Програма Taking the Stage складається з декількох етапів:

  1. Підготовка заявки: після анонсу конкурсу режисерам дається два місяця на підготовку спільної заявки. Заявка складається із аплікаційної форми, яку потрібно заповнити, гарантійного листа від керівника театру, СV режисера.
  2. Розгляд заявок членами британо-українського журі: отримані заявки переглядаються на відповідність основним критеріям програми, перекладаються та відправляються членам журі, які виставляють бали кожній аплікаційній заявці. На основі балів складається шортліст конкурсу з 10-12 постановок.
  3. Підготовка до сценічних презентацій: режисерів та театри, які потрапили до шортліста, запрошують до Києва, аби вони репрезентували 20 хвилинні ескізи своїх робіт членам журі конкурсу та широкій публіці.  На підготовку до сценічного читання у режисера та театру є один місяць.
  4. Сценічні читання: фінальний етап конкурсу – це можливість для учасників презентувати задум вистави на театральній сцені, а членам журі - дізнатися більше про задум режисера. Від сценічного показу очікують, передусім, візуалізації жанру майбутньої вистави, сценічної подачі акторів та лаконічного режисерського рішення. Британська Рада покриває проживання та проїзд учасників із регіонів. Однією з важливих умов участі у сценічних читаннях є дотримання прав інтелектуальної власності, зокрема, на музику, використану в ескізі.
  5. Фіналісти програми отримують: грант у розмірі 50,000 гривень на здійснення постановки; менторську підтримку від членів журі (приїзди британських членів журі відбуваються на початку та наприкінці підготовки вистави); очищення прав на сучасні п’єси, які цього потребують; інформаційну підтримку виходу прем’єр (дизайн афіші, спільне просування в соцмережах, відеозапис прем’єрної постановки та створення відеоролика на його основі).