У традиційній системі освіти України навчальні можливості для кінокомпозиторів практично відсутні. Дует музики та кіно надихнув нас створити мультидисциплінарну програму, яка  виправить ситуацію й стане платформою для співпраці та обміну досвідом для композиторів, які створюють музику для кіно.

Британська Рада у партнерстві з Національним центром Олександра Довженка (Довженко-Центр) вперше в Україні проведуть Envision Sound – тижневу інтенсивну програму для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн.

Програма відбудеться в Києві 22-26 січня 2018 року. Ментори – знані кінокомпозитори Майкл Прайс (Велика Британія) й Алла Загайкевич (Україна). Також тренувати кіно композиторів будуть гостьові спікери, серед яких Ґай Бартел – відомий британський композитор, що працює у жанрах саундтреків до кіно, електронної та електроакустичної музики.

Окрім денної програми для обраних учасників, EnvisionSound включатиме вечірню програму,  під час якої широка аудиторія познайомитися з менторами та їхнім доробком і побачить провідні зразки українського класичного німого кіно в супроводі сучасної музики. Програма складається з творчих вечорів менторів –Загайкевич і Прайс , та двох показів реставрованих копій фільмів із живим супроводом: “Турксиб” Віктора Туріна (1929) у супроводі Bronnt Industries Kapital (Велика Британія) та “Хліб” Миколи Шпиковського (1929) у супроводі PortMone (Білорусь).

Квитки на кіноперформанси шукайте на сайті Karabas.ua:

Музичний кіноперформанс "Турксиб" feat Bronnt Industries Kapital (UK)

Музичний кіноперформанс "Хліб" feat Port Mone

Вхід на менторські вечори — безкоштовний за умови попередньої реєстрації:

Менторський вечір з Майклом Прайсом

Менторський вечір із Аллою Загайкевич

Програма

Envision Sound триватиме п’ять днів. Учасників очікує насичена програма презентацій та практичних майстерень, розбір кейсів від професійних композиторів, дискусії, вечірні покази і нетворкінг. Разом із менторами ви досліджуватимете можливості та виклики написання музики для кіно.

Робоча мова – англійська. 

Під час Envision Sound учасники зможуть ближче познайомитися з Довженко-Центром —  українським кіноархівом та сучасним арт-центром. 

Крім професійного блоку, Envision Sound матиме ще й вечірню програму для широкої аудиторії:

23.01., 19:30 — менторський вечір, Майкл Прайс

24.01., 19:30 — менторський вечір, Алла Загайкевич

25.01., 19:30 —кіноперформанс “Турксиб”, реж. Віктор Турін (1929) у живому супроводі BronntIndustriesKapital(Велика Британія). Квитки: https://kiev.karabas.com/ua/bronnt-industries-kapital-velikobritaniya

26.01., 19:30 — кіноперформанс “Хліб”, реж. Микола Шпиковський (1929) у живому супроводі PortMone(Білорусь). Квитки: https://kiev.karabas.com/ua/port-mone-trio-bilorus

Учасники

1) Азар Асгаров — Азербайджан

2) Фірудін Аллахверді — Азербайджан

3) Ваган Хайрапетян — Вірменія

4) Гульміра Іссімбаєва — Казахстан

5) Антоні Кулька-Собковіч — Польща

6) Роман Вишневський — Україна

7) Антон Дегтярьов — Україна

8) Сергій Леонтьєв — Україна

9) Борис Логінов — Україна

10) Дмитро Данов — Україна

11) Козинець Дмитро — Україна

12) Едуард Приступа — Україна

13) Нікіта Шпанко — Україна

Про Довженко-Центр

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів, що зберігає більше ніж 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно.

У 2015 році розпочалася ревіталізація індустріальних будівель Центру, їх перетворення на відкритий публічний простір. Центр ставить за мету створення на своїй території міждисциплінарного культурного середовища, розвиток арт-кластера, що об’єднує низку громадських ініціатив в сфері сучасного мистецтва – театру, музики, книговидання тощо.

Ментори та гостьові спікери

Майкл Прайс (ментор) - один із найбільш затребуваних композиторів Великої Британії. Його робота в кіно і телебаченні широко визнана й відзначена такими нагородами, як “Еммі” (2014), RoyalTelevisionSociety, Music&Sound, і TelevisualBulldog, а також номінацією на BAFTA та двома іншими номінаціями на “Еммі” за визнаний критиками серіал “Шерлок” виробництва BBC, до якого Прайс пише музику разом із Девідом Арнолдом.

До здобуття слави як композитор Майкл досяг чимало як звукомонтажер - у роботі над такими кінохітами, як трилогія “Володар перснів” Пітера Джексона, “Реальна любов” Річарда Кертіса, “Бріджит Джонс: Межі розумного”. Як монтажер звуку Прайс чотири рази номінувався на нагороду MPSEGoldenReelAwards Асоціації звукомонтажерів кіно, здобувши перемогу в 2001-му за фільм “Володар перснів: Хранителі персня”.

Перший досвід роботи в кіно Майкла - як музичний асистент, співпродюсер і аранжувальник Майкла Камена, з яким він співпрацював п’ять років. За цей період Прайс займався такими престижними проектами, як “Люди Ікс”, міні-серіал “Брати по зброї”, анімаційний фільм “Сталевий гігант”, “Metallica – S&M”, та працював на живих концертах по всьому світу.

Алла Загайкевич (ментор) - володарка призу української кіноакадемії  “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий композитор” (квітень 2017, за фільм “Жива ватра”).  Авторка саундтреків до фільмів “Мамай” та “Поводир”.

Алла поєднує роботу в жанрах симфонічної, камерної, електроакустичної музики, камерної опери  та сучасному медіа-мистецтві: аудіо-візуальні інсталяції, електроакустичні перформанси, музика до кіно та відео-арту.

За сприяння Фонду „Відродження” у 1997 році заснувала студію електроакустичної музики в Національній музичній академії України. Кураторка міжнародних проектів електроакустичної музики «Електроакустика», «ЕМ-візія»

Освіту отримала  в Київській консерваторії та Паризькому інституті IRCAM (Центр Помпіду). У 1986-1998 була учасницею фольклорного гурту "ДРЕВО".