Тоска

Композитор: Джакомо Пуччіні

Лібрето: Джузеппе Джакоза та Луїджі Ілліка

Режисер: Джонатан Кент

В ролях: Адріанна Печонка, Джозі Каллея, Джеральд Фінлі, Аледо Голл

«Тоска» — одна з найбільш захопливих опер, що з перших акордів переносить нас у світ, у якому панують політична нестабільність і повсякчасне відчуття загрози.

Вистава Джонатана Кента відтворює на сцені небезпечну й політично нестабільну атмосферу Рима в 1800 році. Шеф поліції Скарпіа, один з найпідступніших лиходіїв опери, безжально переслідує та катує ворогів держави. Його похмура, демонічна музика контрастує з ліричними мелодіями коханців-ідеалістів — Тоски і Каварадоссі, які висловлюють свої почуття в піднесених аріях «Vissi d'arte» та «E lucevan le stelle». Драматична опера Пуччіні мала великий успіх на прем'єрі в 1900 році й до сьогодні залишається однією з найбільш репертуарних. Зважаючи на такий захопливий сюжет і чудову музику, інакше й бути не могло.

Осяяна світлом свічок церква, напівтемний кабінет Скарпії з його потайною кімнатою тортур, штучний оптимізм італійського світанку — у цій мальовничій постановці візуальна краса та велика кількість деталей врівноважують безжальну напруженість драми з її зловісним фіналом. Ретельно пророблена партитура Пуччіні вирізняється й точністю деталей — від віддалених гарматних пострілів під час “Te Deum” у першій дії до церковних дзвонів і гомону артилерії.