Саймон Етертон

Саймон Етертон, керівник програм англійської мови Британської Ради, розповідає про здобутки у викладанні та вивченні англійської мови протягом 2016 року та роль Британської Ради в досягненні цілей Року англійської мови в Україні.

Роль програм англійської мови

Я прибув до Києва з Південної Індії у вересні, щоб обійняти посаду нового керівника програм англійської мови в Британській Раді, коли дві третини Року англійської мови в Україні вже були позаду. Перші тижні на новій посаді, намагаючись зорієнтуватися в метро та в просторі цього красивого й енергійного європейського міста, я з подивом відкривав для себе роль програм в галузі реформи викладання англійської мови, які реалізовує Британська Рада, та внесок організації в амбітні цілі Року англійської мови в Україні. Таких значних результатів організація змогла досягти завдяки новоствореним можливостям для багатьох українців вивчати англійську, а також через підтримку розвитку вчителів англійської та тренерів. Ці заходи безпосередньо вплинули на підвищення якості викладання та навчання в школах і вищих навчальних закладах по всій Україні.

Очні курси англійської мови

Протягом Року англійської мови 500 державних службовців підвищили свій рівень англійської завдяки спеціалізованому курсу, який ми проводимо для представників ключових державних установ. Окрім цього, 600 офіцерів патрульної поліції почали розвивати свої навички англійської мови професійного спрямування. Всі вони з великим ентузіазмом і відданістю присвячують вільний час вивченню англійської. Курс англійської мови прослухали також 112 колишніх військовослужбовців НАТО. Завдяки проекту вони суттєво покращили свої мовні навички і розширили майбутні кар’єрні можливості. Навчальні кімнати в офісі Британської Ради не були порожніми – протягом року в нас навчалося 1500 дорослих, 2000 дітей і 560 корпоративних клієнтів.

Курси самостійного вивчення англійської мови

На додачу до очних уроків англійської мови, 50 тисяч українців подали свої заявки на онлайн-курс LearnEnglish Pathways, який адмініструє Британська Рада. Зазвичай цей курс платний, але минулого року в рамках Року англійської мови в Україні він надавався безкоштовно. На нього зараховано 11 тисяч кандидатів, які представляють різні сфери діяльності та вікові та гендерні групи з усіх регіонів України.

Близько 500 тисяч унікальних відвідувачів завітали на наш мікросайт «Рік англійської мови в Україні», що є свідченням великої зацікавленості у вивченні англійської в країні. Окрім того, ми виявили значний інтерес українців до перегляду фільмів мовою оригіналу. Протягом минулого року 10 тисяч осіб проглянули британські фільми в оригіналі в рамках кількох кінофестивалів та 8 тисяч глядачів насолодилися англомовними показами театральних вистав на великому екрані.   

Якість викладання та вивчення англійської 

Як я уже зазначав раніше, протягом 2016 року з’явилося не тільки більше можливостей вивчати англійську, але й покращилася якість викладання та вивчення англійської мови в школах й університетах. 728 вчителів пройшли очний курс із професійного розвитку, і всі вони повернулися у свої школи з ентузіазмом, новими навичками та знаннями для ще більш ефективного викладання англійської.

У співпраці з ГО Global Office ми обрали та натренували 68 «агентів змін», які займаються професійним розвитком інших вчителів. Очні тренінги, організовані новою когортою тренерів, пройшли вже 1360 вчителів середніх шкіл.

Окрім цього, Британська Рада підтримала викладання та вивчення англійської мови в українських університетах. В рамках цієї ініціативи 15 вишів з усієї України взяли участь у серії практикумів для викладачів англійської мови професійного спрямування, англійської для академічних цілей та викладачів профільних дисциплін англійською мовою. А 16 університетських викладачів отримали кваліфікацію тренера завдяки проходженню курсу Professional Award in Teacher Development, на який надається спеціальна гарантія якості. Завдяки підготовці нових тренерів ще більша кількість навчальних установ зможе одержати підтримку у викладанні та вивчанні англійської мови. Таким чином ми забезпечуємо нарощення потенціалу і сталий розвиток цієї ключової галузі.   

Щодо педагогічних освітніх закладів, то в 2016 році ми долучилися до пілотування нової програми з методики навчання англійської мови в 10 вишах України. До пілотування залучено 67 викладачів і 480 студентів, які беруть участь у розробці, викладанні чи навчанні в рамках проекту, спрямованого на підготовку вчителів англійської мови нового покоління для українських шкіл. Також одним із найважливіших здобутків року є поява нової рамки професійного розвитку для вчителів, яку Британська Рада розробила спільно з Міністерством освіти та науки України. 

Наостанок…

Рік англійської мови в Україні продемонстрував, що англійська мова – це ключ до багатьох можливостей і основне уміння ХХІ століття. Тож протягом минулого року тисячі українців розпочали нову подорож, ставши на шлях вивчення англійської мови. Британська Рада пишається своєю співпрацею із ключовими партнерами, завдяки чому вдалося досягнути таких високих результатів. Ми вдячні партнерам за ентузіазм і запал, які нас об’єднали над спільними цілями в 2016 році. Хоча Рік англійської мови в Україні вже завершився, не зникла потреба підтримувати вивчення англійської мови в Україні. Тож в Британській Раді ми взяли на себе обіцянку не припиняти дарувати можливості для вивчення англійської та покращення якості її викладання. Прийшов час передати естафету нашим німецьким колегам і друзям для проведення Року німецької мови в Україні та Року української мови в Німеччині. Ми щиро бажаємо їм успіху!

Дивіться також

Зовнішні посилання