Британська Рада розпочинає нову Міжнародну програму обміну для видавців, щоб покращити зв’язки між українськими та міжнародними фахівцями видавничої справи.
Про можливість
По двоє видавців із Грузії, Туреччини та України працюватимуть у тандемі з колегами з Великої Британії. Вони матимуть змогу відвідати своїх партнерів під час курованого ознайомчого візиту у Сполучене Королівство, зазирнути за лаштунки британського видавничого сектору та познайомитися з іншими фахівцями у період з вересня 2019 по вересень 2020.
Ключові етапи
- Зустрічі онлайн (листопад-січень 2019).
- Ознайомча поїздка стипендіатів із Грузії, Туреччини та України до Великої Британії (лютий 2020).
- Ознайомчі візити британських стипендіатів (червень-липень 2020):
2 стипендіатів їдуть до Грузії
2 стипендіатів їдуть до Туреччини
2 стипендіатів їдуть до України
- Початок грантових активностей, підтриманих Фондом розвитку (жовтень 2020 – березень 2021).
Фонд розвитку
Після закінчення програми обміну її стипендіати зможуть взяти участь у конкурсі на отримання грантів на діяльність із професійного розвитку розміром до 3000 фунтів кожен. Цей фонд дозволить їм і надалі розвивати міжнародні професійні зв'язки. Стипендіати зможуть витратити ці кошти на:
- відвідування професійних ярмарків
- практику (стажування)
- професійний тренінг
- реалізацію міжнародних проектів співпраці.
Заявки на отримання Фонду розвитку будуть оцінюватися за такими критеріями:
- попередня активність в рамках програми
- потенційний вплив цієї активності на розвиток кар’єри та міжнародних зв'язків стипендіата
- віддача від вкладених коштів.
Рейчел Стівенс, директор літературної програми Британської Ради:
«Британська Рада з задоволенням розпочинає програму Міжнародних видавничих стипендій для підтримки професійного розвитку й просування глобальних зв’язків у всій галузі. Ми знаємо з власного досвіду, як співпраця в міжнародній видавничій спільноті сприяє появі нових підходів і розширенню можливостей. Ми з інтересом очікуємо зародження ідей та нововведень, що будуть результатом нашої нової стипендіальної програми».
Учасники
Стипендіати, які були відібрані через відкритий конкурс, продемонстрували схильність до інновацій та міжнародного підходу в роботі. Вони працюють у різних жанрах, зокрема з художньою, дитячою та юнацькою, нон-фікшн літературою, книгами про мистецтво й дизайн. Серед них – професіонали з редактури, очищення прав, маркетингу, дизайну та виробництва, котрі працюють як у великих конгломератах, так і незалежних нішевих видавництвах.
Британські стипендіати - це Аліша Бонсер (видавництво “Penguin Random House”), Артур Томпсон (“Kogan Page”), Емма Уорнок (“No Alibi”), Моллі Сайт (“Scribe”), Анса Хан Каттак (“Picador”) і Бекка Паркінсон (“Comma Press”).
Турецькі стипендіати Башак Гюнтекін (“Parsut Kitap”) і Мехмет Еркурт (“Can Yanilari”).
Стипендіати з Грузії – Маріам Бакурадзе (“Intelekti”) і Лука Лімері Григолія (“Sulakauri”).
Стипендіатами з України стали Микола Ковальчук (“ArtHuss”) і Катерина Носко (“IST”).
Катерина Носко
Співзасновниця видавництва IST Publishing, мистецтвознавиця, незалежна дослідниця, кураторка освітніх програм та виставок. Співавторка книжки «Де кураторство» (2017), присвяченої кураторським практикам в Україні. Серед реалізованих виставкових проектів: «Дитинство художника» (Мистецький Арсенал, 2017; Aza Nizi Maza, 2019),«Афтепаті» (галерея MASLO, 2018) «Тіні забутих предків» (Мистецький Арсенал, Палац мистецтв, 2016). Авторка текстів про культуру та книговидавництво. Кураторка Форуму Нової Освіти у рамках фестивалю «Арсенал Ідей» (Київ, 2017), галереї сучасного мистецтва MASLO у Хмельницькому (2017 – 2018). Кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (з 2016 року і до сьогодні)
Микола Ковальчук
Незалежний графічний дизайнер, який з 2007 року професійно працює з дизайном книжок. Наразі співпрацює з кількома видавництвами, серед них — «ArtHuss», «Комора», «Смолоскип», «Yakaboo Publishing». За 12 років роботи у видавничій галузі підготував понад 250 видань. З 2009 року викладає основи графічного дизайну (Могилянська школа журналістики, School of Visual Communications, Projector, MEAT Studies). Влаштовує лекції та практичні заняття, присвячені дизайну тексту і видавничій справі, проводить корпоративні тренінги для студій дизайну та відділів дизайну компаній.