П'єса Вільяма Шекспіра

Постановка Королівської Шекспірівської компанії

Велика Британія 2018, 210 хв. 

Режисер – Грегорі Доран

Художник – Нікі Тернер

Композитор - Евелін Гленн

Постановник боїв - Террі Кінг

У ролях: Гевін Фоулер, Амбер Джеймс,Енді Аполло, Деніел  Хоксфорд

Маловідому п'єсу Шекспіра можна було б назвати «Ромео і Джульєттою» у декораціях Троянської війни, якби не дивовижнатрагікомедійність образів Ахілла, Одіссея, Агамемнона і Аякса. Саме хоровод легендарних троянців і греків, які мають цілком людські і часто кумедні недоліки, цікавить найбільше режисера нової несподіваної постановки «Троїла і Крессіди» - Грегорі Дорана, який переносить античний сюжет в похмурі часи постапокліптичної антиутопії і щедро приправляє його фірмовим шекспірівським гумором. Відоме всім протистояння через прекрасну Олену триває вже сьомий рік, і не викликає ентузіазму ні в одніє із сторін. Одягнені в брутальне спорядження зі шкіри та металу стародавні герої, здається, більше зайняті тим, наскільки вражаюче вони виглядають, ніж реальним закінченням безглуздої війни. Самозакоханий бовдур Ахілл вважає за краще проводити час з коханим Патроклом; Одіссей (Доран віддав цю роль жінці – Аджоа Андо) плете хитромудрі інтриги, щоб виманити героя з намету на поле бою і надихнути зледащіле військо; а Пандар зводить свою племінницю Крессіду з братом Гектора Троїлом. Становище ускладнює те, що троянська жриця Калхас, матиКрессіди, - перебіжчиця, і Крессіду, обмінявши на одного з воїнів,  відправляють до табору греків - і закохані розлучаються.

Одним з головних героїв постановки Дорана стає потужний музичний ряд, написаний спеціально для вистави  шотландською перкусіоністкою, лауреаткою премії «Греммі» Евелін Гленн в стилі «Божевільного Макса». Евелін перетворила всю сцену на музичний інструмент, використовуючи відмінну акустику Королівського Шекспірівського театру на повну потужність,  змушуючи звучати декорації та костюми. Дивовижна робота, враховуючи, що Гленн ще в дитинстві втратила 90% слуху. Гуркіт барабанів супроводжують всю дію, немов голос долі, яка байдуже меле людські долі з усіма надіями, мріями і любов'ю, ніхто не слухає ні пророцтв Кассандри, ні юродивого Терсита. Троїл і Крессідаклянуться, що вони завжди будуть вірні одне одному, але на сьомому році облоги Трої міцність будь-яких світлих почуттів проходить випробування жорстокістю військового часу. 

Чим закінчиться історія закоханих на тлі битви за Олену Прекрасну? Художній керівник Королівської Шекспірівської компанії Грегорі Доран створює сатиричнее футуристичне бачення світу, в якому всі події відбуваються під ритм військових барабанів.