«Вибір, шанс, зміни. Ти повинен зробити вибір, щоб скористатися шансом, в іншому випадку твоє життя ніколи не зміниться» (Зіг Зіглар)

Це історія про те, як Британська Рада вплинула на вибір, шанси та зміни у житті Мирослави Лобойко, яка на особистому прикладі демонструє значення нашої діяльності. Далі свою історію розповідає сама Мирослава…

Я познайомилася зі світом Британської Ради в 1996 році, коли стала членом бібліотеки Британської Ради у Львові. Як вчитель, яка тільки недавно отримала свою кваліфікацію, я була у великому захваті. Це було неймовірно – наче країна чудес, наповнена скарбами. Першого дня мені було складно висловлювати свої емоції. Якщо коротко, то я почувалася загубленою в цьому світі, але разом із тим саме того дня я почала писати свою історію успіху.

Час летить: відтоді минуло майже 20 років, але я все ще яскраво пам’ятаю свої щомісячні поїздки у Львів, щоб взяти у бібліотеці стопку підручників, газет та відеоматеріалів для своїх учнів. Я вчила їх і навчалася сама. Ми з колегами отримували величезну користь від розмаїття джерел інформації. Ми їх ретельно вивчали, обговорювали й іноді сперечалися. Я ризикнула і пройшла ELT модуль Британської Ради. Повинна визнати, що цей досвід був безцінний – він посадив перші насінини змін у мене в голові.

Сьогодні завдяки прогресу технологій ми отримали доступ до численних професійних ресурсів, тож може видатися, що бібліотеки як такі – це явище з минулого. Однак я досі високо ціную чудову можливість «вчитися, ділитися досвідом і спілкуватися на світовому рівні», яку забезпечує Британська Рада. ЇЇ веб-сайт дуже корисний як для вчителів, так і для учнів. Не можу не згадати про онлайн-курси (я успішно завершила п’ять із них – Primary Essentials; Learning Technologies; TKT Essentials модулі 1, 2 & 3 та E-moderator Essentials). Сказати, що вони були корисні, – означає не сказати нічого. Вони створили сприятливі умови для проростання і розквіту тих насінин змін, які уже були посаджені в моїй голові.

Два курси з підготовки тренерів, які я пройшла під час літніх шкіл, організованих Британською Радою, зміцнили мою впевненість у тому, що я повинна зробити все можливе, щоби бути корисною для інших. Мені як тренеру показали шляхи і способи допомоги іншим людям. Проте, я усвідомила, що взяла на себе величезну відповідальність, адже працювати з Британською Радою і для неї – це виклик. Основна мета – виконувати роботу добре і відповідати високим стандартам якості. З того часу я провела три курси з підготовки вчителів на літній і зимовій школі Британської Ради. До того ж, зараз я беру участь у програмі «Вчителі англійської мови як агенти змін», яку Британська Рада розробила спільно з громадською ініціативою GoGlobal в рамках національної кампанії «Україна Speaking». Я в захваті від того, що отримала можливість бути частиною професійної команди і зробити свій внесок в покращення якості викладання англійської в Україні.

Чи могла я собі уявити все це, коли починала свою професійну діяльність? Ніколи!

Розмірковуючи про свій досвід, я усвідомлюю, що була на правильному шляху, коли ОБИРАЛА професію вчителя. Я розумію, як мені пощастило, що я скористалася ШАНСОМ розвиватися і підвищувати свій професійний рівень з Британською Радою. Я визнаю, що мені вдалося ЗМІНИТИ своє ставлення і спосіб мислення.

Дехто може сказати, що на це пішло багато часу. Але таким був мій шлях, і я насолоджувалася кожною його хвилиною.