Grayson Perry "The Adoration of the Cage Fighters" (detail) 2012 © the artist. Arts Council Collection, Southbank Centre, London and British Council. Gift of the artist and Victoria Miro Gallery with the support of Channel 4 Television, the Art Fund and Sfumato Foundation with additional support from Alix Partners.

У Києві відбулася перша в Україні виставка робіт переможця премії Тернера, британського художника Грейсона Перрі

Ми відкрили свою мистецьку програму у 2017 році виставкою «Марнославство дрібних відмінностей» сучасного британського художника Грейсона Перрі. Виставка тривала з 16 лютого по 22 березня в ІЗОЛЯЦІЇ (м. Київ). Цим заходом ми розпочали рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні.

«Марнославство дрібних відмінностей» – це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великобританії. Натхненні гравюрами «Історія марнотрата» художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від  дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті. Композиція кожного гобелена посилається на шедеври релігійного живопису Ренесансу та запрошує нас заглибитись в історію мистецтва та соціально-політичне сьогодення Британії. Гобелени створені у 2012 році і вже були представлені у провідних музеях світу.

Грейсон Перрі, переможець головної щорічної британської премії Тернера 2003 року, став відомим завдяки  роботам в авторській техніці (кераміка), на яких зображував гострі критичні сюжети з британського життя, а також завдяки своєму незвичайному альтер-его, жінці на ім’я Клер, у яку Перрі часто переодягається.

В Україні виставку робіт Грейсона Перрі, організовану Британською Радою у партнерстві з платформою культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ), супроводжувала насичена освітня програма: покази документальної стрічки «Питання смаку із Грейсоном Перрі», у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості слухали серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – «Культурним Проектом». 

Організатори та партнери всесвітнього туру виставки Грейсона Перрі – колекція Мистецької Ради, Саутбенк-Центр (Лондон) та Британська Рада. Подарунок автора та VictoriaMiroGallery, за підтримки Channel 4 Television, ArtFund і фонду Sfumato та за сприяння AlixPartners.

Освітня програма в рамках виставки Грейсона Перрі та Вільяма Хогарта

18.02 (субота)

15:00 - 17:00

Лекція: Творчість Грейсона Перрі: літопис сучасного суспільства

Анонс:

Переможець найпрестижнішої премії в сфері сучасного мистецтва - Turner Prize британський художник Грейсон Перрі відомий, в першу чергу, зверненням до таких забутим і несучасним медіа як кераміка і гобелени. Однак, з їх допомогою художник піднімає гострі і актуальні питання, говорить про сучасність, яскраво описуючи побут, звичаї, страхи і мрії своїх сучасників.

Лектор:

Катерина Філюк, куратор і художній критик. Вона є директором Dymchuk Gallery (Київ) та  керівник проекту Кураторської Програми з Наукових Досліджень в Східній Європі. Живе і працює в Києві і Амстердамі.

Лекція читатиметься російською мовою.

25.02 (субота)

15:00 - 17:00

Експертна екскурсія виставкою

Проводить: Тетяна Жмурко, мистецтвознавець, старший науковий співробітник дослідницького відділу мистецтва XX–XXI століття Національного художнього музею України. 

4.03 (субота)

15:00 - 17:00

Дискусія: Мода і смак класів Британії та України через призму сучасного мистeцтва

Анонс:

Аналізуючи гобелени Перрі, роботи інших митців та феномени популярної культури, в ході дискусіі учасники обговорюватимуть наступні питання:  Як мода і смак пов'язані з класами в сучасній Британії та Україні. Чи існують класи в суспільстві? Природні вони або штучні? Як і ким підтримується класова система? Чи можливий перехід з одного класу в інший, тобто чи існує класова мобільність? Відображення класовості в моді - яких коді потрібно дотримуватися для того щоб бути «своїм»? Чи можливо цьому навчитися?.

Учасники:

Надія Чушак, антропологиня, дослідниця культури пам'яті, ностальгії та пост-соціалізму. Квір-активістка. Працює координаторкою правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Дар’я Посреднікова, випускниця КНУ ім. Т.Г.Шевченка та London College of Fashion, проектний менеджер в сфері моди. Розглядає для себе моду як лабораторію, в якій відбуваються дослідження, експерименти і нові відкриття.

Модератор: Ганна Васик, кандидат філософських наук за спеціальністю філософська антропологія та філософія культури, керівник програм PinchukArtCentre.

11.03 (субота)

15:00 - 17:00

Лекція:

Басейн (без води): творчість молодих британських художників (YBA)

Анонс: 

Назва лекції запозичена з твору британського драматурга Марка Равенхілла «Басейн (без води)». У цій п’єсі автор на прикладі існування групи художників розкриває механізми, що діють у світі сучасного мистецтва та які він пов’язує з ідеєю успіху та заздрістю колег «по цеху». Марк Равенхілл, що народився в Англії у 1966 році, був добре знаний із мистецькими процесами, що відбувалися у країні на межі 1980-х – 1990-х рокі – періоду оформлення цілого покоління митців, переважно вихідців із коледжу Голдсміт, у поняття YBA (або Britart) – молодих британських художників, що заявили про себе чередою радикальних та контроверсійних виставок. У лекції мова піде про мистецькі практики цих художників, а також їхні виставкові проекти, що дозволили їм заявити про себе.

Лектор: 

Тетяна Кочубінська, куратор національніх виставок PinchukArtCentre та науковий консультант дослідницького відділу.

Лекція читатиметься російською мовою.

18.03 (субота)

15:00 - 17:00

Лекція: "Творчість Вільяма Хогарта. Початок золотого століття англійського живопису.”

Анонс: Якщо англійська словесність століттями займала одне з перших місць, із зображальністю тут довгий час було дещо інакше. XVIII століття змінює картину, і перше з ряду блискучих імен тих часів, - Вільям Хогарт. Цей художник не тільки мислив по-новаторському, створивши і реалізувавши ідею розповіді в картинах (свого роду, прообраз коміксів), але і став одним з кращих колористів всіх часів.

Лектор:

Наталья Романова, старший викладач Національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І.К. Карпенко-Карого та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Лекція читатиметься російською мовою. 

Реєстрація для участі в освітній програмі

Про Грейсона Перрі

Грейсон Перрі (1960) народився у Челмсфорді, Ессекс, Великобританія. Живе та працює у Лондоні. Персональні виставки Перрі відбувались у найпрестижніших музеях та галереях світу: Мистецька галерея Барбікан у Лондоні (Великобританія, 2002), Міський музеї Амстердама Стеделейкмюсеум (Нідерланди, 2002), Музей Енді Ворхола у  Піттсбурзі (США, 2006), Центр сучасного мистецтва у Канадзаві (Японія, 2007), Британський музей (Великобританія, 2011). Отримав премію Тернера у 2003році.

Довідка про колекцію

Колекція Британської Ради

Колекція Британської Ради є однією з найважливіших публічних колекцій британського мистецтва 20-го та 21-го століття у світі. Її було створено для посилення міжнародних зв’язків Британії та для заохочення співпраці та партнерства між британськими та іноземними митцями й інституціями. Колекція, заснована 1938 року, налічує сьогодні майже 9000 робіт, які надаються на тимчасові виставки національним та міжнародним інституціям для публічного експонування.     

Колекція Мистецької Ради

Колекція Мистецької Ради підтримує митців у Британії шляхом придбання та експонування їхніх робіт. З моменту заснування у 1946 році політика поповнення Колекції завжди відображала дух ризику разом із глибоким знанням та оцінкою сучасних мистецьких практик. Внаслідок цього Колекція Мистецької Ради є на сьогодні найбільшою національною колекцією модерного та сучасного британського мистецтва у світі та включає зразкові роботи  найвидатніших митців Британії. З усіх національних колекцій у Британії ця має найбільшу циркуляцію, і її можна побачити на виставках у музеях і галереях по всьому Сполученому Королівству та за його межами.

www.artscouncilcollection.org.uk

Зовнішні посилання