British Council, Radiodrama, Litterature, play

24 січня о 21.00 в ефірі UA:Радіо Культура пролунала п’єса «Голос», що перемогла у британсько-українському конкурсі «Радіодрама UA/UK», організованого Британською Радою, Українським радіо та Мистецьким арсеналом.

«Радіодрама UA/UK» — це професійна програма подій, розроблених Британською Радою, Українським радіо та Мистецьким арсеналом, покликаних сприяти розвитку жанру радіодрами в Україні.

Програма включає в себе конкурс оригінальних радіоп'єс, який був відкритий із 23 квітня по 30 червня 2018 року, та можливості для удосконалення професійних компетенцій українських драматургів, продюсерів та постановників радіоп'єс. 

24-27 вересня 2018 року для десятьох учасників, чиї твори потрапили до фіналу конкурсу (список фіналістів можна подивитися на цій сторінці у вкладці «Фіналісти конкурсу»), британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз провела майстерню зі сценарної майстерності. Протягом чотирьох днів письменники працювали над своїми рукописами під її менторством та дізнавалися професійні секрети та нюанси роботи у цьому жанрі. 

У конкурсі перемогла літературознавиця, журналістка, викладачка та письменниця Ірина Борисюк. Її п’єса «Голос» буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо у січні 2019 року. Авторка отримає винагороду — 25 тисяч гривень.

Переможця конкурсу визначило журі, до якого увійшли представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, британської продакшен-компанії Rockethouse, вітчизняні літературні та театральні експерти.

У рамках проекту «Радіодрама UA/UK» у листопаді відбувся тренінг для постановників і продюсерів Українського радіо й інших радіостанцій та онлайн-платформ, які працюють або бажають працювати з жанром радіодрами. Тренінг провів радіорежисер Метт Томпсон із британської продакшн-компанії Rockethouse — він розповів про особливості постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів.  

Ознайомитися з повними правилами конкурсу можна за посиланням.

Про переможця конкурсу

Ірина Борисюк — кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», завідувачка відділу публіцистики журналу «Однокласник». Авторка понад 50ти літературознавчих публікацій, посібника для студентів філологічних спеціальностей, кількох десятків оповідань для підлітків.

Фіналісти конкурсу

Ми отримали 192 заявки з усіх областей України, з яких журі обрали 10 фіналістів.

Юлія Ємець-Доброносова, Київ, «Три хвилини слави» 

Дмитро Терновий, Харків, «Палата N7»

Олександр Бабуров, Суми, «Кіотик» 

Віталій Перетятько, Миколаїв, «Відро в мішку» 

Артур Закордонець, с. Осламів (Хмельницька обл.), «Четвертий варіант» 

Сергій Колінько, Полтава, «Двоє» 

Олександр Вітолін, Київ, «Ворог поміж нас» 

Ірина Борисюк, Київ, «Голос» 

Оксана Маслова, Одеса, «Голоси в голові» 

Яна Коструліна, м. Таврійськ (Херсонська обл.), «Сьома хвилина»

Знайомтеся з британським партнером проекту

Слоган британської продакшн-компанії Rockethouse: «Несподіване і красиве радіо». Заснована в 1998 році, компанія постачає вишуканий контент для ВВС, спеціалізуючись на унікальних документальних творах та драмах для радіо UK National та BBC World Service. Rockethouse також співпрацює з Amazon audible, для якого компанія створює звуковий супровід для довготривалих аудіодрам («Книга Джунглів» та «Різдвяна пісня») та для комп’ютерних ігор.

Письменниця Франсес Бірнз розпочала кар’єру практиканткою у виробничому відділі BBC Radio у 1988 році. З 2005 року вона пише художні та мемуарні радіоспектаклі для Radio 3 та Radio 4. Франсес адаптувала до драматичного жанру ковбойські фільми та класичні романи і навіть ставила на радіо балет.

Метт Томпсон — високодосвідчений радіорежисер та продюсер. Працював з акторами на вулиці, на природі та у висококласних студіях з метою створити реалістичний всесвіт за допомогою акторської гри та звукових маніпуляцій.

Розклад конкурсу

25 квітня — 30 червня Прийом радіоп’єс
3 вересня Оголошення короткого списку
24-27 вересня Майстерня із написання радіоп’єс від Франсес Бірнз
13 листопада Оголошення переможця
26-30 листопада Тренінг для постановників радіоп’єс
Січень 2019 року Прем’єра п’єси переможця в ефірі Українського радіо

 

Дивіться також

Зовнішні посилання