Квіт Сергій Миронович

У кожного є власна історія вивчення англійської. Сьогодні Сергій Квіт, колишній Міністр освіти, розповідає про свій досвід.

Мій досвід вивчення англійської дуже цікавий і різноманітний, він розпочався у школі в 1970-х роках. Моя школа не була спеціалізованою, тому викладання англійської починалося з п’ятого класу. На жаль, основною метою вивчення будь-якої іноземної мови у радянській школі було те, щоб діти не могли нею розмовляти. Вони часто ненавиділи сам процес навчання: це було нецікаво, це було надзвичайно нудно. Проте я вважаю, що, на відміну від більшості радянських школярів, мені пощастило. У мене була чудова вчителька, яка організувала навчання справді цікаво. Хоча тодішня шкільна система зовсім не заохочувала учнів любити іноземну мову, хорошому вчителеві це вдалося зробити. Тому коли я вперше вступав до університету, то завдяки своїй учительці склав англійську на «відмінно».

До університету я вступив із четвертого разу, оскільки не був членом комуністичної партії. Моє вивчення англійської у студентські роки призупинилося, адже в університеті в нас була іспанська. Фактично, у мене була перерва у вивченні англійської тривалістю 20 років у зв’язку зі службою в армії та іншими обставинами.

Я завжди шукав різні можливості вивчати англійську і повернувся до неї знову, коли прийшов на роботу в «Києво-Могилянську академію» у 2001 році. Завдяки тодішньому Президенту «Києво-Могилянської академії» В’ячеславу Брюховецькому я поїхав на два місяці у мовну школу Education First у Брайтоні (Великобританія). Це був неймовірний досвід вивчення англійської з надзвичайно цікавими викладачами. До того ж, я жив у повній ізоляції від української мови і міг розмовляти з навколишніми тільки по-англійськи. Перший досвід такого спілкування мені запам’ятається надовго. Розмовляти тільки англійською на перших порах було дуже незручно, навіть страшно – у мене буквально була мокра спина. Цікаво, що в Брайтоні говорять зі специфічним акцентом. Тому деякі слова я засвоїв з особливою локальною вимовою. Наприклад, слово same я вимовляв як [saɪm], а не [seɪm].

Наступний мій досвід вивчення англійської був у Британській Раді – я кілька разів відвідував мовні курси, проте через брак часу у мене були великі перерви в навчанні. Зараз я знову займаюся в Британській Раді один раз на тиждень із чудовим викладачем – Майклом Лівінгстоном. Протягом останнього року, коли я працював у Міністерстві освіти, я приходив у Британську Раду щосуботи. Зараз у мене з’явилося більше часу, і я хочу його присвятити англійській мові. Планую знову визначити свій рівень і приєднатися до гнучкого курсу myClass.

Дивіться також