“Більшість людей розуміє, що без культури неможливо вдихнути нове життя в міста і спільноти. Інколи сама присутність культурного елементу дає поштовх до оновлення і відродження, що неодмінно підтвердять горді мешканці Ньюкасла і Гейтсхеда”, -  колишній Секретар Департаменту культури, масмедіа і спорту Великої Британії Тесса Джоуелл

30 років тому, коли керівник Навчального центру Британської Ради в Україні Брендан Освальд жив та навчався у промисловому містечку Ньюкасл на північному сході Англії, він і подумати не міг, що нині воно буде асоціюватися з потужною мистецькою спільнотою, значними інвестиціями в його культурне поле та стабільним економічним зростанням регіону внаслідок розвитку творчих індустрій. 

Завдяки партнертву центральної влади із сусіднім Гейтсхедом, запуску національної лотереї та спрямованих у культуру та мистецтво зовнішніх внесків була створена культурна інфраструктура міста, збудовані нові мистецькі інституції, а цілий регіон перетворився на один із найпрогресивніших культурних осередків світу. 

Саме у цей час символом відродження Ньюкасла стало створення скульптури “Північний Янгол” Ентоні Гормлі - незвичне поєднання інженерії та дизайну, покликаного уосолюблювати індустріальну душу регіону та його майбутні сподівання та можливості. 

З моменту старту програми оновлення Ньюкасла кількість людей, що регулярно відвідує культурні заходи, зросла з 15% до 27%, практично досягнувши середніх показників по Великій Британії. Кількість відвідувачів картинних галерей та виставкових центрів так само збільшилась із 15% до 35%; але головне - після тридцяти років інвестування у культурне середовище 80% опитаних мешканців визнали, що позбавлення регіону мистецького компоненту матиме негативний вплив на життя місцевого населення (порівнюючи з 70% у Лондоні і середніми 62% по Великій Британії). 

Експерти відзначають три причини успіху проекту “Ньюкасл-Гейтсхед”: інвестиції у культурну інфраструктуру та підтримку різноманіття культурних форм, активне залучення місцевого населення у мистецьке життя регіону, фінансова підтримка лише життєздатних та довготривалих проектів. 

Ми вважаємо, що Ньюкасл - це те місто, в якому є дуже багато спільного в історичній та культурній площинах з Україною. Місто, у якому ми можемо перейняти необхідні знання та інструменти, що допоможуть трансформувати українські міста та збагатити мистецьке середовище.