Січень швидко пройшов. Спогади про Різдво та Новий Рік уже відходять у минуле, а карусель Року англійської мови в Україні поступово починає крутитися. Тож, що відбувається зараз і чого можна очікувати у найближчий рік?

Проект «Вчителі англійської мови агенти змін» входить у нову фазу: команди з «Україна Speaking» та з Британської Ради розглянули майже 500 заявок із семи регіонів, які вже беруть участь у першому етапі цього амбітного проекту. Ми відібрали цілу низку успішних аплікацій і з нетерпінням чекаємо на особисту зустріч на тренінгах із майбутніми учасниками,. Ми знаємо, що заповнення аплікаційних форм – надзвичайно трудомісткий процес. Комісія, яка займалася відбором аплікацій, надзвичайно цінує ту працю, яку всі кандидати вклали в процес. Звісно, серед них будуть розчаровані вчителі, які не пройшли відбір. Сам процес відбору аплікацій був дуже складним, адже основним критерієм була якість. На жаль, ми не можемо надати індивідуальної відповіді щодо причини відмов. Проте ми підготували загальне пояснення для кандидатів, які не потрапили в проект цього разу: http://www.britishcouncil.org.ua/en/teach/teacher-development/english-teachers-change-agents-open-call

Наша Зимова Школа у Львові пройшла чудово. В ній взяло участь 150 вчителів з усієї Україні, в тому числі 1 учасник із Донецька. Це удвічі більше, ніж минулого року. Результатом ми дуже задоволені! Навчальні курси відкрив Джеррі Макінтош, керівник відділу проектів англійської мови у Британській Раді, Ганна Чуйко, президент Українського відділення Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної, та Роман Шиян, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Сподіваємося, що зовсім скоро ми проведемо інтерв’ю з кількома учасниками школи, щоб передати вам присмак події, яку так блискуче організували Віка Іваніщева та Ірина Лоїк із Британської Ради спільно з комітетом Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної.

Окрім цього, в рамках нашого проекту «Англійська для університетів» ми провели інтенсивний п’ятиденний семінар для викладачів англійської мови для  професійного спрямування, англійської мови для академічних цілей та викладачів, які викладають фахові дисципліни англійською мовою.. 50 учасників з академічного середовища, 4 тренери та натхненна праця наших проектних менеджерів Жанни Севастянової та Надії Удової забезпечили успіх події. Ми віримо, що це був один із кроків, необхідних для покращення стандартів викладання англійської в українських вишах. Ми також провели п’ятиденний семінар, присвячений англійській мові для  професійного спрямування. У ньому взяли участь 18 учасників із 9 університетів. А провела семінар наша чудова тренерка Людмила Клименко.

І, звісно, якщо ви читаєте цей пост, ви уже знаєте про наш мікросайт, присвячений Року англійської мови в Україні! Ми вклали в нього багато зусиль, планування, зустрічей і невидимої назовні роботи. Тож велике ДЯКУЮ всім, хто долучився до процесу, а саме нашій команді з маркетингу та комунікацій, особливо Даші Москалевич, яка зробила все, щоб ви могли цей сайт бачити на своїх екранах. Будь ласка, прогляньте веб-сайт, щоб побачити, який внесок Британська Рада робить в проведення Року англійської мови в Україні, та ознайомтесь із заходами, які відбуваються в рамках цьогорічної ініціативи Shakespeare Lives.

Тож, що далі? Отже, ми на фінальній стадії домовленостей щодо трансляції одного з наших проектів на Національній Телекомпанії України. Шукайте на нашому веб-сайті та Фейсбук-стрічці новини про програму «Word On the Street», яка скоро повинна з’явитися на ваших телеекранах. Вкінці лютого відбудеться тренінг «Вчителі англійської мови агенти змін». Окрім того, цього року ми безкоштовно пропонуємо сотні мовних онлайн-курсів LearnEnglishPathways. Відвідуйте наш сайт регулярно, щоб не пропустити шанс виграти один із цих курсів!