2019, Великобританія, 18+

Оригінальна назва: Wise Children

Режисер: Емма Райс

Тривалість: 148 хвилин

У головних ролях: Етта Мьорфітт, Гарет Снук, Мірабель Грімо, Беттрис Джонс, Пол Хантер, Майк Шепард, Анкур Баль, Сем Арчер, Патриція Куявска, Кети Оуен

«Мудрі діти» - це заплутана історія родини, розказана однієї з сестер-близнюків, Дорою Шанс. Історія, наповнена символами, відсиланнями до Шекспіра і стрибками в часі протягом майже всього XX століття, які, змішуючись, створюють неймовірний ефект: як уві сні, тут можливо буквально все.

У виставі Емми Райс відбувається буквально все: вар'єте 20-х і 30-х років; лялькові вставки, великі шекспірівські постановки часів царювання Лоуренса Олів'є і позачасові шекспірівські пристрасті в стилі «Отелло», «Гамлета» і «Короля Ліра», секс, фатальні сімейні прокляття, вічні театральні інтриги та несамовиті проблеми батьків і дітей. Все це зливається в яскравий, буйний театральний балаган, який зачаровує. Прекрасним бонусом стали музичні номери від Іена Росса в діапазоні від ренесансних балад до нестаріючої класики джазу — зрештою, не дарма рефреном через постановку проходить слоган: «Яка радість танцювати та співати!».

Балаган Емми Райс, проте, зачепить і тих, хто звик думати над виставами: адже, крім іншого, це інтелектуальний квест, в який зашиті не тільки алюзії на Шекспіра, але і безліч актуальних тем (фемінізм, права меншин, класове розшарування, право жінки на вибір свого шляху, самопізнання).

Серця британських критиків безумовно були полонені усім й відразу: в одній з рецензій після прем'єри вистави критик написав: «Зірки, як вас мало, чому я можу поставити лише п'ять?»