Total Theatre Awards (TTA) — це одна з найпочесніших нагород у Великій Британії, що відзначає й підтримує широкий спектр сучасного перформативного мистецтва. Премія вручається під час единбурзького Fringe — найбільшого в світі відкритого фестивалю. TTA відзначає новаторські перформативні практики поза межами класичного канону в таких сферах, як постановочний театр, сучасний танець, перформанс, візуальний перформанс, пантоміма, ляльковий, пластичний, експериментальний театр, вуличний та site-specific перформанс.

У 2017 році Британська Рада дає можливість фахівцям з перформативного мистецтва з Грузії, Казахстану, Туреччини та України приєднатися до команди журі Total Theatre Awards. Всі витрати, включно з перельотом, проживанням, добовими та візовими зборами, покриває Британська Рада.

Переможці ТТА обираються у два етапи Оцінювачами та Суддями – групами митців, критиків, продюсерів, ведучих, науковців та театральних фахівців зі Сполученого Королівства та інших країн. Участь у цьому оцінюванні — надзвичайно цінна можливість для професійного розвитку та нагода розширити міжнародні зв’язки.

Total Theatre Awards прийматиме Оцінювачів та Суддів в Единбурзі, забезпечить консультування та підтримку, призначатиме колег, що виступатимуть у ролі менторів, а також міжнародних хостів, що допомагатимуть зорієнтуватися на ранніх етапах процесу; резервуватиме квитки на всі виступи; влаштовуватиме зустрічі з британськими митцями й організаціями, аби представити гостям сучасну британську перформативну сцену.

Ми отримали більше 90 заявок з усього регіону, з яких до шортлісту потрапили 28, із них ми обрали 6 переможців. Ними стами: Екатерина Мазмішвілі (Грузія), Антон Доукравец (Казахстан), Hakan Silahsızoğlu (Туреччина), Zeynep Aksoy (Туреччина), Марина Лимар (Україна) та Надія Соколенко (Україна).

 

Вимоги до участі

Ми шукаємо відповідальних фахівців, що мають на меті досліджувати непересічні перформативні постановки та вивчати нові тенденції, здатні бути об’єктивними та чесними, готові до нових відкриттів та готові підважувати власні смаки й досвід.

Головні критерії участі:

  • Щонайменше три роки професійного досвіду у сфері перформативного мистецтва в якості театрального/танцювального критика, продюсера, менеджера фестивалю чи театральної локації, журналіста тощо.

  • Високий рівень англійської мови (перевага надаватиметься рівню C1 за шкалою CEFR), позаяк англійська буде робочою мовою впродовж усього візиту. Успішні кандидати повинні будуть скласти мовний іспит у Британській Раді.

  • Доступність 3-19 або 16-26 серпня для подорожі в Единбург (див. ключові дати нижче).

  • Готовність ділитися набутим досвідом після повернення з Единбурга в публікаціях, інтерв’ю та/або блогах.

  • Відповідність вимогам на отримання британської візи 

Процес Total Theatre Awards

  • Колективно міжнародна команда з 25-ти Оцінювачів перегляне понад 530 постановок за 12-денний період (5 – 16 серпня);
  • Після 35 годин динамічних та ретельних обговорень і дискусій команда колективно і в демократичний спосіб визначить короткий перелік із найкращих виступів;

  • В середньому 30 виступів, що потраплять до короткого переліку, надаються для оцінювання другій панелі – Суддям. Постановки будуть розділені на п’ять категорій: пластичний та візуальний театр; інновація, експеримент і гра з формою; перспективні митці; цирк і танець;

  • За Суддями буде закріплена одна з цих категорій, і за шестиденний період вони переглянуть кожен виступ у своїй категорії, щоби потім провести 6-годинне засідання для визначення переможців;

  • 7 нагород у 5-ти категоріях вручатимуться на церемонії нагородження 24 серпня

Ключові дати

22 травня – оголошення прийому заявок у Грузії, Казахстані, Туреччині та Україні

12 червня – кінцевий термін подання заявок

23 червня – оголошення відібраних Оцінювачів та Суддів

5 липня – останній термін подання документів на британську візу

3-19 серпня – дати поїздки Оцінювачів

16-26 серпня – дати поїздки Суддів

Як подати заявку

Будь ласка, заповніть аплікаційну форму та відправте за адресою theatre@britishcouncil.org.ua до 12 червня 2017 року включно. Запізнілі заявки не розглядатимуться. Із заявниками, відібраними до шортлісту, зв’яжуться впродовж 14 – 20 червня з проханням скласти мовний іспит у Британській Раді. Переможці будуть оголошені 23 червня.

За докладнішою інформацією звертайтеся до Британської Ради в Україні за адресою: theatre@britishcouncil.org.ua