Британська Рада завершила святкування 25-річчя діяльності в Україні флагманом своєї мистецької програми – фестивалем «Нове британське кіно». У програмі 17-го фестивалю - призери Канн, фаворити британських премій та фестивальні хіти. Ми представили українським глядачам найбільш вагомі та визнані цьогоріч фільми Сполученого Королівства за підтримки компанії «Артхаус Трафік».

“Вбивство священного оленя” Йоргоса Лантімоса (“Лобстер” та “Ікло”) з Коліном Фарреллом та Ніколь Кідман відкрив 17-й фестиваль. Також у програмі ще один призер Канн - “Тебе ніколи тут не було” від британської майстрині психологізму Лінн Ремсі (“Щось не так з Кевіном”). Режисерка й сценаристка розділила в Каннах приз за найкращий сценарій із Лантімосом.

Культовий “На голці” Денні Бойла за романом Ірвіна Велша нарешті отримав своє продовження у стрічці “Т2: Трейнспоттінг”

Серед цьогорічних британських фільмів, найбагатше відзначених призами, в лідерах — “Земля божа” дебютанта Френсіса Лі, історія молодого фермера, переобтяженого домашньою роботою, через що він наймає румунського іммігранта — і закохується в нього.

“Останній портрет” - режисерська робота відомого голівудського актора Стенлі Туччі, оповідь про одного з найвидатніших митців ХХ століття — Альберто Джакометті, з володарем “Оскара” Джеффрі Рашем та молодою зіркою Армі Хаммером у головних ролях.

Нарешті для любителів коротких історій — наш спецпроект разом із Британською академією кіно і телебачення (BAFTA), добірка короткометражних фільмів, що були номіновані на премію Академії у 2017 році, “Bafta: Британія. Коротко”.

Після закінчення фестивалю в Києві активісти й керівники кіноклубів зможуть провести у своєму місті ретроспективні покази програм «Нового британського кіно» в рамках проекту «Артхаус Клуб». Для цього потрібно буде подати заявку на  сайті.

Деталі: