Ми будуємо зв’язки, порозуміння й довіру між людьми в Україні та Великій Британії через мистецтво й культуру, суспільний розвиток, освіту й англійську мову.

Ми працюємо в двох напрямках: безпосередньо з індивідами для змін у їхніх життях, і з урядами та партнерами задля більшого й тривалішого впливу, створюючи вигоду для мільйонів людей по всьому світу. 

Ми надаємо українцям освітні можливості з вивчення англійської мови для особистого й професійного зростання та проводимо іспити й екзамени з Великої Британії. 

Минулого року (2019) понад 420 000 людей взяли участь у наших програмах і активностях, а ще 3 400 000 скористалися нашими цифровими послугами, зокрема ресурсами для вивчення англійської; до того ж, ще понад 13 млн скористалися нашими публікаціями й ефірними продуктами.  

У напрямі «Мистецтво» ми представляємо найкращі сучасні твори з Великої Британії, розвиваємо навички й мережі в культурних і творчих галузях та сприяємо професійному обміну про культурне управління й розвиток креативних екосистем між творцями політик і державними органами в Україні та Великій Британії. Серед наших партнерів Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Music Export Ukraine, Центр сучасної культури в Дніпрі, Мистецький Арсенал, PPV Knowledge Networks, Артхаус Трафік і численні креативні простори й індивіди по всій Україні. У 2019-му ми охопили понад 97 000 людей на наших подіях, працювали з понад 800 митцями й лідерами в Україні й Великій Британії та залучили 82 організації до наших проектів. Щотижня через наше радіошоу Selector ми охоплюємо більш ніж 50 000 слухачів.

Ми провели дві програми від Євросоюзу для країн Східного партнерства: «Культура і креативність II» і Culture Bridges, і наразі є партнером консорціуму House of Europe. Також ми є членом українського кластера EUNIC (Мережі інститутів культури Європейського Союзу) й тісно співпрацюємо з іншими організаціями для підтримки культурних обмінів між Україною та ЄС. 

За напрямком «Англійська мова» ми працюємо з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти й установами, що проводять курси підвищення кваліфікації вчителів (INSETT), аби сприяти безперервному професійному розвитку викладачів англійської мови. У партнерстві з Ґете-Інститутом і Французьким інститутом ми підтримуємо реформу «Нова українська школа» в галузі викладання сучасних іноземних мов. У партнерстві з Cambridge University Press і Linguist ми розвиваємо онлайн-платформу для викладачів англійської. Ми провели тренінги для близько 200 вчителів як агентів змін (вчителі-тренери), 18 000 викладачів англійської здебільшого початкових класів, 100 фасилітаторів Груп професійної майстерності вчителів та 75 педагогів курсів підвищення кваліфікації як тренерів з «ключових навичок». Ми також надаємо можливості для професійного розвитку вчителів у Молдові й Білорусі (як країнах, де немає представництв Британської Ради) в рамках програми «Навчальні хаби: вдосконалені вміння для міцніших суспільств», яка фінансується фондом CSSF і проводиться в п’ятьох країнах (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова).  

За напрямом «Вища освіта» ми розбудовуємо зв’язки між секторами вищої освіти в Україні та Великій Британії в таких галузях, як майстерність навчання й викладання, перевірка стандартів якості та інтернаціоналізація вищої освіти; ми розвиваємо потенціал лідерства в університетах і підтримуємо студентське самоврядування. За рік ми співпрацювали з понад 80 університетами в рамках кількох програм.

За напрямком «Суспільство» ми працюємо з більш ніж 80 активними партнерами по Україні для зміцнення соціальної згуртованості на рівні громад, а також розвиваємо навички Активних Громадян, міжкультурний діалог і стабільність. Ми підтримали впровадження понад тисячі проектів соціальної дії в місцевих спільнотах, що залучали більш ніж 100 000 громадян по всій Україні. Ми управляємо фінансованою Євросоюзом програмою “Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості”, що займається викликами й можливостями розвитку на місцях більш ефективно й інноваційно завдяки спільним і взаємопомічним ініціативам місцевих органів влади та громадянського суспільства.

У 2019 році Британська Рада в Україні стала партнером консорціуму House of Europe - фінансованої Європейським Союзом програми з розбудови професійних і творчих обмінів між українцями та їхніми колегами з країн ЄС. В рамках цього партнерства Британська Рада в Україні втілює такі програми: Active Citizens Camp, Creative Enterprise Ukraine, «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна»Навчальні подорожі для менеджерів креативних просторів і Навчальні подорожі для соціальних підприємців.

У цьому розділі