©

Paul Elliman, QUERTY_PE, 2012.  Image courtesy the artist. Liverpool Biennial 2018 artist

Запитайте будь-якого митця: чого, він найбільше потребує для того, щоб втілити в життя свої творіння? Відповідь буде одна — часу та підтримки. Вже протягом трьох років Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале взаємодіють з найбільш передовими мистецькими інституціями в Україні та Великобританії, щоб надати саме це — час та підтримку — перспективним митцям та кураторам з обох країн.  

В Україні Британська Рада працює з такими інституціями, як «Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив» (Київ), Одеський музей сучасного мистецтва, ЄрміловЦентр та Муніципальна галерея (Харків), Арт центр Фабрика Повидлаі Центр міської історії (Львів); у Великій Британії це Bluecoat, FACT та Open Eye Gallery, які розташовані в Ліверпулі і надають свою професійну підтримку. Мета програми зосереджена в її назві — SWAP (ОБМІН). Культури, мистецькі традиції та техніки, нові мистецькі тенденції, концепції та філософія взаємно збагачуються, коли митці мандрують просторами Європи, здобуваючи фізичний і психологічний досвід дослідження мистецького різноманіття територій, що колись були недоступні, а тепер відкриті для вивчення.

Кого шукає програма SWAP: UK/Ukraine Residency? Митців і кураторів, зацікавлених у розширенні своїх горизонтів. На третьому році роботи SWAP: UK/Ukraine Residency Programme ми пропонуємо наступне:

 1. для трьох митців з України — резиденції до 45 днів у вересні та жовтні 2018 року в Ліверпулі (Англія) під кураторством команди Ліверпульської бієнале;
 2. для одного куратора з України — резиденцію до 45 днів у вересні та жовтні 2018 року в Ліверпулі (Англія) під кураторством команди Ліверпульської бієнале;
 3. для шести митців з Великобританії — резиденції до 45 днів у серпні та вересні 2018 року, які надаються нашими українськими партнерами в Харкові, або у вересні та жовтні 2018 року — в Києві, Львові та Одесі.

Прагнете створювати мистецтво? Програма SWAP: UK/Ukraine Residency надає для цього час, підтримку, міжнародний досвід та промоцію. Подавайте заявку вже сьогодні — swap@britishcouncil.org.ua
Деталі по заповненню заявки у pdf документі внизу сторінки.

Резиденції у Ліверпулі (для художників з України)

Резиденції у Ліверпулі (для художників з України): Ліверпульска бієнале, Блюкоат, ФАКТ, Опен Ай Галерея

Цього року резиденція в Ліверпулі надасть художникам можливість розвивати свою художню практику в контексті яскравої художньої сцени Ліверпуля. Ми шукаємо 3 художників з України, які особливо зацікавлені в побудові відносин з місцевим художнім співтовариством та пропонуємо менторську підтримку від команди Ліверпульскої біенале та  місцевих інституціональних партнерів Блюкоат, ФАКТ, Опен Ай Галерея.

Художники будуть забезпечені проїздом до місця резиденції, проживанням, студією та стипендією для проведення мистецьких досліджень та продакшну. Відбірковий комітет очікує  художників з новаторським підходом, практика яких доповнює суть етосу Ліверпульської бієнале — розширювати і поглиблювати взаємодію з сучасним мистецтвом. Резиденції будуть проходити у вересні — жовтні 2018.

Також, ми шукаємо 1 куратора, що приєднається до команди Ліверпульскої бієнале, та буде відігравати ключову роль у підтримці програмної команди Бієнале. Резиденції будуть проходити у вересні — жовтні 2018.

Про Ліверпульску бієнале

Ліверпульска бієнале — бієнале сучасного мистецтва у Великобританії, що запрошує художників створювати та презентувати свої мистецькі твори у контексті міста Ліверпуль. Бієнале відбувається щодва роки у  всьому місті Ліверпуль: в громадських місцях, галереях, музеях та онлайн. Програма Бієнале підкріплена програмою наукових досліджень, освітньою програмою, резиденціями та замовленнями нових робіт у художників. Заснована у 1998 році, Ліверпульска Бієнале замовила понад 300 нових мистецьких робіт та представила твори понад 450 художників з усього світу.

Десята ітерація Бієнале під назвою Прекрасний світ, де ти? запрошує художників і глядачів задуматися про світ, сповнений соціальних, політичних і економічних потрясінь.

Ліверпульска бієнале 2018 року відбуватиметься з 14 липня до 28 жовтня  а відзначатиме 20 років представлення міжнародного мистецтва у місті та регіоні.

www.biennial.com

Резиденції в Україні (для художників з Великобританії)

В Україні ми продовжуємо працювати із найбільш інновативними та експериментальними організаціями, що займаються візуальним мистецтвом. Цього року ми пропонуємо резиденції для художників з Великобританії в наступних партнерських резиденціях:

 1. Харків: ЄрміловЦентр (серпень — вересень 2018)
  https://www.facebook.com/YermilovCentre/
  http://yermilovcentre.org/
 2. Харків: Харківська Муніципальна  Галерея (серпень — вересень 2018)
  https://www.facebook.com/municipal.gallery/
  https://www.facebook.com/NonStopMediaIX/
 3. Київ: Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив (вересень — жовтень 2018)
  https://izolyatsia.org/en/
  https://www.facebook.com/IZOLYATSIA/
 4. Львів: Центр Міської Історії (вересень — жовтень 2018)
  https://www.lvivcenter.org/ 
  www.lvivcenter.org/en/uma
 5. Львів: Арт Центр Фабрика Повидла (вересень — жовтень 2018)
  http://hbce.com.ua/jam-factory/ 
  https://www.facebook.com/JamFactoryArtCenter/
 6. Одеса: Музей Сучасного Мистецтва Одеси (жовтень — листопад 2018)
  http://msio.com.ua/ 
  http://odesa-biennale.org.ua/

Ви можете знайти більш детальну інформацію про  програму резиденцій SWAP у PDF для аплікацій.

Розклад конкурсу:

Початок прийому заявок — 18 червня 2018

Дедлайн подачі заявок — 15 липня 2018

Оприлюднення шортлиста — 3 серпня 2018

Початок резиденцій — середина серпня (Харків) та вереснь (для інших локацій)

SWAP 2016-17

Більше інформацій за посиланням.