Envision Sound 2018-2019

Envision Sound 2018-2019 є другим циклом нашої популярної освітньої програми для композиторів із України, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Казахстану та Киргизстану, які бажають розвивати свої уміння в написанні музики для кінематографа. Це унікальна програма з вдосконалення навичок, отримання менторської підтримки і розширення контактів для представників кіно- та музичної індустрій, створена Британською Радою у партнерстві з  Національним центром Олександра Довженка в Україні.

Британська Рада та Довженко-Центр запропонують гранти для подальшої підтримки проектів, розроблених під час програми та відібраних менторами.

Дати та місце: Київ, 18-23 лютого 2019 року

У рамках тижневого інтенсивну учасники візьмуть участь у майстернях, розбірі кейсів від професійних композиторів, дискусіях, вечірніх показах і нетворкінгу. Разом із менторами учасники досліджуватимуть можливості та виклики написання музики для кіно.

Менторами програми 2019 року стануть британські кінокомпозитори Нейніта Десаї та Деніел Патрік Коен.

Кожного дня, по закінченню воркшопів, Envision Sound пропонуватиме вечірню публічну програму для широкої публіки. Детальна программа нижче, у розділі «Вечірня публічна програма». 

Дивіться відео, що відбувалося у перший рік програми!

Вечірня публічна програма

Envision Sound включатиме публічну програму музичних кіноперформансів та менторських вечорів із визначними британськими композиторами, які відбудуться на Сцені 6 Довженко-Центру. 

19 лютого, 19:30 

Менторський вечір із Нейнітою Десаї / Nainita Desai (документальний фільм Untamed Romania/«Неприборкана Румунія», 2018)

Цей фільм — унікальне відображення справжньої краси Румунії, неприкрашеної, чарівної, але в той же час вразливої. В серці Європи – казкова дика природа, багатство біорозмаїття з великою кількістю диких тварин. Хто виживе в таких випробуваннях у цьому завше мінливому середовищі? Фільм представить авторка саундтреку британська композиторка Нейніта Десаї, яка після показу відповість на питання аудиторії. 

Вхід – вільний (за попередньою реєстрацією).

20 лютого, 19:30

Музичний кіноперформанс «Вежа мовчання» (1925) у музичному супроводі наживо композитора Сергія Леонтьєва та гурту SED CONTRA ENSEMBLE

Німецька кінодіва з України Ксенія Десні, уродженка містечка Остер на Київщині, зійде на екрани в одній із небагатьох уцілілих романтично-пригодницьких драм свого часу популярного німецького режисера Йоханнеса Ґутера «Вежа мовчання» (1925). Разом з гуртом Sed Contra Ensemble стрічку озвучить фіналіст Envision Sound 2018 композитор Сергій Леонтьєв. Фільм надано Friedrich-Wilhelm-Murnau Stiftung за підтримки Goethe-Institut.

Вхід — за квитками.

21 лютого, 19:30

Музичний кіноперформанс «Шантаж» / Blackmail (реж. Альфред Хічкок)  у живому супроводі Kyiv Fantastic Orchestra та зустріч із автором саундтреку композитором Нілом Брендом 

Еліс Уайт — молода англійка, наречена детектива Френка Веббера, випадково стає мимовільною вбивцею художника, який намагається змусити її позувати оголеною. А потім Еліс починають шантажувати. Її наречений очолює розслідування вбивства...

Видатний британський композитор Ніл Бренд буде гостьовим спікером та представить свій саундтрек німого фільму Альфреда Хічкока «Шантаж» (1929), який вживу виконає симфонічний оркестр Kyiv Fantastic Orchestra в складі 30 музикантів. Після перегляду відбудеться публічне обговорення стрічки за участі Ніла. 

Вхід — за квитками. 

22 лютого, 19:30 

Менторський вечір із Деніелом Патріком Коеном / Daniel Patrick Cohen (фільм Kamaloka та інші роботи)

Kamaloka – це запаморочлива дисоціативна казка, в основі якої – слова пісні Боба Ділана 1966 року "4th Time Around". Лулу і Майкл обговорюють драматичну смерть місцевої танцівниці, яка приводить до крадіжки і подарунка могутнього амулета. Показ супроводжуватиметься коментарями Деніела Коена, який розкаже про процес створення саундтреку до цього фільму. Додатково Даніель продемонструє фрагменти інших своїх робіт.

Вхід — вільний (за попередньою реєстрацією).

Учасники

Юлія Запорожець, Україна

Лев Тирнов, Україна

Олександр Чорний (Alex Chorny), Україна

Едвард Кравчук, Україна

Ернст Морозов, Україна

Роман Григорів, Україна

Серж Синткей (Serge Synthkey), Україна

Аяз Гамбарлі (Ayaz Gambarli), Азербайджан

Ольга Подгайська, Білорусь

Лука Лебанідзе (Luka Lebanidze), Грузія

Звіад Мгебрішвілі (Zviad Mgebrishvili), Грузія

Джудіт Партс (Judith Parts), Естонія

Акмараль Зикаєва (Akmaral Zykayeva), Казахстан

Ключові дати

Кінець прийому заявок — 28 жовтня 2018 року

Оголошення учасників — до 10 грудня 2018 року

Завдання для учасників — 17 грудня 2018 року (Підтверджується)

Envision Sound у Києві — 17-24 лютого 2019 року (включно з одніє добою на дорогу)

Оголошення грантів для проектів учасників — лютий 2019 року

Ментори

Нейніта Десаї

Володарка премії BAFTA BREAKTHROUGH BRIT 2016-2017 Нейніта Десаї — провідна композиторка Об’єднаного Королівства. Вона — авторка музики та саундтреків для величезної кількості серіалів і фільмів провідних телекомпаній — BBC, HBO, ITV, С4 та інших. Нещодавно Нейніта стала лауреаткою премії Music+Sound Award за кращий саундтрек для ігрового фільму, номінанткою премії Women in Sync Awards 2016, номінанткою премії RTS Craft Award 2014 за кращу музику, а також номінанткою премії RTS Scotland Awards 2014.

Серед останніх проектів Нейніти — кінокартини «П’ять років у коханні та війні» (5 Years in Love And War, студія C4) від володаря Emmy Еда Уоттса, «Дика Румунія» (Untamed Romania), «Життя після» (The Life After, студії BBC/Irish Film Board), драми «Анемона» (Anemone).

Нейніта також відома своєю музикою для драм, зокрема, вона написала саундтреки для переможця  Emmy — драми «Максвелл» (Maxwell, BBC) та заснованої на реальних подіях драми «Вкрасти принцесу» (To Kidnap A Princess, ITV). Серед останніх проектів також  «Сповідь Томаса Квіка» (The Confessions of Thomas Quick) (BFI/Film4), номінанти премії Bafta 2018 «Зґвалтована: Моя розповідь» (Raped: My Story) та «Упіймати вбивцю» (Catching A Killer) (C4), захоплюючий серіал «Надзвичайні ритуали» (Extraordinary Rituals), яким редакція природничої історії компанії BBC прагне досягти рівня неодноразового переможця премії Bafta — циклу «Планета людей» (Human Planet), і невелика музична тема для престижного випуску BBC «Королівське весілля: Меган і Гаррі».

http://nainitadesai.com/

Деніел Патрік Коен

Даніель Патрік Коен — британський композитор, що працює в Румунії і має різноманітні музичні інтереси, серед яких — музика до кінофільмів, хіп-хоп та електронна музика.

Вперше Даніель привернув до себе міжнародну увагу, коли став одним з кількох британських композиторів, запрошених написати саундтреки до німих фільмів Альфреда Гічкока в рамках проекту

Британського кіноінституту Rescue the Hitchcock 9. Його 90-хвилинний саундтрек для першого фільму Гічкока «Сад насолод» (The Pleasure Garden) був представлений усьому світові.

На початку 2015 року Даніель випустив концептуальний альбом The Passenger («Пасажир») за однойменним фільмом Мікеланджело Антоніоні. Натхненням для альбому стала цитата режисера Девіда Лінча: вперше слухаючи Oedipus Schmoedipus («Едіп-Шмедіп») Баррі Адамсона, Лінч, як розповідають, назвав це «схожим на те, як слухати фільми Гіч[cock]а у своїй голові». Серед іншої сучасної музики Даніела — Reciprocity. Цей цикл пісень був створений за мотивами шести віршів канадської поетеси Дар'ї Фархи на замовлення її сестри Юліани.

Поки Деніел працює над створенням достойної спадщини для проекту Pleasure Garden («Сад насолод»), у прокат незабаром вийдуть три фільми з його саундтреками. Він також працює над своїм другим альбомом і має намір випустити більше альбомів, ніж фільмів у Стенлі Кубрика.

www.danielpatrickcohenmusic.co.uk

Ніл Бренд

Ніл Бренд акомпанує німим фільмам понад 30 років на регулярній основі в Лондоні у кінотеатрі Британського інституту кінематографії, а також у різних куточках Великої Британії та на кінофестивалях по всьому світу.

Навчаючись спершу на актора, він прославився як письменник, виконавець, композитор з відеорелізами до таких фільмів, як «Ринг» Альфреда Хічкока. Зараз Ніл плідно співпрацює з симфонічним оркестром ВВС. Результатом є лондонські виступи з відомою оркестровою партитурою для німого фільму Хічкока «Шантаж», замовлення BBCSO / Барбікана озвучити німий фільм Аквіта «Метрополітен», що отримав визнання в театрі та на Blu-Ray/DVD (Британський інститут кінематографії), та «Тиха вулиця» Чапліна (випущено на Blu-Ray/DVD).

Окрім цього, Ніл також є успішним радіо драматургом. Серед його робіт — номіновані на Sony та Tinniswood драми «Стен» та «Розуміючи жарт».Ніл стає відомим як телеведучий на BBC4. Він є постійним ведучим кінопрограми на Radio 4, запрошеним професором Королівського коледжу музики і визнаний одним із найкращих акомпаніаторів-імпровізаторів на піаніно у світі.

http://neilbrand.com/