Creative Spark: програма підтримки підприємництва у системі освіти

Creative Spark – п'ятирічна ініціатива, спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії, за підтримки Великої Британії.

З метою підтримки реформи вищої освіти та зниження рівня безробіття у семи країнах, де реалізується програма Creative Spark, ми звернемося до досвіду Великої Британії у галузі підприємницької освіти. Очікується, що у перший рік програми до Creative Spark долучаться більше 10 000 студентів та підприємців-початківців. 

Три основні елементи Creative Spark:

  1. Розвиток партнерських відносин між університетами та інституціями сектору креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях Creative Spark, з метою підтримки підприємницької освіти та створення центрів підтримки підприємництва.
  2. Проведення тренінгів та активностей з розвитку підприємницьких навичок у студентів та креативних підприємців, починаючи від пітчингу ідей та започаткування бізнесу, до захисту інтелектуальної власності та запровадження кредитних ліній.
  3. Запуск digital-програм для вивчення англійської мови,включаючи навчальні платформи, онлайн-курси та масові відкриті онлайн-курси (MOOCs), присвячені англійській мові для підприємництва.

Цілі програми

Creative Spark має на меті за рахунок досвіду Великої Британії збільшити внесок креативних підприємств у стале зростання в країнах-учасницях програми.

Очікувані результати:

  • Посилення в учасників програми підприємницьких навичок та рівня володіння англійською мовою, аби вони розвивали власний бізнес в інноваційних спосіб, підтримуючи розвиток креативної економіки у своїй країні.
  • Посилення співпраці між партнерами у Великій Британії та країнах-учасницях програми з метою розвитку освітніх систем та центрів підтримки підприємництва.

Дослідження із вихідними даними

Програма Creative Spark розроблена у відповідь на результати дослідження про стан креативного підприємництва та підприємництва у системі освіти у Великій Британії та семи країнах-учасницях програми 

Дослідження охоплює національну політику, існуючі моделі, передові практики, а також виклики та можливості в кожній країні. Завантажте короткий опис результатів дослідження, щоб дізнатись більше

Партнерський Фонд Creative Spark

Партнерський фонд буде підтримувати розробку та реалізацію заходів, що сприяють розвитку підприємницької освіти у країнах програми завдяки співпраці з Великою Британією. Майбутні спільні проекти сприятимуть зниженню рівня безробіття шляхом зміцнення креативної індустрії в цих країнах.

Партнерства будуть пов’язані з наступними темами:

  • Розвиток підприємницьких навичок у студентів та креативних підприємців-початківців
  • Підтримка заснування нового бізнесу та інкубації
  • Обмін знаннями

Партнерський фонд офіційно відкриється та почне прийом заявок на фінансування у вересні 2018 року під час Національної конференції з питань освіти та підприємництва у Лідсі (Велика Британія).

Щоб дізнатися більше про партнерський фонд та подання заявки, відвідайте сторінку Партнерський фонд Creative Spark.