Text box on a shine backdrop
Інсталяція від час виставки SWAP:UK/UA в ЄрміловЦентр, Харків 2019 ©

Кунг Хва Шон. Він потребує, щоб на нього дивились. Він повинен мені довести, що він живий.

У 2022 році Україна й Велика Британія відзначають 30 років дипломатичних відносин. Для святкування цієї річниці Британська Рада й Український інститут об’єднують зусилля в організації захопливого двостороннього культурного проєкту співробітництва –Сезону культури Велика Британія/Україна 2022. З травня до листопада Сезон культури 2022 збере розмаїту спільноту митців, творців та освітян з обох країн для дослідження  наших культур, нашої планети, наших взаємин із цифровими технологіями й того, яким виглядає майбутнє для всіх залучених у культурні процеси.

Україна та Велика Британія зараз переживають бурхливі часи. Українські мистецький і креативний сектори проходять яскраву трансформацію, а Велика Британія продовжує задавати темп культурних інновацій у глобальному контексті. Це, а також нові динамічні політичні відносини між обома націями, визначають простір безпрецедентних можливостей у культурному обміні й креативному партнерстві.

Сезон культури 2022, безсумнівно, запланований у складний історичний період: культурно-політичні процеси вказують на вагомі соціальні зміни на горизонті, а пандемія Covid-19 все ускладнює. Попри це, доцільність Сезону культури 2022 тільки підкріплюється такими викликами, зосереджуючись на темі, яка демонструє нашу готовність зустріти ці зміни – Future reimagined/Сценарії майбутнього. Ми розглядаємо цю подію як відправний пункт для того, щоби оцінити значні особистісні й суспільні виклики та можливості, які пов’язують дві країни. Ми запрошуємо аудиторію до мандрівки, мета якої -  уявити наше спільне творче й дуже людське майбутнє.

Сезон культури 2022 планує ставити складні питання: який вплив, добрий чи поганий, цифрові технології мають на мистецтво? Чи є цифрові новації "рятівником” культури, чи ж лише наступною роздутою панацеєю? Чи є який-небудь  інклюзивний спосіб забезпечити активну участь людей у житті місцевих спільнот, не ігноруючи міжнародну експертизу? Яку роль мають відігравати мистецтво й культура в реагуванні на теперішню кліматичну кризу? Як митці й культурні актори адаптуються до швидких змін, які все більше визначають їхній культурний простір? 

Сезон культури Велика Британія/Україна 2022 не наміряється враз відповісти на ці питання, проте він ставитиме їх знов і знов. Це можливість досліджувати й творчо залучати аудиторію, яка готова приєднатися до цього дослідження. Докладати зусиль до кращого розуміння одне одного та врешті стати націями, краще підготовленими до майбутнього перед нами – уявленого й переосмисленого.

Як проходитиме Сезон культури 2022?

Ми створюватимемо можливості, які допоможуть українським і британським митцям й організаціям встановити нові контакти і розвинути партнерства. Ми прагнемо сприяти цінному обміну досвідом і співтворчості, які мають у своєму осерді сміливі, свіжі та надихаючі ідеї.  

Ми розглядаємо Сезон культури 2022 як можливість представити Британію в Україні та Україну в Британії, долаючи географічну відстань між нашими державами завдяки найкращим проєктам у музиці, театрі, кінематографі, книговиданні, моді, візуальних мистецтвах і всьому обширі креативних секторів. Аудиторія зможе насолодитися ними через інноваційні офлайн-, онлайн- і змішані формати – застосовуючи нову норму наших щоденних взаємодій.

Слідкуйте за нашими сторінками в соцмережах та підписуйтеся на щомісячну розсилку новин, щоб бути в курсі подій Сезону!