©

Left to right: Frances Disley, Blaze, 2016; Hato with Childwall Academy, Hello Future Me, 2016; Ana Jotta, Mrs. Muir, 2016. Liverpool Biennial in partnership with Arriva. © Photo: Niall Lea (fragment).

Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале раді повідомити про запуск другого етапу програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine Artist Residency Programme, разом з  партнерськими інституціями в Україні: Мистецький Арсенал, Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив, Сошенко 33, ЄрміловЦентр, Харьківська Муніципальна Галерея; та Великобританії: Блюкоат, ФАКТ та Опен Ай Галерея.

Програма мистецьких резиденцій SWAP має на меті об’єднати художників з України та Великобританії, для підтримки їхнього професійного розвитку та сприянню міжнародній співпраці. Як і в перший рік діяльності, програма також покликана дати художникам час для рефлексії та дослідження мистецьких традицій України та Великобританії.

Восьмеро британських та українських художників взяли участь у другому циклі програми у 2017 році, їхні роботи будуть представлені на виставці у ЄрміловЦентрі в Харкові з 16 березня по 15 квітня 2018 року.

Учасники SWAP UK/Ukraine 2017:

  • Кунг Хва Шон (YermilovCentre серпень-вересень 2017)
  • Стівен Шіхан (Муніципальній галереї Харкова серпень-вересень 2017).
  • Вікі Торнтон (Ізоляція. Платформа культурних ініціатив у Києві вересень-жовтень 2017).
  • Адам Волкер (Сошенко 33 вересень-жовтень 2017)
  • Поліна Карпова (Ліверпуль вересень-жовтень 2017)
  • Марія Куликовська (Ліверпуль вересень-жовтень 2017)
  • Антон Лапов (Ліверпуль вересень-жовтень 2017)
  • Вова Воротньов (Ліверпуль вересень-жовтень 2017)

Щоб дізнатися більше про фіналістів другої програми мистецьких резиденцій, переходьте за посиланням. 

Резиденції у Ліверпулі (для художників з України)

Резиденції у Ліверпулі (для художників з України): Ліверпульска бієнале, Блюкоат, ФАКТ, Опен Ай Галерея

Цього року резиденція в Ліверпулі надасть художникам можливість розвивати свою художню  практику в контексті яскравої художньої сцени Ліверпуля. Ми шукаємо 4 художників  з України, які особливо зацікавлені в побудові відносин з місцевим художнім співтовариством та пропонуємо менторську підтримку від команди Ліверпульскої біенале та  місцевих інституціональних партнерів Блюкоат, ФАКТ, Опен Ай Галерея.

Художники будуть забезпечені проїздом до місця резиденції, проживанням, студією та стипендією для проведення мистецьких досліджень та продакшну. Відбірковий комітет очікує  художників з новаторським підходом, практика  яких доповнює суть етосу Ліверпульської бієнале – розширювати  і поглиблювати взаємодію з сучасним мистецтвом. Резиденції будуть проходити у вересні-жовтні 2017.

Про Ліверпульску бієнале

Ліверпульска бієнале – бієнале сучасного мистецтва у Великобританії, що запрошує художників створювати та презентувати свої мистецькі твори у контексті міста Ліверпуль.  Бієнале відбувається щодва роки у  всьому  місті Ліверпуль:  в громадських місцях, галереях, музеях та онлайн.  Програма Бієнале підкріплена програмою наукових досліджень, освітньою програмою, резиденціями та замовленнями нових робіт у художників.  Заснована у 1998 році, Ліверпульска Бієнале замовила понад 300 нових мистецьких робіт та представила твори понад 450 художників з усього світу.

Десята ітерація Бієнале під назвою Прекрасний світ, де ти? запрошує художників і глядачів задуматися про світ, сповнений соціальних, політичних і економічних потрясінь.
Ліверпульска бієнале  2018 року відбуватиметься з 14 липня до 28 жовтня  та відзначатиме 20 років представлення міжнародного мистецтва у місті та  регіоні.

www.biennial.com

Резиденції в Україні (для художників з Великобританії)

В Україні ми продовжуємо працювати із найбільш інновативними та експериментальними організаціями, що займаються візуальним мистецтвом. Цього року ми пропонуємо резиденції для художників з Великобританії в наступних партнерських резиденціях:

1)      Харків: ЄрміловЦентр (серпень-вересень 2017)

2)      Харків: Харківська Муніципальна  Галерея (серпень-вересень  2017)

3)      Київ: Сошенко 33 (вересень-жовтень 2017)

4)      Київ: Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив (вересень-жовтень 2017)

Ви можете знайти більш детальну інформацію про  програму резиденцій SWAP у PDF для аплікацій.

Виставка, що демонструватиме результати резиденцій буде проведена у 2017-2018 у Малій Галереї Мистецького Арсеналу (Київ). Ми шукаємо  художників з Великобританії з новаторським підходом, зацікавлених у контакті з місцевими художніми співтовариствами. Художники будуть забезпечені проїздом до місця резиденції, проживанням, студією та стипендією для проведення мистецьких досліджень та продакшну.

Розклад конкурсу:

Початок прийому заявок  -   30 травня  2017

Дедлайн подачі заявок  - 30 червня 2017

Оприлюднення шортлиста  - 10 липня  2017

Початок резиденцій - середина серпня (Харків) та 1 вересня (для інших локацій)

SWAP 2016-17

У 2016-2017 ми співпрацювали  з Ліверпульською бієнале у Великобританії, а в Україні  із найбільш інновативними та експериментальними організаціями образотворчого мистецтва: Biruchiy Contemporary Art Project, NonStopMedia Festival у Харкові, YermilovCentre у Харкові, The Muzychi Expanded History Project, 33 Soshenko Art Studios у Києві та проектом Sorry, no rooms available на Західній Україні.

Шість британських художників взяли участь у резиденціях в Україні влітку 2016 року. Виставка їхніх робіт, а також робіт художників, які брали участь у резиденціях у Ліверпулі відбулася з 17 березня по 9 квітня 2017 року у Києві. 

Восьмеро британських та українських художників взяли участь у другому циклі програми у 2017 році, їхні роботи будуть представлені на виставці у ЄрміловЦентрі в Харкові з 16 березня по 15 квітня 2018 року.