Література — це успішна, розмаїта, широка частина британського культурного сектору, що має світове визнання. Вона охоплює все від абеток і дитячих книжок до лауреатів провідних літературних премій; від авторів графічних романів та поетів-початківців до визнаних воєнних істориків. Літературний сектор включає в себе великі міжнародні видавництва та фестивалі, але значною мірою тримається на відданості численних осіб та малих організацій, а також палких читацьких аудиторій.

В Україні ми втілюємо програми, які допомагають встановлювати ці важливі зв’язки та зміцнюють взаєморозуміння. Ми працюємо з людьми та організаціями з різних сфер британського літературного сектору, а також із їхніми українськими колегами.

Наші програми часто передбачають поїздки британських письменників з метою участі в міжнародних фестивалях та проведення лекцій і майстер-класів. Також ми розвиваємо міжнародну співпрацю з фахівцями з розвитку грамотності та читацької аудиторії, перекладу й оповідності, з бібліотекарями й видавцями, ілюстраторами й академіками. Багато наших програм також передбачають подорожі українських письменників та фахівців літературно-видавничого сектору у Велику Британію. Ми активно працюємо над розширенням аудиторії та промоцією британської літератури через цифрові канали.

Ви можете дізнатися більше про нашу українську літературну програму через меню нижче. Про нашу глобальну програму читайте тут.

У цьому розділі