Менторська програма «3х3» покращує компетенції, досвід та професійні зв’язки трьох українських видавців, котрі працюють із менторами із британських видавництв на стадії розробки і впровадження нового проекту, як-то запуск нової видавничої серії, збільшення кількості продажів за кордоном чи розробка нової маркетинг-стратегії.

Програма передбачає двосторонні ознайомлювальні візити учасників проекту «3х3» в Україну та Велику Британію та щомісячне дистанційне спілкування.
Проект триватиме від липня 2017 до березня 2018.

Учасники програми:

Антон Мартинов, «Наш Формат»
Ментор: Ханна Бурн, Penguin Random House  

Оксана Карп’юк, «Discursus» 
Ментор: Сесілі Ґейфорд, Profile Books   

Дмитро Козак, «Темпора» 
Ментор: Анджела Роуз, Granta

Ключові дати проекту

23 травня — 11 червня 2017: Прийом заявок

26 червня 2017: Оголошення результатів

31 липня — 3 серпня 2017: Візит британських менторів в Україну

вересень 2017 — березень 2018: Щомісячні дистанційні сесії

січень 2018 — березень 2018: Поїздки українських учасників проекту у Велику Британію

Британські ментори

Cесілі Ґейфорд (Cecily Gayford)

Cесілі Ґейфорд (Cecily Gayford) працює старшим випусковим редактором у видавництві Profile. Вона приєдналася до видавництва у 2012 році відразу після закінчення бакалаврату з англійської мови і літератури в Оксфордському університеті. Серед авторів, яких вона представляє — Вел Макдермід, Мартін Сіксміт, Рубі Тендоу і Джим Аль-Халілі. Сесіль відповідає за серію Wellcome Collection. Також до її видавничих проектів входить випуск популярної збірки коротких історій «Вбивство під різдвяною ялинкою» (2016).

Видавничий дім Profile був заснований у 1996 році Ендрю Франкліном та Стівеном Броу із фокусом на різнопланову нон-фікшн літературу, зокрема історію, бізнес та економіку, науку та біографічну прозу, з вкрапленнями гумору. У 2011 році Profile запустили серію The Clerkenwell Press, що спеціалізується на художній літературі, а також на перекладній художній та нон-фікшн літературі. Серед авторів-бестселерів видавництва — Мері Берд, Алан Беннетт, Саймон Ґарфілд, Френсіс Фукуяма, Саймон Дженкінс, Атул Ґаванде і Сенді Токсвіґ. У 2015 році Profile здобув премію як найкращий незалежний видавець за версією The Bookseller Industry Awards. Офіційний видавничий партнер журналу Economist вже протягом 20 років.

Анджела Роуз (Angela Rose)

Анджела Роуз (Angela Rose) приєдналася до видавництва Granta у 1995 році у ролі асистентки редакційного відділу однойменного журналу. У 1999 році стала директоркою з авторських прав видавничого дому Granta, а згодом i Portobello внаслідок їхнього злиття у 2008 році. Оскільки розмір видавництва порівняно невеликий, Анджела тісно співпрацює з усіма департаментами і має добре уявлення про роботу кожного з них.

Granta, заснована у 1989 році, можна назвати одним із найбільш незалежних і престижних видавців у Великобританії. Компанія видає близько 25 найменувань протягом року, серед яких як художня проза, так і висококласний нон-фікшн. Видавництво спеціалізується на новаторській, амбітній та витонченій літературі — зокрема, під його крилом видавалися романи Лінди Ґрант, Ромеша Ґунесекера, Елеанор Каттон і Анн Лендсман. Серед «класиків», представлених у видавництві, — Джозеф Рот, Леонардо Шаша, Фред Вандер, Еліас Канетті, Джо Ланґер та інші. Окрім того, команда Granta постійно шукає і плекає нові таланти.

Ханна Бурн (Hannah Bourne)

Ханна Бурн (Hannah Bourne) спеціалізується на маркетингу видавничої індустрії. Її професійний досвід налічує 12 років, упродовж яких вона працювала як з дорослими, так і з дитячими найменуваннями у видавництвах DK, HarperCollins Children’s Books, Penguin Random House Children. Зараз очолює відділ маркетингу в Penguin Random House Children.

З моменту свого заснування у 1935 році назва «Penguin Group» вживається майже як синонім поняття «видавнича діяльність». У результаті злиття з іншим видавничим гігантом Random House у 2013 році компанія стала найбільшим видавцем у світі, випускаючи щороку 70,000 цифрових та 15,000 друкованих найменувань,

Penguin RH працює з рядом широко відомих авторів, серед яких — Лі Чайлд, Ієн МакЮен та Джоджо Мойєс, і займає близько 25% частку британського книжкового ринку.

Дитячі серії видавництва — це й інноваційні підходи до того, як розповідати вже відомі історії, це пошуки нових голосів і яскравих персонажів, це також широке використання нових технологій (мобільних додатків, Soundcloud, Youtube-каналу), аби стати ближчими до своїх молодших читачів.

Партнери проекту

ГО «Український Літературний Центр» (ULC), НКММК «Мистецький Арсенал», культурно-видавничий проект «Читомо».

Хочете бути у курсі новин британської літературно-видавничої сфери, її найяскравіших гравців і найцікавіших проектів? Завітайте на сторінку International Literature Showcase.