Конкурсний відбір майстрер-фасилітаторів програми «Активні громадяни»

Програма «Активні Громадяни» оголошує набір до пулу майстер-фасилітаторів.

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Дізнайтеся більше про програму «Активні Громадяни» тут.

Британська Рада оголошує відкритий конкурс на майстер-фасилітаторів програми на 2020-2022 роки та запрошує до участі фасилітаторів організацій-партнерів та вже існуючих майстер-фасилітаторів.

Майстер-фасилітатор (МФ) – це фасилітатор, який/а має глибокі знання, вміння та досвід в реалізації програми «Активні Громадяни» і відповідає критеріям Британської Ради для проведення заходів та навчання інших фасилітаторів.

У 2020-2022 роках майстри-фасилітатори будуть залучені до проведення заходів в рамках програми «Активні Громадяни»: семінарів для нових фасилітаторів (представники партнерських організацій, які проводять тренування активних громадян) партнерських організацій, локальних та обласних пітчингів, національних та навчальних візитів, національних конференцій та інших заходів, головним організатором яких є Британська Рада.

Розклад конкурсу

Початок подання заявок 05 жовтня 2020 року
Останній термін подання заявок 18 жовтня 2020 року
Результати відбору 27 жовтня 2020 року

Заявки оцінюватимуть представники Британської Ради.

Хто може бути МФ?

Кандидат/ка має відповідати таким критеріям:

1. Уміння та навички майстер-фасилітатора:

 • Глибоке розуміння програми “Активні Громадяни”.
 • Володіння методами та практиками програми “Активні Громадяни”.
 • Здатність до наставництва, емпатії та підвищення потенціалу учасників.
 • Цілісне та стратегічне мислення.
 • Аналітичні навички та навички критичного мислення.
 • Здатність проведення тренінгів для груп від 20 осіб.
 • Вміння розробки та адаптації програми для цільової аудиторії заходу.
 • Вміння проводити заходи онлайн.

2. Досвід та рекомендації:

 • Щонайменше 100 навчених активних громадян (підтверджено листом від організації-партнера);
 • Щонайменше 5 проведених локальних тренінгів;
 • Підтвердження якісно проведеного тренінгу «Активних Громадян» (форма зворотнього зв’язку, публікація у соц.мережі, відгук учасника/ів);
 • Підтвердження підтриманого проєкту соціальної дії, поданого кандидатом/ткою або учасниками його/її тренінгів (фото, відео, пост, згадка у медіа і т.д.);
 • Наявність не менше однієї рекомендації від діючих майстер-фасилітаторів (обов’язово вкажіть контакти діючого майстер-фасилітатора у заявці). Письмові рекомендації надавати не потрібно. 

Які завдання постають перед МФ:

 • Проведення заходів у рамках програми «Активні Громадяни», в тому числі семінарів для нових фасилітаторів (представники партнерських організацій, які проводять тренування активних громадян) та апгрейдів для фасилітаторів програми, локальних та обласних пітчингів, національних та навчальних візитів, національних конференцій, та інших заходів, головним організатором яких є Британська Рада (окрім, локального тренінгу).
 • Менторство учасників заходів та розвиток їх потенціалу.
 • Надання звітності після проведення заходів.
 • Оцінка якості проведених заходів.

Що потрібно щоб стати МФ:

Для того щоб стати майстер-фасилітатором вперше потрібно:

 • Заповнити заявку за посиланням.
 • Надати всі підтверджуючі документи:  

1. Підтвердження якісно проведеного тренінгу «Активних Громадян» (форма зворотнього зв’язку, публікація у соц.мережі, відгук учасника/ів);
2. Підтвердження підтриманого проєкту соціальної дії, поданого кандидатом/ткою або учасниками його/її тренінгів (фото, відео, пост, згадка у медіа і т.д.);
3. Лист-рекомендацію від організації-партнера, де зазначається кількість навчених активних громадян та інша релевантна інформація, про вашу діяльність як фасилітатора програми. Лист необхідно надіслати на електронну адресу activecitizens@britishcouncil.org.ua 

 • Бути громадянином-кою України чи мати посвідку на проживання та право на роботу в Україні.

Для майстер-фасилітаторів, які планують продовжити співпрацювати з програмою «Активні Громадяни» потрібно:

 • Заповнити форму за  посиланням.
 • Надати фото/скан сертифікату, де зазначається, що Ви уже є майстер-фасилітатором програми. Фото/скан необхідно надіслати на електронну адресу activecitizens@britishcouncil.org.ua 
 • Бути громадянином-кою України чи мати посвідку на проживання та право на роботу в Україні.

Просимо звернути увагу, що у разі відсутності одного чи декількох документів із переліку вище, заявка вважатиметься такою, що не пройшла відбір. 

Фінансова винагорода

Суму фінансової винагороди ми додатково узгодимо із відібраними майстер-фасилітаторами. 

Очікується, що майстер-фасилітатор отримуватиме винагороду шляхом банківського переказу як фізична особа-підприємець або через організацію-партнера, яку представляє.

Впровадження політики рівності, різноманіття та інклюзивності

Як провідна організація Великобританії, що займається культурними відносинами, Британська Рада послідовно застосовує політику рівних можливостей у всіх аспектах своєї діяльності.

Британська Рада не дискримінує за віком, расовою приналежністю, статтю, сексуальною орієнтацією, релігією, мовою чи інвалідністю і заохочує подавати заявки усіх потенційних заявників, що відповідають вказаним вище критеріям.

Конфлікт інтересів

У своїх супровідних листах кандидати мають підтвердити, що не існує конфлікту інтересів, пов’язаного із виконанням роботи з проведення тренінгів для навчання фасилітаторів програми «Активні Громадяни», або інших особистих чи професійних обставин, які можуть привести до конфлікту інтересів. Якщо буде з’ясовано про конфлікт інтересів, про який не було повідомлено на момент подання заявки, майстер-фасилітатор буде вилучений із пулу програми «Активні Громадяни».

Усі кандидати, які будуть відібрані за цим конкурсним відбором мають підписати форму про відсутність конфлікту інтересів.

У разі виникнення запитань, просимо звертатися за електронною адресою: activecitizens@britishcouncil.org.ua