Конкурс документальних проектів від найвпливовішого британського видання The Guardian у партнерстві з Британською Радою та DocudaysUA.

У березні 2016 під час DocudaysUA шість команд українських документалістів, відібрані за результатами відкритого конкурсу із 92 заявок, представили свої проекти на розгляд експертної ради з Великої Британії та України у форматі відкритого пітчу.

За рішенням журі приз у розмірі 5 тисяч фунтів від The Guardian отримав проект «Домашні ігри» Аліси Коваленко. Саме ця стрічка за умовами конкурсу має з’явитись на глобальній платформі The Guardian Documentary у 2017 році.

Британська Рада в Україні також нагородила ще одного переможця та вручила приз — 3 тисячі фунтів проекту «Ленінопад» Світлани Шимко. Проект Семена Мозгового «Історія зимового саду» отримав рівнозначний приз — 3 тисячі фунтів від фестивалю DocudaysUA.

Прем’єри усіх трьох стрічок були представлені в рамках національної конкурсної програми на DocudaysUA у березні 2017 року. Стрічка «Ленінопад» отримала спеціальну відзнаку конкурсу.

Про проекти переможців конкурсу

«Домашні ігри» Аліси Коваленко — фільм зображує життя Аліни Шилової, 20-річної киянки, яку може врятувати від бідності захоплення футболом. Наразі дівчина професійно займається спортом, але обставини складаються неоднозначно: раптово помирає мати Аліни, і на руках у юної спортсменки лишаються маленькі брат і сестра — 6-річний Ренат і 7-річна Регіна. Аліна стає їм за матір. Її спортивна кар’єра на межі провалу.  Уся їхня сім’я мешкає у тісній однокімнатній квартирі. Аліна хоче для брата і сестри кращого дитинства, ніж було у неї. Чи вистачить їй сили, аби впоратись з усіма труднощами? Як виграти матч свого життя, коли можливості і обставини проти тебе?

«Історія зимового саду» Семена Мозгового — історія фільму базується на долі Павільйону квітникарства колишнього ВДНГ та його  літньої працівниці — Валентини Вороніної, яка підтримує цей простір, вкладаючи туди своє життя, коли раптом приходять зміни. Після сорока п’яти років роботи її просять піти на пенсію. Та Вороніна не погоджується, бо вважає, що всі рослини без неї загинуть. Водночас група загадкових радіоестезистів знаходить біля входу в павільйон канал потужної позитивної енергії.

«Ленінопад» Світлани Шимко — іронічний документальний фільм про прощання з радянською епохою в Україні. Під час спіритичного сеансу з духом Леніна ми дізнаємося про наше минуле, теперішнє та майбутнє. Фільм показує розквіт та занепад ідолів, а також фантастичне загробне життя привидів історії. Стрічка натхненна прийнятими Верховною Радою України в 2015 році законами, що засуджують радянський тоталітарний режим та забороняють використання комуністичної символіки. А також тим, як впроваджуються ці закони.

Знайомтеся з експертною радою

Нам пощастило працювати з лідерами кіноіндустрії:

Крістін Бардслі — радник з питань кіно у Британській Раді з 2001 року; має різноплановий досвід, у тому числі працювала закордоном у міжнародних донорських проектах. У Британській Раді Крістін розробляє кінопроекти, курує програми і консультує щодо відбору фільмів на міжнародних фестивалях і заходах.

Чарлі Філліпс — очільник відділу із закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian. До цього працював виконавчим директором на Sheffield Doc/Fest.



Сергій Буковський — український режисер документального кіно. Понад десять років працював на Українській студії документальних фільмів. Документальний 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» (2003) було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Роман Бондарчук — арт-директор Docudays UA з 2011 року. Випускник режисерського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого (майстерня Юрія Іллєнка). Переможець міжнародних та вітчизняних кінофестивалів.

Що таке The Guardian documentary

У 2014 році відома британська газета The Guardian відкрила онлайн-платформу документальних фільмів — The Guardian Documentary. Це один з найпопулярніших сайтів англомовного видання у світі — щодня його відвідують мільйони людей. The Guardian Documentary також займається виробництвом фільмів і весь час шукає нові історії, що вирізняються майстерністю оповіді та яскравими героями. Цього разу пошуки історій відбуваються в Україні.

Зовнішні посилання