Уже третій рік поспіль Британська Рада організовує серію професійних подій для представників музичної індустрії України Selector PRO. Ми прагнемо посилювати зв’язки між британським та українським музичними секторами, створювати актуальні освітні можливості для артистів, менеджерів та організаторів музичних подій, підтримувати розвиток нових талантів та сприяти налагодженню ефективних бізнес-процесів у музичній індустрії. 

У 2017 році наша команда підготувала два музичні форуми Selector PRO. Перша подія була присвячена темі розповсюдження та продажу музики в цифрову епоху. Наступна конференція зосередилася на нових музичних технологіях та експериментах на стику різних видів мистецтв.

Перегляньте відеозаписи сесій з форумів Selector PRO на нашому Youtube-каналі

Восени 2018 року ми представили новий формат подій Selector PRO — програму інтенсивних воркшопів, розроблених спільно з викладачами British and Irish Modern Music Institute (BIMM), впливової освітньої інституції у сфері сучасної музики. Ми організували три модулі, присвячені основам музичного бізнесу та проектного менеджменту, організації живих музичних подій, а також менеджменту і просуванню виконавців, у Києві та Харкові.

Дивіться відеозапис Q&A з Ґеббі Хелміцкою, екс-менеджеркою Роббі Вільямса, керівницею навчального модуля «Менеджмент артистів» у BIMM. Тема розмови — менеджмент креативних людей та ментальне здоров’я у музичній індустрії.  

Наступний міжнародний форум музичної індустрії Selector PRO відбувся у Києві 8 лютого 2020 року. Дивіться детальнішу інформацію про конференцію нижче.

У рамках Selector PRO ми тісно співпрацювали з українськими музичними конференціями (Atlas Music Hub Conference, RespublicaFEST Conference, Music Conference Ukraine), відвідувачі яких могли налагодити контакти з авторитетними фахівцями британської музичної індустрії та дізнатися про нові неординарні ініціативи та бізнес-кейси. Також ми пропонували українським представникам музичного сектору взяти участь у найцікавішій музичній події Великої Британії — шоукейсі The Great Escape. У 2019 році нашими делегатами там стали концертна директорка Івана Дорна Катерина Малюкова та промоутер Євген Кібець.

Selector PRO 2020

У 2019 році Британська Рада в Україні об'єднала зусилля із Music Export Ukraine для проведення міжнародного форуму музичної індустрії Selector PRO. Подія відбулася за підтримки Польського Інституту 7 та 8 лютого 2020 у Києві.  

Професіонали музичної індустрії зібралися для обговорення бізнес можливостей та потенціалу для співпраці протягом двох інтенсивних днів, наповнених нетворкінг-сесіями, розглядом кейсів, панельними дискусіями та шоукейсами. 

У перший день форуму 7 лютого 2020 протягом закритих фахових сесій українські концертні агентства і незалежні промоутери зустрілися з музичними агентствами з Великої Британії та промоутерами зі Східної Європи, Східних Балкан та Центральної Азії.

8 лютого 2020 всі охочі змогли потрапити на відкриту частину музичної конференції. Конференція розпочалася панельною дискусією за участі представників музичної індустрії Великої Британії – Ріка Мортона із Blow Up Live, Пола МакГіверна з Pitch&Smith, Ребекки Прочнік з Earth Music Agency Ltd, Ханни Шобгола з Echo Location Talent, Джона Данна з Parallel Lines та Джейн Біз, програмної директорки легендарного концертного залу Roundhouse. Вони поділилися своїм багаторічним досвідом роботи на різних ланках музичного бізнесу та особливостями роботи у професійному трикутнику агент-менеджер-артист.

Друга панельна дискусія була присвячена питанням організації спільних турів у Європі та Азії. Промоутери із Албанії, Боснії та Герцеговини, Азербайджану та інших країн поділилися своїми інсайтами та досвідом роботи із різними музичними жанрами.

Заключна панель цього дня була присвячена можливостям розвитку індустрії, а саме сталим моделям роботи малих концертних майданчиків та локальним і міжнародним можливостям для підтримки музичного сектору від програми “Креативна Європа”, Українського Культурного Фонду та House of Europe. В цій секції також було розглянуто кейс-стаді проєкту Katowice - City of Music, який за декілька років існування змінив динаміку музичного ландшафту Польщі.

 

Реалізовані проєкти Selector PRO

Selector PRO – це започаткована Британською Радою програма професійного розвитку музикантів та людей дотичних до музичної індустрії, що стали невід’ємною частиною спільноти Selector,  яка включає радіо-шоу Selector Radio та програму концертів Selector Live.

Перший форум Selector PRO проводився влітку 2017 року в Києві у  двох локаціях: Sentrum Club та Istok Studios. Форум був присвячений темі дистрибуції та продажу музичної продукції у часи цифрових технологій.

У 2018 році другий форум Selector PRO приймали IZone Creative Hub та київський Довженко-Центр. На форумі розглядались концепції взаємодії музики з іншими формами мистецтва та експерименти у музиці, що виникли у результаті перетину різноманітних дисциплін. На події розглянули явища аудіо-візуального перформансу, візуальних інновацій у музичних виступах та  відео-роботах й саундтреках до комп’ютерних ігор. 

У форумах Selector PRO взяли участь 23 спеціалісти з Великої Британії та України. Серед них — A&R-менеджерка культового лейблу Warp Records Анна Яцкевич, менеджерка партнерських проектів NTS Radio Табіта Торлу-Бангура, бізнес-редактор агентства Complete Music Update Кріс Кук, саунд-продюсер Кен Нельсон (Coldplay, Океан Ельзи), українські артисти Ната Жижченко (ONUKA), Євген Філатов (The Maneken), Мілош Єліч (Океан Ельзи), співзасновниця Радіо Аристократи та музичної премії (А) PRIZE Валерія Чачибая та інші.

Всередині мережі українських та британських професіоналів, що виникла завдяки  Selector PRO, виник  ряд успішних колаборацій, що є живим доказом того, як музика здатна об’єднати світ.

Інформаційні партнери проекту — онлайн-видання про музику Comma, Радіо Аристократи.

Партнери Selector PRO — Music Export Ukraine, Istok Studio, Masterskaya.