До участі у третьому циклі (лютий 2018 – лютий 2019) Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України запрошуються університетські команди (у форматі «5+2»), спрямовані на реалізацію проекту інноваційних змін задля розвитку університету, які представляють управлінську, академічну та студентську спільноти.

5 осіб – учасники компоненту «Командне лідерство», серед яких обов'язково мають бути ректор / проректор і студент. 2 особи – учасники компоненту «Молоді лідери»молоді співробітники університету, які очолюють проект / структурну одиницю / окремий напрям роботи університету, чи особи, які нещодавно (не більше року тому) зайняли лідерські позиції (на рівні структурного відділу / факультету або вище) в університеті. Студенти не можуть брати участь у компоненті «Молоді лідери». 

Відбір команд буде здійснюватися за такими критеріями конкурсу:

  • якісний склад команди;
  • релевантність членів команди заявленій тематиці проекту;
  • якість поданої проектної заявки та актуальність проекту згідно з пріоритетами реформи вищої освіти України;
  • реалізація плану заходів із розповсюдження результатів участі у Програмі.

Термін подачі заявок – 17 грудня 2017

Заявки (аплікаційні форми) (2 версії – українською та англійською мовами) та лист підтримки від ректора університету надсилати на електронну пошту: HE_leader@ukr.net 

У листі підтримки ректора має бути засвідчені назва проекту, склад команди та ресурси, які університет готовий спрямувати на реалізацію проекту. Організатори наполегливо рекомендують університетам спрямувати зусилля на підготовку однієї пріоритетної заявки від закладу. У разі надходження декількох заявок від одного університету організатори залишають за собою право допустити до участі у конкурсі першу зареєстровану заявку. Інші заявки не розглядатимуться.

З метою консультування університетських команд щодо питань підготовки заявки для участі у конкурсі Інститут вищої освіти НАПН України спільно з Британською Радою в Україні проведе інформаційні зустрічі у Києві16 листопада та 4 грудня 2017 р. (початок о 14.00, форма електронної реєстрації на сайті Інституту вищої освіти НАПН України). 

Результати конкурсу буде оголошено 17 січня 2018 р. Представники команд-переможців конкурсу будуть запрошені на координаційну зустріч лідерів команд, яка відбудеться 9 лютого 2018 року. 

Структура третього циклу Програми

Командне лідерство

(5 осіб)

Молоді лідери

(2 особи)

Компонент спрямовано на запровадження командної діяльності як технології реалізації змін в університеті.

Компонент спрямовано на розвиток і підтримку молодих лідерів / резерв на управлінські посади в університетах України.

9 лютого 2018 р. Координаційна зустріч лідерів команд

Лютий – березень 2018 р. Тематичні тренінги з лідерства у вищій освіті

Березень 2018 р. Координаційна зустріч ректорів університетів – учасників Програми

10-12 квітня 2018 р. Центр розвитку команд

Травень 2018 р. Модуль 1: Стилі лідерства

Червень 2018 р. Модуль 2: Командне лідерство

9-11 липня 2018 р. Академія змін

 

Вересень 2018 р. Модуль 3: Лідерство в часи змін

Вересень – листопад 2018 р. Регіональні семінари за участі координаторів команд

Жовтень 2018 р. Семінар з моніторингу проектів

Лютий 2019 р. Підсумкова зустріч і презентація результатів діяльності команд

Мова заходів Програми – українська та англійська.

Участь у заходах Програми для університетських команд є безкоштовною. Всі витрати, пов’язані з приїздом до Києва і перебуванням у Києві для участі у вище зазначених заходах покриваються університетами за рахунок власних коштів.