У 2019 році Candoco Dance Company у співпраці з хореографічною трупою Lost Dog за нашої підтримки представляє постановку «Аргонавти», що є кульмінаційним завершенням нашої чотирирічної програми Unlimited: Making the Right Moves. У виставі «Аргонавти» програма Unlimited: Making the Right Moves демонструє можливості співпраці десяти професійних і непрофесійних танцівників, з інвалідністю і без неї. Результатом є професійна постановка, створена впродовж усього 20 днів на трьох резиденціях у Києві з липня по вересень 2019 року.

«Аргонавти» – це твір художнього керівника Lost Dog Бена Дюка, створений у співпраці з артистами Веллі О’Браєн і Джемаймою Гоудлі та спродюсований Еллі Даґлас-Аллен із компанії Candoco. 20-хвилинний перформанс, за словами Дюка, «розглядає процес побудови нашої індивідуальної та колективної ідентичності через оповідь і переосмислення історій. Це постановка про міфологічне й буденне і те, наскільки вони ближчі, ніж нам може здаватися».

Зазирніть за лаштунки репетицій вистави з фотографіями резиденцій в Києві та короткими відео з хореографом Беном Дюком та тренером Веллі О’Брайєн

Прем’єра «Аргонавтів» відбудеться 25 вересня у Тбілісі під час культурного сезону Велика Британія/Грузія 2019: Нові горизонти, у фокусі якого – промоція інклюзивності в мистецькому секторі. Програма Unlimited буде продемонстрована разом із двома 30-хвилинними постановками у виконанні Candoco. Після прем’єри у Тбілісі «Аргонавти» будуть представлені на інших фестивалях, зокрема 28 вересня на національному фестивалі «Насімі» в Баку (Азербайджан) і 2 жовтня в рамках міжнародного фестивалю перформативних мистецтв HighFest у Єревані (Вірменія).

Більше про перформанс

Аргонавти – це переказ частин відомої історії про Ясона та Медею за допомогою слів, музики та руху. Твір досліджує те, як ми вибудовуємо індивідуальну та колективну ідентичність через оповідь та переказ історій. Як аргонавти відновлювали свій човен новим деревом, так само і ми замінили частину цієї відомої історії своїми приватними історіями. І все ж Арго залишається тим самим човном. Міфологічне та буденне зіткані із тієї самої тканини, що й наші емоційні переживання.

Задумано та створено:

Беном Дюком у співпраці з Джемаймою Гоудлі, Веллі О’Браєн та компанією Аргонавтів

Продюсери: Candoco Dance Company та Lost Dog

Дизайн світла: Джекі Шемеш

Дизайн костюмів: Анна Іпатієва

Тривалість: 20-25 хвилин

Компанія Аргонавтів – танцівники й танцівниці
Марія Бакало, Манук Саґателян, Андрій Щербацький, Нігар Ібрагімбейлі, Мгер Залінян, Вікторія Клюшина, Вусаля Бабаєва, Якоб Ґоґотішвілі, Наталя Гаркава, Анастасія Мнацаканова

За підтримки: Британської Ради

Рекомендовано: Для всіх вікових груп 

Танцівники й танцівниці:

Дізнайтеся більше про наших танцівників й танцівниць з опису внизу, та погляньте на тренувальні сесії за посиланням.

НАТАЛІЯ ГАРКАВА | УКРАЇНА

Наталія здобула вищу освіту 2009 році і працювала юристом. Згодом стала займатися громадською діяльністю , опікувалася інклюзивними проєктами. З 2017 року захоплювалася легкою атлетикою, брала участь у змаганнях.

З 2018 року є учасницею інклюзивного мистецького проекту Unlimited: Making the Right Moves. Її життєве кредо: успіх сам до тебе не приходить…ти йдеш до нього.

АНДРІЙ ЩЕРБАЦЬКИЙ | УКРАЇНА

Андрій здобув вищу освіту в галузі правознавства і сьогодні вивчає програми з комп’ютерної графіки 3Dmax та Photoshop. Він все життя займається спортом і не уявляє життя без спорту. Андрій організовує спортивні заходи (змагання, турніри, чемпіонати, тренування), з таких видів спорту як: бочче, регбі на візках, новус, спортивна риболовля, настільний теніс. Він також організовує наметові табори для людей з інвалідністю. Андрій працює диспетчером служби перевезення людей на візках в громадській організації «Гармонія» у Вінниці. Андрій говорить, що «любить подорожувати та пізнавати щось нове».

ВІКТОРІЯ КЛЮШИНА | УКРАЇНА

В минулому плавчиня, Віка любить займатися фітнесом та спортом. В університеті вона отримала освіту в медіа та комунікаціях, хоча завжди мріяла реалізувати себе в театрі та мистецтві. Вона працювала волонтером в некомерційних організаціях, таких як Ротарі клуб та Лайонс клуб. У 2018 році Вікторія взяла участь у постановці «Місце для…» проекту Unlimited: Making the Right Moves. Її кредо: Creativity has no disability (Творчість не має інвалідності). Віка любить подорожувати по світу та вивчати мови.

МАРІЯ БАКАЛО | УКРАЇНА

Марія – вільний художник зі Львова. На території сучасного танцю активно створює, ініціює та бере участь з 2011 року як перформер, танцівниця, хореограф, викладач, організатор заходів і навчальних програм. В такому мистецькому форматі як танець, Марія бачить можливості в налагодженні мосту між внутрішнім і зовнішнім, творенні себе, творенні і трансформації світу.

МГЕР ЗАЛІНЯН | ВІРМЕНІЯ

Мгер отримав вищу освіту в університеті міста Ванадзор за спеціальністю менеджмент соціально-культурних проєктів і тепер працює в недержавному секторі – агентство Full Life з організації подій. У 2014 році Мгер прийнів участь в інклюзивних танцювальних студіях, що були організовані Candoco Dance Company та Британською Радою у Вірменії. З того часу він приєднався до трупи Малого театру, з яким виступав у п’яти постановках, що гастролювали в Великобританії, Грузії, Італії та Казахстані.

МАНУК САҐАТЕЛЯН | ВІРМЕНІЯ

Манук є випускником Єреванського державного коледжу інформатики та регіонального коледжу №1. Він також працює в Центрі Майриг в якості тьютора з виробництва речей з дерева. У 2014 році Манук прийнів участь в інклюзивних танцювальних студіях, що були організовані Candoco Dance Company та Британською Радою у Вірменії. З того часу він приєднався до трупи Малого театру, з яким виступав у чотирьох постановках, що гастролювали в Великобританії, Грузії та Казахстані. Мануку подобається танцювати, працювати з деревом, різьблення та гра в шахи. Його кредо: Вірь у себе і рухайся вперед.

НІГАР ІБРАГІМЕЙЛІ | АЗЕРБАЙДЖАН

Випускниця хореографічної школи у 2010 році, Нігар наразі є художнім керівником та хореографічним продюсером танцювальної студії Danceability. Як професійний хореограф, Нігар є також представницею National Gymnastics Arena (Men of Artistic Gymnastics). Вона приєдналася до програми Unlimited: Making the Right Moves у 2018 році і активно пропагує інклюзивні танцювальні практики в Азербайджані.

ВУСАЛЯ БАБАЄВА | АЗЕРБАЙДЖАН

Вусаля досить давно цікавиться танцювальними практиками, відвідуючи танцювальні класи в Баку. Вона приєдналася до програми Unlimited: Making the Right Moves у 2018 році і прийняла участь у танцювальній постановці, що відкривала міжнародну театральну конференцію в 2018 році. Вусаля має намір пропагувати інклюзивні танцювальні практики, активно співпрацюючи з Danceability в проєктах з митцями з інвалідністю та без неї.

АНАСТАСІЯ МНАЦАКАНОВА | ГРУЗІЯ

Анастасія є професійною танцівницею, яка працює з Tbilisi Inclusive Dance Company на протязі останнього року. Вона також прийняла участь у танцювальній майстерні Candoco Dance Company, яку проводили Джемайма Гоудлі та Джоел Браун.

ЯКОБ ҐОҐОТІШВІЛІ | ГРУЗІЯ

Якоб є професійним танцівником і членом команди Tbilisi Inclusive Dance Company. Він прийняв участь у двох танцювальних майстернях Candoco Dance Company в Грузії. Якоб був нагороджений призом за кращий танцювальний перформанс у фільмі Польским Танцювальним Театром у 2017 році.