Британська Рада спільно з Українським радіо та Мистецьким арсеналом оголошує конкурс оригінальних радіоп'єс “Радіодрама UA/UK”. Британсько-український проект покликаний сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні.

П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року. Автор/ка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25,000 грн.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму. В онлайн-формі, будь ласка, прикріпіть текст та синопсис п’єси у .pdf, .doc чи .docx форматі. Радіоп’єса має бути написана українською мовою, кількість знаків не повинна перевищувати 20,000 (шрифт - Times New Roman, кегель - 14, інтервал - 1,5). Прийом робіт триватиме з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно. Ознайомитися з повними правилами конкурсу можна за посиланням.

Переможця визначить журі, до якого увійдуть представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, британської продакшен-компанії Rockethouse, вітчизняні літературні та театральні експерти.

Наприкінці вересня для учасників, чиї твори потраплять до короткого списку конкурсу, британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню. Протягом тижня письменники працюватимуть над своїми рукописами під її менторством та дізнаватимуться професійні секрети та нюанси роботи у цьому жанрі. 

Пізніше для постановників та продюсерів Українського радіо та інших радіостанцій і онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати із жанром радіодрами, радіо-режисер Метт Томпсон із Rockethouse проведе тренінг щодо особливостей постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів. Умови участі у тренінгу та дати проведення тренінгу будуть оголошені влітку на ресурсах Українського радіо, Британської Ради та Мистецького арсеналу.

Розклад конкурсу

25 квітня - 30 червня Прийом радіоп’єс
3 вересня Оголошення короткого списку
24 - 28 вересня Майстерня із написання радіоп’єс від Франсес Бірнз
13 листопада Оголошення переможця
26 - 30 листопада Тренінг для постановників радіоп’єс
Січень 2019 року Прем’єра п’єси переможця в ефірі Українського радіо

Хто може взяти участь

Будь-хто за умови, якщо ви - громадянин/ка України і вам виповинилося 18 років. Ми розглядатимемо всі заявки незалежно від того, чи ви професійний автор/авторка чи тільки початківець. 

Знайомтеся з британським партнером проекту

Слоган британської продакшен-компанії Rockethouse – “Несподіване і красиве радіо”. Заснована в 1998 році, компанія постачає вишуканий контент для ВВС, спеціалізуючись на унікальних документальних творах та драмах для радіо UK National та BBC World Service. Rockethouse також співпрацює з Amazon audible для якого компанія створює звук для довготривалих аудіодрам (“Книга Джунглів” та “Різдвяна пісня”) та для комп’ютерних ігор.

Письменниця Франсес Бірнз розпочала кар’єру практиканткою у виробничому відділі BBC Radio у 1988 році. З 2005 року вона пише художні та мемуарні радіоспектаклі для Radio 3 та Radio 4. Франсес адаптувала до драматичного жанру ковбойські фільми та класичні романи і навіть ставила на радіо балет.

Метт Томпсон – радіо-режисер та продюсер з величезним досвідом. Він робив постановки на локації, працював з акторами на вулиці, в полях, лісах, а також у студіях вищого класу. Мета одна – створити реалістичний всесвіт за допомогою акторської гри та звукових маніпуляцій.

Дивіться також

Зовнішні посилання