16+

Велика Британія, 2019, 188хв. 

Постановка National Theatre

Оригінальна назва: The Lehman Trilogy

Режисер: Сем Мендес

У ролях: Саймон Расселл Біл, Бен Майлз, Адам Годлі

Лондонська прем'єра сучасної п'єси, присвяченої розквіту і краху фінансового гіганта «Леман Бразерс», насправді - сага, що охоплює майже всю американську історію останніх двох століть.

Цей сучасний варіант «Трилогії бажань» Драйзера поставив Сем Мендес (фільм «1917»), запросивши зіграти різні покоління родин грошових дільців усього трьох акторів: Саймона Рассела Біла, Адама Годлі і Бена Майлза.

Результат: п'ять номінацій на премію «Олів'є» 2019 року, включаючи «найкраща вистава», «найкращий режисер» і «найкращий актор» (тут до номінантів потрапили усі три виконавця головних ролей).

У 1844 році 23-річний Генрі Леман, син єврейського торговця худобою з Баварії, висадився на береги Сполучених Штатів з одним чемоданом у руках. Він оселився у маленькому містечку в штаті Алабама і відкрив магазинчик галантереї «Г. Леман ». Через кілька років до нього приєдналися брати - Еммануель і Мейер, і фірма стала називатися Lehman Brothers ... У історії світовій економіки ця назва назавжди увійшла після 2008 року, коли банкрутство компанії, яка коштувала на той час сотні мільярдів доларів, призвела до грандіозної кризи, що торкнулася усіх і всього.