепер при підготовці майбутніх вчителів з англійської мови будуть використовуватися інтерактивні методи навчання, а акцент навчального процесу буде зміщений з учителя на учня. Основним фокусом навчання стає напрацювання компетенцій, а не вивчення теорії, починають оцінюватися не знання, а вміння. Навчання з методики буде проводитися виключно англійською мовою.

Серед учасників проекту Вінницький університет імені Михайла Коцюбинського, Житомирський університет імені Івана Франка, Рівненський гуманітарний університет, Мелітопольський педагогічний імені Богдана Хмельницького, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, Уманський університет імені Павла Тичини, Харківський педагогічний університет iменi Г.C. Сковороди, Чернівецький університет імені Юрія Федьковича, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. До пілотування нової програми може також приєднатися Київський університет імені Бориса Грінченка.

Міністерство освіти й науки затвердило програму в серпні 2015 року, а в червні 2016 року відбулася її презентація для викладачів і керівників педагогічних університетів – учасників проекту. Змістовні модулі цієї програми згодом можуть бути використані для підготовки фахівців із викладання будь-якої мови, адже нова програма передає загальні цінності вчителя іноземної мови ХХІ століття.

 Детально про особливості нової програми читайте у блозі та на веб-сторінці проекту «Шкільний вчитель нового покоління».

Про заходи Британської Ради в рамках «Року англійської мови в Україні» можна дізнатися за посиланням: http://www.britishcouncil.org.ua/year-of-english