Спільно з SheffieldDoc/Fest та DocudaysUA у 2016/17 ми представили програму для документалістів-початківців DocWorks: UA/UK.

По три команди з України та Великої Британії у складі режисера та продюсера отримали можливість протягом майже року попрацювати із менторами (провідними документалістами та продюсерами з України, Британії та Європи) над побудовою історій перших повнометражних стрічок. Крім того, учасники відвідали два міжнародні документальні кінофоруми — SheffieldDoc/Fest та DocudaysUA, де вчились налагоджувати максимально ефективну співпрацю із кіноринками та фестивалями.

Проект завершився відкритим пітчем у Києві під час DocudaysUA за участі потенційних інвесторів та дистриб’юторів. Незалежне міжнародне журі обрало переможця пітчу — стрічку Underwater (режисерка Оксана Казміна, продюсер Льоша Чащин). Проект отримав нагороду 3 тисячі фунтів на виробництво фільму.

Учасники проекту

Від Великої Британії:

  • «Вірність проти правди в Україні», режисер Едвард Ковлі та продюсер Кріс Бівен.

Лоґлайн фільму: Україна є однією з найкорумпованіших країн у світі, це фільм про боротьбу з шахрайством, без якого багато хто не уявляє свого життя.

  • «(Н)ОСТАЛЬГІЯ: Принади руїн», режисерка Вікі Торнтон та продюсерка Маріон Ґут.

Лоґлайн фільму: Три дуже різні погляди на віддалене шахтарське містечко, що перетворюється з комуністичної утопії на туристичний магніт на краю світу.

  • «Повернення», режисер Саймон Гіпкінс та продюсер Домінік Гіпкінс.

Лоґлайн фільму: Подорож доньки через розділену війною Україну задля порятунку її матері.

Від України:

  • «Underwater», режисерка Оксана Казьміна та продюсер Льоша Чащин.

Лоґлайн фільму: В пошуках перлин, безстрашна Ама пірнає на глибину 25 метрів без будь-якого спорядження. «Під водою» — це історія про людей, що не бояться самотужки занурюватися в свої глибини.

  • «Панорама», режисер Юрій Шилов та продюсер Сашко Чубко.

Лоґлайн фільму: Історія кіномеханіка, що 44 роки працював у найстарішому київському кінотеатрі, та його спроби призвичаїтися до життя на пенсії.

  • «Великий прискорювач», режисер Олексій Радинський та продюсерка Люба Кнорозок.

Лоґлайн фільму: Якщо свідомо ввести брехню в комп’ютер, він її примножить і все піде шкереберть.

Ментори

Джеррі Ротвелл — режисер-документаліст. Cеред його робіт фільми: «Донор невідомий», «Місто бігунів», «Важкий вантаж» та «Глибокі води». 2012 року Джеррі отримав престижну Королівську телевізійну нагороду за режисуру стрічок «Донор невідомий» і «Місто бігунів».

Джо Лаппінг працює у виробництві документальних фільмів BBC Storyville з моменту його заснування в 1997-му році. У її продюсерському доробку — «The Great Gangster Film Fraud», «The Great Hip Hop Hoax» та екстраординарний фільм «Людина, яка йде по канату» («Man on Wire»). 

Андре Сінгер — антрополог та документаліст, у його доробку близько ста продюсерських проектів, серед яких є й номінанти на Оскар, і призери відомих міжнародних фестивалів. Зокрема, він є продюсером таких світових документальних хітів, як «Акт вбивства» та «Погляд тиші» режисера Джошуа Оппенгаймера. Його останній фільм як режисера «Наступить ніч» здобув британську нагороду «Royal Television Society Award for History». Окрім цього, очолює Королівський Антропологічний інститут Великої Британії та Ірландії.

Боріс Мітіч — сербський режисер-документаліст, працює в межах вигаданих ним самим жанрів, а саме: «циганський Шалений Макс», «сатиричне веріте», «спагеті істерн». У власних фільмах він показує Сербію іронічно та критично. Мітіч працював також як журналіст, доки не придбав камеру й не зняв свій перший фільм «Краля Діана», використавши домашній комп’ютер для монтажу й обробки зображення. Його роботи були показані більш ніж на 150 міжнародних фестивалях.

Аудрюс Стоніс створив близько 20-ти фільмів як незалежний режисер та продюсер. Лауреат численних міжнародних нагород у галузі кіно, зокрема, призу глядацьких симпатій у Ніоні, гран-прі в Спліті, відзнак на фестивалях у Борнхольмі, Нойбранденбурзі, Більбао, Флоренції, Обергаузені та Сан-Франциско. Викладав документальне кіно в Європейському кіноколеджі в Данії, а також виступав з лекціями в інститутах у Індії, Іспанії, Японії та США. Є учасником Європейської мережі документального кіно та Європейської кіноакадемії.

Юля Сердюкова прийшла до кіновиробництва з документальної фотографії. Останні п'ять років вона займається продюсуванням документальних фільмів. 2010 року заснувала незалежну продюсерську компанію разом з Олександром Течинським Honest Fish Documentary Stories. Зокрема, їхнього виробництва стрічка «Все палає», відзначена міжнародними фестивалями.

Зовнішні посилання