Ми раді оголосити про початок відкритого відбору кураторів з трьох країн: Грузії, Туреччини та України.

Британська Рада пропонує трьом учасникам з Грузії, Туреччини та України можливість спільно виступити кураторами четвертої виставки нашої онлайн-платформи Museum Without Walls (MWW). У рамках проекту MWW вже успішно проведено три виставки, на яких демонструвались роботи з Колекції Британської Ради (British Council Collection) і твори митців з Туреччини. Виставкову платформу було відзначено численними нагородами Golden Spider Web Awards, зокрема, «Кращий веб-сайт року», та Срібною медаллю премії International Design and Communications Awards.

У кожній з країн (Грузії, Туреччині та Україні) буде обрано одного куратора. Під керівництвом кураторки візуальних мистецтв головного офісу Британської Ради у Лондоні, Ying Tan, вони спільно працюватимуть над фінальною онлайн виставкою на тему «In between» («Поміж»).

Куратори, яких буде обрано, матимуть можливість подорожі до Великої Британії та країн учасниць проекту, щоб спільно опрацьовувати та розробляти фінальну концепцію виставки, поглиблювати свою обізнаність у онлайн технологіях та розвивати міжнародні зв’язки у співпраці з досвідченими фахівцями сфери візуальних мистецтв з Британської Ради.

КОНЦЕПЦІЯ ВИСТАВКИ ‘In Between’:

У сучасному глобалізованому світі, для якого характерним є постійний обмін інформацією завдяки Інтернету, руйнуються національні бар'єри та підвищується рівень мобільності людей, які стають членами строкатих, мультикультурних громад. У такому світі саме поняття «національне» зазнає змін і стикається з новими викликами. Щоб ефективно діяти в умовах такого сучасного інтернаціоналізму, а також задля подальшого розвитку знань і накопичення досвіду, спільною метою має стати пошук шляхів, які допомагатимуть здійснювати значний внесок у вирішення питань рівності, розмаїття та інклюзивності.

Виставка зосередиться на темах дислокації, переміщення, різноманітних ступенях тривожності та розмежування, культурній ідентичності та моментах, якими характеризується стан перебування in between (проміжний стан). Кураторам запропоновано осмислити ідеї: ідентичностей, що постійно змінюються, міграції, подорожей, швидкоплинності часу та змін, з метою спільно створити концепцію онлайн-виставки на основі Колекції Британської Ради та творів митців зі своїх країн.

Кожен з кураторів має представити власне бачення втілення концепції виставки на основі творів з Колекції Британської Ради, (можна використовувати спеціально створений список запропонованих творів), також можливо пропонувати роботи місцевих художників. Будь ласка, майте на увазі, що список запропонованих творів не є фінальним, та зазнаватиме необхідних змін, але при цьому очікується, що куратори разом працюватимуть над однією цілісною онлайн-виставкою.

ТЕРМІНИ ПРОЕКТУ

 • Дедлайн подачі заявок: 13 червня
 • Журі проекту опрацьовує заявки: 14 червня – 20 червня
 • Оголошення переможців: 24 червня
 • Робоча поїздка в Великобританію: липень 2019
 • Робоча поїздка в Україну: вересень 2019
 • Робоча поїздка в Туреччину: листопад 2019
 • Запуск онлайн виставки (відкриття): середина лютого 2020
 • Графік роботи та дати подорожей будуть підтверджені Британською Радою після завершення відбору трьох кураторів.

Всі заявки будуть оцінюватись кваліфікованим журі, у наступному складі:

Гемма Холлінгтон, Директор з виставкової діяльності, Британська Рада

Їнг Тан, Кураторка, Британська Рада

Езра Айсун, Голова мистецької команди Британської Ради в Туреччині

Майя Дарчія, менеджер мистецької програми Британської Ради в Грузії

Ілля Заболотний, куратор, менеджер мистецької програми Британської Ради в Україні

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

Подача заявок є безкоштовною. Взяти участь у відборі може будь-який куратор(фрілансери або ті, хто співпрацює у штаті певної установи) з Грузії, Туреччини та України віком від 18 років, який має мінімум 3-річний досвід роботи в сфері візуальних мистецтв.

Будь ласка, заповніть коротку реєстраційну форму до 13 червня 2019 року, не пізніше 23:59 за часом Великої Британії. Перед заповненням форми ми радимо вам уважно ознайомитись з Колекцією Британської Ради, представленою онлайн.

У разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, без вагань звертайтесь до нас за адресою ilya.zabolotnyi@britishcouncil.org.ua 

ВИМОГИ ДО ПРЕТЕНДЕНТІВ

Основні:

 • Професіонали та куратори у сфері візуального мистецтва (фрілансери або ті, хто співпрацює у штаті певної установи);
 • Наявність громадянства Туреччини, Грузії або України;
 • Претендентам на момент подання заявки має виповнитись 18 років;
 • Претенденти повинні мати принаймні 3-річний досвід кураторської роботи на виставках візуального мистецтва (кураторський досвід роботи із цифровими проектами буде перевагою);
 • Володіння англійською мовою (принаймні на рівні B1);
 • Можливість здійснювати закордонні подорожі (наявність закордонного паспорту).

Бажані:

 • Вміння працювати в інтернаціональній команді
 • Знання цифрових технологій, кураторський досвід виставок з онлайн технологіями.

УМОВИ ПРОГРАМИ

Британська Рада бере на себе витрати на:

 • Міжнародні авіаперельоти, проживання, добові, візовий збір
 • Кураторський гонорар, у еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів, виплачений у локальній валюті, після оподаткування.

Зовнішні посилання