Програма резиденцій для художників у Ліверпулі

Програма резиденцій для художників у Ліверпулі

Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале оголошують нову програму резиденцій для художників, що об’єднає митців з двох країн. Програма резиденцій розпочнеться 1 березня 2016 року. До участі запрошуються художники з України, що бажають провести вісім тижнів у співпраці з кураторами Ліверпульської бієнале.

Тема цьогорічної резиденції – «Уявні світи» – відображає деякі з ідей Ліверпульської бієнале 2016 року. Уявити світ – значить підготуватися до різних можливостей. Уявити подорожі до інших всесвітів, побачити новий геополітичний ландшафт у близькому та далекому майбутньому і запропонувати новий погляд на минуле.

Подати заявку організатори заохочують художників, котрі зацікавлені в розкритті потенціалу уявних світів та хотіли б отримати професійний досвід на резиденції у Ліверпулі. Програма забезпечить учасників стипендією, покриє витрати на проживання та переліт, а також надасть майстерню для роботи.

Якщо ви зацікавлені взяти участь в програмі резиденцій, будь ласка, надішліть заповнену заявку на адресу Liverpool@britishcouncil.org.ua. Організатори програми зв’яжуться з учасниками, котрі потрапили в шортлист конкурсу.

 

Розклад конкурсу

Прийом заявок –17 грудня

Дедлайн–17 січня

Оприлюднення шортлиста–1 лютого

Тривалість резиденції – 1 березня - кінець квітня  

Тривалість резиденції

Вісім тижнів 

Умови участі

До участі запрошуються професійні художники, які проживають в Україні щонайменше один рік.  

Знання мови: кожен з учасників має володіти англійською мовою на рівні не нижче середнього (еквівалент до рівня B1).

Учасники повинні бути старше 25 років на момент початку.

Кандидати повинні мати принаймні одну ступінь вищої освіти з відповідної спеціальності.

Ліверпульська бієнале зможе прийняти людей зі спеціальними медичними потребами Будь ласка, зазначте про такі потреби в заявці на участь, аби в нас було достатньо часу задовольнити їх.

До проживання у резиденції не допускаються нічні гості, подружжя, діти і домашні тварини учасників. 

 

Що покриває програма

Віза до Великобританії: програма покриє усі витрати та надасть необхідну підтримку в процесі оформлення документів

Проживання: Окремий номер із загальною ванною кімнатою та кухнею

Програма не покриває вартість харчування, проте, учасники зможуть скористатись кухнею у місці проживання, студії та в офісі Ліверпульської бієнале.

Доступ до комп'ютера / Інтернет: учасники матимуть доступ до бездротовий Інтернету у місці проживання, студіях та в офісі Ліверпульської бієнале. Загальні комп'ютери та принтери доступні для використання художниками в офісі Ліверпульської бієнале.

Студії: учасники резиденції матимуть 24-годинний доступ для роботи в студії.

Як подати заявку (необхідні документи)

  •  Резюме: максимум 2 сторінки (лише у форматі .pdf), що описують професійний досвід та попередні виставки (будь ласка, також зазначте дату народження та термін придатності закордонного паспорту)
  • Мотиваційний лист: 500 слів, що описують, як ваш творчий доробок  відображає тему резиденції «Уявні світи» (формат .pdf)
  • Творчий доробок: максимум 10 зображень, кожне з повною назвою,технікою та датою, або лінки на відео ( викладені на Youtube, Vimeo) збережені одним pdf файлом (максимальний розмір 3 MB). Будь ласка, використовуйте алгоритм зменшення розміру pdf файлів.
  •  Надсилаючи заявку ви підтверджуєте свою згоду на її використання (Британською Радою та т Ліверпульською бієнале), або на використання зображень з аплікаційної форми чи інших її частини у промо матеріалах програми. Для зображень, будь ласка, вкажіть усю необхідну інформацію про авторське право та переконайтесь, що права на використання зображення очищені.
  • Будь ласка, зверніть увагу, що загальний розмір вашої заявки не повинен перевищувати 5MB, інакше він буде відхилений системою.
  • Якщо ваша заявка перевищує 5MB, будь ласка, завантажте її на один з надійних файлообмінних сервісів (google drive, dropbox, copy, onedrive тощо) та відправте посилання у листі-заявці.  Максимальний розмір усіх файлів заявки на файлообмінному сервісі не повинен перевищувати 25 MB.
  •  Усі заявки повинні бути написані англійською мовою та бути збережені у форматі .pdf (rar/zip архіви прийматись не будуть)

Учасники програми резиденцій

Британська Рада та Ліверпульська бієнале раді оголосити імена чотирьох художників з України, котрі проведуть вісім тижнів на резиденції у Ліверпулі. Митців було обрано з-поміж більше ніж 150 кандидатівз усіх регіонів України.

Переможцями відбору стали Катерина Берлова, Олександр Бурлака, Алевтина Кахідзе та Мітя Чуріков.

11 березня 2016 року українські митці поїдуть до Ліверпуля, де проведуть наступні два місяці резиденції в студії «The Royal Standard gallery», вивчаючи захопливий візуальний та мистецький ландшафт міста. 

Катерина Берлова – народилась в 1986 році у Дніпропетровську. У 2009 роцізакінчила  Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Її роботи були експоновані на численних  виставкових майданчиках України: Центр сучасного мистецтва  М17 (Київ), Галерея Лавра (Київ), Detenpyla gallery (Львів) та інші. Працює у різних медіа – живопис, скульптура, інсталяції, відео  тощо.

Олександр Бурлака – народився в 1982 році у Києві. Закінчив факультет архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури (2005).  Учасник мистецької групи Мельничук-Бурлака, співзасновник кураторської групи «Худрада». У своїй художній практиці активно використовує метод дослідження архітектури, та її трансформації на теренах пострадянських країн. Працював над архітектурними дослідженнями для Київської бієнале "TheBookofKyiv" (KyivBiennial2015 book), видань "KiewArchitekturführer" та "SovietModernism 1955-1991: UnknownHistory", виданих Віденським Центром Архітектури (Австрія).

Алевтина Кахідзе – народилась в 1973 році  у місті Жданівка, Донецької області. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (Київ) у 2004 році та Академію Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди) у 2006. Лауреат мистецької премії імені Казимира Малевича для українських художників (2008). Учасниця численних художніх проектів в Україні та світі, співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у с. Музичі. Працює у різних медіа – інсталяції, відео, перформанси, тексти, дизайнерські скульптури тощо.

Мітя Чуріков – народився в 1985 році у Києві. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (Київ) та Університет мистецтв Берліну (Німеччина). Учасник численних виставок у  Польщі, Німеччині та Україні. Працює у різних медіа – об’єкти, скульптури  фото та відео інсталяції. 

Програма резиденцій для кураторів у Ліверпулі

Британська Рада в Україні та Ліверпульска бієнале щасливі розпочати нову програму резиденцій для кураторів. Програма відбуватиметься паралельно із програмою резиденцій для художників у Ліверпулі, яку було розпочато у грудні 2015 року. Цього року програма підтримує Лізавету Герман - незалежного куратора, дослідницю та арт-критика. Вона розпочне свою 4-місячну програму резиденції у команді кураторів Ліверпульскої бієнале 23 березня.

Лізавета Герман - випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (2010), співпрацювала із кількома провідними інституціями у сфері візуального мистецтва України. Вона брала участь у воркшопі для молодих кураторів під час Берлінської бієнале у 2012 році та у програмі "Кураторська платформа" від PinchukArtCentre у 2012-2014 роках. У 2014 вона заснувала платформу для досліджень "Open Archive", а минулого року була співредактором книжки "Українське мистецтво 60-тих". Лізавета цікавиться історією кураторства і неофійціною мистецькою сценою України в часи СРСР.