Після річної перерви Британська Рада пілотувала новий формат програми у співпраці з міжнародним міждисциплінарним фестивалем Гогольфест: Taking The Stage 2.0. Наша мета була як завжди незмінною: розбудувати жвавий культурний обмін між українськими та британськими театральними практиками.
У 2019 році програма Taking the Stage 2.0 започатковула формат театральних резиденцій. У фокусі програми була тісна співпраця з провідними українськими театрами, які були зацікавлені у розбудові міжнародних зв’язків, налагодженні взаємодії з міжнародною театральною спільнотою та розширенні власних театральних практик. Ми додали у цей мікс тісну колоборацію з найяскравішими представниками нової генерації британських режисерів, що працюють у різних театральних жанрах. Ми вірили, що нашим двом, доволі різним театральним культурам, є чим одне одну збагатити.
Для розробки програми ми об’єднали зусилля з командою провідної фестивальної платформи Гогольфест і нас підтримали п’ять українських театрів: Театр «Нєфть» та Parade-Fest, Театр на лівому березі (Київ), Центр сучасного мистецтва «Дах», Народний театр «Театроманія» (Маріуполь), Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.
Протягом 2015-2018 років програма Taking the Stage знаходила українські театри та режисерів з оригінальним мисленням. допомагала їм реалізувати свої таланти, створюючи професійні, резонансні і актуальні вистави, які відповідали викликам суспільства. До роботи з українськими митцями долучались провідні театральні фахівці з Великої Британії. Результатами такої співпраці стали:
- 13 нових постановок, які з’явилися на сценах українських театрів від Сєвєродонецьку до Львова. Шість з них залишились в репертуарах українських театрів і після завершення програми.
- Більше десятка перекладів п’єс сучасних британських драматургів, які дали можливість українським режисерам поставити вистави за творами Мартіна Макдони, Керіл Черчіл, Сари Кейн, Марка Равенхіла, Девіда Гарровера, Данкана Макмілана, Ніка Пейна.
- Нові знайомства з британськими колегами завдяки менторській підтримці переможців Taking the Stage. Молоді режисери мали можливістьпопрацювати пліч-о-пліч з досвідченими британськими та українськими режисерами, відвідати британські театри та конференцію IETM у Халі.
- Більше 20,000 глядачів, які протягом чотирьох років існування програми відвідали наші театральні пітчинги та театральні вистави.