Будь ласка, перегляньте найчастіші запитання щодо грантів.

1. Юридичні особи якої форми власності можуть брати участь у конкурсі?

У конкурсі можуть брати участь юридичні особи будь-якої форми власності, що мають право отримувати благодійну допомогу (у т. ч. міська рада, комунальне підприємство, ТОВ тощо). Проте бажаними формами власності є: громадське об’єднання (громадська організація чи громадська спілка), товариство з обмеженою відповідальністю, фізична особа-підприємець.

2. Якщо ми подаємо заявку на проект співпраці, чи потрібно нашому партнеру також заповнювати заявку?

Ні, заявку має заповнити один партнер, який буде адмініструвати грант та проект, який подається. Але в заявці необхідно буде також надати інформацію про другого партнера.

3. Чи може особа, молодша 18-ти років, брати участь у програмі мобільності?

Ні. Особа, яка подається на програму мобільності, має досягти 18-ти років на момент подання.

Якщо після цього у вас все рівно виникатимуть труднощі, радимо розпочати процес заповнення заявки заново, використовуючи при цьому іншу електрону адресу.

4. Чи можна подати на програму мобільності декількох осіб (групу, колектив тощо)?

На програму мобільності кожна особа подається окремо. Від однієї організації може подаватися декілька заявок для окремих осіб.
Якщо вам необхідно організувати поїздку декількох людей (колективу, групи), ви можете оформити це в проект та подати на грант для проектів міжнародної співпраці.

5. Скільки проектних пропозицій може подати одна організація?

Організація може подати декілька проектних пропозицій на гранти проектів національної та міжнародної співпраці

6. Що означає пункт: “Кандидати повинні самі означити пропозицію мобільності.” (З рекомендацій до заповнення заявки на програму мобільності).

Ви маєте самі визначити країну, формат події чи можливості, а також мету поїздки. Команда програми Culture Bridges не публікуватиме списки потенційних пропозицій чи можливостей.

7. Чи може проект, що подається на проекти співпраці, видавати субгранти?

Ні, субгранти не можуть видаватися з коштів, наданих програмою Culture Bridges.

8. Чи обов’язково проекти національної співраці повинні залучати парнерів із щонайменше двох несусідніх областей?

Так, це є обов’язковою умовою участі для проектів національної співпраці. Програма не робить жодних виключень за цим критерієм. Несусідні області - це такі, що не мають спільного кордону одна з одною.

9. Чи має проект міжнародної співпраці реалізовуватися виключно на території України?

Ні, проект міжнародної співпраці може реалізовуватися як на території України, так і в країнах-членах ЄС.

10. Чи потрібно надсилати будь-які документи звичайною поштою, чи вся заявка заповнюється онлайн?

Ні, аплікаційна форма заповнюється виключно онлайн, усі необхідні супровідні документи також підвантажуються до форми онлайн.

11. Якщо моя подорож перевищує зазначені програмою мобільності 4 тижні, чи можу я в такому разі подавати заявку для отримання гранту на мобільність?

Так, ви можете подати заявку, але програма може покрити витрати на перебування лише впродовж максимум чотирьох тижнів. Усі наступні дні ви можете профінансувати самостійно.

12. Організації та особи з яких країн, окрім України, можуть подаватися на фінансування?

На фінансування мобільності та проектів міжнародної співпраці можуть подаватися як представники з України, так і представники з усіх країн-членів ЄС.

13. Чи можу я подати на участь у конкурсі проект, який триває декілька днів (наприклад, фестиваль), якщо в умовах зазначено, що проект має тривати мінімум 3 місяці?

Процес підготовки та планування проекту враховується в його тривалість. Тому, якщо планування, організація, реалізація проекту та активності по завершенню проекту сумарно тривають хоча б 3 місяці, ви можете подати такий проект.

14. Якщо у проекті беруть участь кілька партнерів, як здійснюється фінансовий менеджмент: грант отримає один із партнерів (грант-холдер), чи кожен з партнерів може отримати свою частку гранту, а потім звітувати за використані кошти? 

Заявку подає один головний партнер, який і отримає кошти та відповідатиме за адміністрування гранту та проекту.

15. Чи має приймаюча сторона для програми мобільності бути організацією, чи це може бути окрема особа?

Приймаючою особою може бути лише організація.

16. Чи будуть ще відкриватися гранти Culture Bridges? Якщо так, то коли?

Так, гранти будуть відкриватися кожні три місяці для програми мобільності та кожні 6 місяців для проектів національної та міжнародної співпраці. Календар грантів на 2018 рік ви можете подивитися тут: http://www.britishcouncil.org.ua/culture-bridges/key-dates.