Уже п'ятий рік поспіль Британська Рада організовує серію професійних подій для представників музичної індустрії України Selector PRO. Ми прагнемо посилювати зв’язки між британським та українським музичними секторами, створювати актуальні освітні можливості для артистів, менеджерів та організаторів музичних подій, підтримувати розвиток нових талантів та сприяти налагодженню ефективних бізнес-процесів у музичній індустрії. 

У 2017 році наша команда підготувала два музичні форуми Selector PRO. Перша подія була присвячена темі розповсюдження та продажу музики в цифрову епоху. Наступна конференція зосередилася на нових музичних технологіях та експериментах на стику різних видів мистецтв.

Восени 2018 року ми представили новий формат подій Selector PRO — програму інтенсивних воркшопів, розроблених спільно з викладачами British and Irish Modern Music Institute (BIMM), впливової освітньої інституції у сфері сучасної музики. Ми організували три модулі, присвячені основам музичного бізнесу та проектного менеджменту, організації живих музичних подій, а також менеджменту і просуванню виконавців, у Києві та Харкові.

Дивіться відеозапис Q&A з Ґеббі Хелміцкою, екс-менеджеркою Роббі Вільямса, керівницею навчального модуля «Менеджмент артистів» у BIMM. Тема розмови — менеджмент креативних людей та ментальне здоров’я у музичній індустрії.  

У 2020 році міжнародний форум музичної індустрії Selector PRO відбувся у Києві 7 та 8 лютого 2020 року. Форум був присвячений розвитку та зростанню сталого бізнесу в сфері живих подій та використанню потенціалу сусідніх музичних ринків.  

У рамках Selector PRO ми тісно співпрацювали з українськими музичними конференціями (Atlas Music Hub Conference, RespublicaFEST Conference, Music Conference Ukraine), відвідувачі яких могли налагодити контакти з авторитетними фахівцями британської музичної індустрії та дізнатися про нові неординарні ініціативи та бізнес-кейси. Також ми пропонували українським представникам музичного сектору взяти участь у найцікавішій музичній події Великої Британії — шоукейсі The Great Escape.

У 2021 році Selector PRO форум відбувся онлайн через обмеження у зв'язку з пандемією Covid-19. У центрі уваги були проблеми, з якими зіткнулася музична індустрія під час пандемії. Понад 30 спікерів із Великої Британії, України, Центральної Азії, Південного Кавказу та Західних Балкан поділилися своїм досвідом з понад 240 учасниками з майже 50 країн. 

Перегляньте відеозаписи сесій з форумів Selector PRO на нашому Youtube-каналі

Дізнайтеся більше про нашу майбутню версію Selector PRO у 2022 році нижче.

Selector PRO 2022

Під темою цьогорічного форуму «Нова норма, що постійно змінюється» (The Ever-changing New Normal) ми продовжуємо досліджувати, як музична індустрія справляється з проблемами, викликаними пандемією, і сфокусуємося на тому: Як залучити аудиторію та монетизувати музику в Інтернеті? Як планувати під час непередбачуваної пандемії? Як диверсифікувати канали доходів?

Форум відбудеться 18-19 лютого 2022 року і включатиме вісім модерованих панельних дискусій на різні теми з життя музичної індустрії. Ми обговоримо досвід попередніх двох років та колаборації із Джейн Біз (The Factory, Manchester International Festival, Велика Британія), Полом МакГіверном (Playbook artists, Велика Британія) та Беріл Саріалтун (My city My sound project, Туреччина) щодо організації роботи дистанційно. Донна Клоуз (5G Festival, UK, Велика Британія) розгляне інновації, які можуть зробити гібридні заходи привабливими та захопливими разом з Антоном Воловиком (Reface, Україна), який своєю чергою розкаже, як артисти можуть залучати та розважати свою аудиторію. Джойті (Rinse FM DJ, Велика Британія) допоможе розібратися з тим, як боротися з негативом в Інтернеті, дискусію також підтримають Еллі Джайлз (Step Music Management, Велика Британія) та дві українські представниці: Анастасія Бабічева (Masterskaya, Україна) та психолог Віра Кравченко.  

Питання авторських прав стають все більш актуальними із чимраз більшим ринком цифрової музики. Наша експертка Шауні Кабалєро (Go 2 Agency, Велика Британія) проллє світло на такі важливі питання: як захистити свою роботу та отримувати авторські відрахування; які правила застосовуються до креативного онлайн-контенту та що робити, якщо ваша робота використовується без дозволу. Також ми почуємо розмову між делегатами двох майже діаметрально протилежних музичних ринків — Джона Данна (Parallel Lines, Велика Британія) та Георгія Кіконішвілі (Electronauts / Bassiani / Horoom Nights, Грузія): як вони будують свої команди та які методи роботи використовують, як вони “пережили” останні 2 роки та що впливає на незалежну музику в їхній країні. А екологічну тему, що набирає обертів останні роки, розглянуть досвідчені експертки Клер О'Ніл (Claire O'Neill (A Greener Festival (AGF), Велика Британія), Фейматта Конте (Environmental Sustainability Manager for the Manchester International Festival, Велика Британія) та музична активістка Віра Логданіді (Rhythm Büro, Україна). Вони підкреслять роль артиста та аудиторії у побудові сталого світу, а також як внести систематичні зміни за допомогою сили мистецтва.

Крім того, ми обговоримо нові способи спільної роботи, як ефективніше керувати часом, працюючи на відстані, які виклики існують під час створення онлайн-команди, як ефективно залучити аудиторію, монетизацію роботи в онлайн-просторі та багато іншого.  

Форум Selector PRO буде проходити на першокласній онлайн-платформі, яка надає безліч корисних функцій, таких як майданчик для нетворкінгу, інтерактивні семінари та дискусії, кімнати для індивідуальних зустрічей, бібліотека ресурсів для для повторного перегляду стрімів, а також в цілому приємний і безсумнівно корисний досвід.

Участь у форумі безкоштовна, а для доступу необхідно лише зареєструватися. Дані для входу та інструкції щодо навігації онлайн-платформою ви отримаєте перед подією.

Всередині мережі українських та британських професіоналів, що виникла завдяки  Selector PRO, виник  ряд успішних колаборацій, що є живим доказом того, як музика здатна об’єднати світ.

Партнер Selector PRO — Music Export Ukraine.