Creative Enterprise Ukraine Edithon Main

Creative Enterprise – міжнародна пре-інкубаційна програма, розроблена британською агенцією із інновацій Nesta для представників сектору культурних та креативних індустрій. Мета програми – заохочувати творчих людей розвивати власну справу і давати початківцям інструменти бізнес-планування та середовище взаємної підтримки. Глобальна ціль Creative Enterprise – зростання частки креативної економіки у світі та залучення більшої кількості людей до створення продуктів і послуг, що мають художню, інтелектуальну, соціальну цінність.

В Україні Британська Рада започаткувала Creative Enterprise Ukraine у 2015 році, а у 2019 році вона стала частиною програми ЄС House of Europe. Основні результати за майже сім років активностей в Україні:

 • проведено 36 тренінгів Сreative Enterprise Ukrainе
 • участь у навчанні взяли 752 підприємців-початківців з різних міст України
 • 200 випускників отримали пост-тренінгову підтримку їхніх бізнесів та ідей у форматі менторських сесій, стратегічних консультацій, тощо
 • у 2019 році сформувалась спільнота випускників Сreative Enterprise Ukrainе.

У різний час локальними партнерами програми стали креативні хаби та мистецькі організації з Києва, Харкова, Львова, Одеси, Дніпра, Полтави, Рівного, Житомира та Івано-Франківська.

Ми прагнемо, щоб в Україні ставало більше нових освітніх форматів для креативних індустрій. З цією метою Британська Рада у партнерстві із House of Europe організовують Creative Enterprise Ukraine Eduthon – ми відкриваємо ресурси Creative Entperprise Ukraine для створення нових освітніх продуктів на основі напрацювань програми за всі роки діяльності в Україні. Крім того, ми зберемо матеріали й інших програм та ініціатив, що займаються розвитком креативних індустрій.

Наш едутон – це концентрація мізків та карт-бланш на пошук освітніх рішень на базі open-source матеріалів Creative Enterprise Ukraine та інших програм. Команди учасників працюватимуть над своїми ідеями впродовж двох днів офлайн, а переможці отримають підтримку для тестування та запуску в життя нових продуктів та рішень.

Хто може взяти участь?

 • викладачі або методисти закладів вищої освіти, що розвивають підприємництво у сфері культурних та креативних індустрій
 • менеджери освітніх платформ та сервісів
 • представники організацій, що спеціалізуються на неформальній освіті для дорослих або профорієнтації
 • незалежні фахівці зі сфери культурних та креативних індустрій, що мають професійні амбіції в освіті
 • представники хабів, в яких освіта для креативних індустрій є одним з основних напрямків діяльності.

Що пропонуємо учасникам?

 • open-source матеріали найбільших програм, що працюють з темою креативного підприємництва в Україні, а саме Creative Enterprise Ukraine, Creative Business Academy, Creative Spark, Culture and Creativity тощо
 • доступ до досліджень щодо стану сектору креативних індустрій та креативної освіти
 • фасилітацію для створення команд та мережування
 • супровід менторів та експертів у процесі дизайну нових рішень
 • виступи key-note спікерів з країн ЄС та Великої Британії
 • крутий нетворк в Києві в середовищі зубрів інновації освіти та креативних індустрій
 • покриття всіх логістичних витрат для учасників з інших міст.

Що очікує на учасників під час події?


Ми відберемо для участі 25 учасників та учасниць. Напередодні едутону вони отримають доступ до платформи з усіма матеріалами,які допоможуть сформувати ідеї для едутону. На початку події мизапропонуємо учасникам об’єднатись у п’ять команд та обрати проєкти або ідеї, з якими вони працюватимуть впродовж двох днів едутону.

Кожна команда отримає підтримку висококваліфікованого ментора(ки), який(ка) допоможесформувати пропозицію команди. Крім того, команди зможуть звернутись за консультацією до експертів із креативного підприємництва. Наприкінці едутону на команди очікує презентація проєктів та оголошення переможців за результатами голосування журі. 

 Крім того, в рамках едутону для всіх учасників та експертів ми організовуємо нетворкінг-подію.

Що отримають переможці?


За результатами голосування журі команди-переможниці зможуть отримати грошовий приз 3 тис. євро, менторську підтримку та призи від партнерів.

Q&A

Creative Enterprise Ukraine Eduthon Інфографіка

Чи можна подаватись вже сформованою командою, чи тільки індивідуально?

Лише індивідуально. Хоча участь кількох осіб зі спільною ідеєю не забороняється, але сесія генерації ідей та формування команд на едутоні передбачає, що під час заходу учасники самостійно обиратимуть ідеї серед запропонованих та об’єднуватимуться у команди.

Чи буде можливість розробляти власну ідею, а чи її треба буде створити в процесі едутону?

Можна прийти із своєю ідеєю, але працювати над нею можна лише у випадку, якщо серед учасників збереться команда, яка захоче з нею працювати.

Чи підходить ідея створення навчального курсу або посібника для креативних індустрій з вузьким секторальним скеруванням?

Так, підходить, якщо цей продукт відповідатиме технічному завданню едутону.

Чи будуть на програмі експерти із комерціалізації для розроблених ідей?

Так, буде можливість зарезервувати коротку консультацію у фахівця з креативного підприємництва, порадитися з ментором або скористатися досвідом інших учасників хакатону.

Важливо! 


У зв’язку з воєнним станом в Україні ми мусимо тимчасово відкласти проведення нашого едутону. Ми обов’язково розглянемо всі подані заявки та повідомимо про результати відбору за стабілізації ситуації в країні. Наразі подія не відміняється, а інформація щодо неї буде надана трохи пізніше.

У разі запитань, будь ласка, звертайтеся за адресою ce@britishcouncil.org.ua. Ми обов'язково відповімо вам за можливості.