Британська Рада в Україні, агенція Film London та DzygaMediaLab (Київ, Україна) раді оголосити тур показів колекції «Moving Pictures: відеоарт британських художників з Премії Джармена, Film London» у Тернополі, Херсоні, Дніпрі та Києві, що відбудуться протягом квітня-липня 2017 року.

«Moving Pictures» - програма відеоробіт, що показує якість та експериментальний характер відеоарту, створеного художниками у Великобританії.

Ця інноваційна програма відеоарту була зібрана командами відділу візуального мистецтва та відділу кіно Британської Ради, у співпраці з агенцією Film London, та об'єднує твори 18 художників, які були номіновані на престижну Премію Джармена Film London протягом останніх семи років. У програмі є відеороботи лауреатів премії Тернера Льор Пруво та Елізабет Прайс,  учасників відомої виставки British Art Show 8 Джона Акомфра, Рейчел Маклін і Джеймса Річардса, а також  важливі роботи Еда Аткінса, Кліо Барнард, Бена Ріверса та ін.

 В Україні кожен показ програми буде супроводжуватися вступом, професійними коментарями та обговоренням  з  командою  DzygaMediaLab (Київ, Україна): Яніною Пруденко (Незалежна кураторка і дослідниця мистецтва нових медіа, викладачка, засновниця і кураторка Відкритого архіву українського медіа-арту), Юлією Кузнєцовою (координаторка DzygaMediaLab та Відкритого архіву українського медіа-арту, кінокритикиня), а також  перед кожним показом буде розповсюджуватися наклад публікації про програму, перекладений українською мовою.

«Moving Pictures» є частиною міжнародної програми пересувних виставок команди візуального мистецтва Британської Ради, і до теперішнього часу програму вже було показано у Великобританії, Ірландії, Франції, Іспанії, Естонії, Єгипті, Азербайджані, Узбекистані, Китаї, Новій Зеландії та Індії.

Розклад показів

Тернопіль - показ відбувся 21 квітня, 18:00, «Палац кіно» (вулиця Франка, 8)

Херсон - показ відбувся 20 травня, 18:00, Клуб «Его» – докладніше за посиланням

Дніпро - показ відбувся 7 червня, 19:00, арт-центр «Artsvit gallery»  – докладніше за посиланням.

Київ - показ відбувся 27 червня, "Closer"

Контент виставки Moving Pictures

Виставка «Moving Pictures» доступна у вигляді двох програм, кожна з яких триває близько 70 хвилин (обидві програми будуть показані в Україні у форматі одного сеансу), які наочно демонструють широкий та різноманітний спектр  художніх відеоробіт, що створюються зараз у Великобританії, від фантастичного сюрреалізму персоніфікацій з геральдичних символів, знайдених на Королівському гербі Сполученого Королівства, від художниці Рейчел Маклін, до  таємничого фільму-портрету 75-річної людини, що живе у віддаленій частині Шотландії, від художника Бен Ріверса.

Програма 1 включає у себе роботи таких художників:

• Карен Мірза і Бред Батлер  (шорт-ліст Artes Mundi 6 у 2014 році)

• Джон Акомфра (брав участь у виставці в British Art Show 8 in 2015/2016 та  Бієнале сучасного мистецтва у Венеції 2015)

• Аня Кіршнер і Давид Панос

• Стівен Саткліфф

• Ед Аткінс

• Рейчел Маклін (брала участь у виставці в British Art Show 8 in 2015/2016, представлятиме Шотландію на  Бієнале сучасного мистецтва у Венеції у 2017 році)

• Емілі Уорділл

• Елізабет Прайс (переможниця Премії Тернера в 2012 році)

• Джеймс Річардс (брав участь у виставці в British Art Show 8 in 2015/2016; номінант на Премію Тернера у 2014; представлятиме Уельс на Бієнале сучасного мистецтва у Венеції у 2017 році)

Програма 2 включає у себе роботи таких художників:

• Люк Фаулер (номінант на  Премію Тернера в 2012 році)

• Льор Пруво (брала участь у виставці в British Art Show 8 in 2015/2016, переможниця Премії Тернера в 2013 році)

• Бен Ріверс

• Джон Сміт

• Лора Баклі

• Ендрю Кьоттінг

• Бенедикт Дрю (брав участь у виставці в British Art Show 8 in 2015/2016)

• Кліо Барнард (володарка премії BAFTA за видатний дебют у 2011 році)

• Зінеб Седіра

Кожен з цих британських або таких, що мешкають у Великобританії, художників-кінематографістів був номінований на престижну Премію Джармена Film London протягом  останніх семи років

Кураторами програми/виставки «Moving Pictures: відеоарт з Премії Джармена, Film London» є  Британська Рада та  агенція Film London.

Премія Джармена Film London

Премія Джармена Film London є щорічною премією, що відзначає дух експерименту, уяви та інновації у роботах молодих художників-кінематографістів Великобританії і має репутацію  провісника висхідних зірок світу сучасного мистецтва Великобританії. Премія натхнена режисером-візіонером Дереком Джарменом, одним з найбільш сміливих експериментаторів Великобританії кінця 20-го століття

Зовнішні посилання