Hamlet performance
Hamlet performance at Arsenal

Наприкінці травня 1200 глядачів заповнили зал Мистецького Арсеналу в Києві, щоб переглянути дві емоційно-заряджені вистави Гамлета у виконанні лондонського театру Shakespeare’s Globe.

Київ став 11 зупинкою у рамках дворічного турне, яке розпочалося в Амстердамі, згодом мало зупинку на Північному полюсі в Норвегії, у Віттенберзі в Німеччині (де Гамлет вивчав філософію), у країнах Балтії, Москві та Мінську. 

Дві вистави були зіграні напередодні президентських виборів та у момент активних бойових дій на сході країни. Пікантності ситуації додала присутність серед гостей двох майбутніх переможців виборів – Петра Порошенка та Віталія Кличка. 

На питання журналістів про паралелі між Гамлетом та нинішньою політичною ситуацією в Україні художній керівник театр Globe, Домінік Друмгул, відповів: 

«Гамлет каже, «Звихнувся час». Це красномовна п’єса для кожної країни, де люди відчувають, що час не відповідає їхнім прагненням та бажанням. На наше переконання Гамлет – це вистава, де б ти з нею не виступав, яка має позитивний ефект на ситуацію навколо»

На думку критиків постановка влучно підкреслює події на Майдані у лютому цього року. «Гамлет вирішує бути чи не бути: кидати коктейлі Молотова чи залишити все так, як є. Він має помститися за смерть свого батька і вирішує «бути», та діяти. У результаті маємо багато смертей, розвал держави, прихід Фортінбраса – і що, не варто було діяти?!», - питає Юрій Володарський, редактор культури журналу «ШО».

Українці добре знайомі з творчістю Шекспіра ще зі школи, у кращих театрах регулярно ставляться його вистави. Проте ця постановка відрізнялася фізичною близькістю акторів Globe до аудиторії. Це, до речі, візитна картка театру, який грає у колі ще з часів королеви Єлизавети І. Кумедна ситуація склалася, коли, Гораціо розмахував кулаками саме перед Віталієм Кличком, а драматична сцена бою на шпагах змусила охорону президента заметушитися та посилити контроль над ситуацією.

Актори зазначили, що виступ перед президентом та настільки емоційно-зарядженою аудиторією стала піком їхнього туру на той момент. «Київ став відкриттям», зазначив один із 12 акторів. Під час свого перебування у Києві трупа відвідала Майдан Незалежності. У свій вихідний день актори відчули до себе посилену увагу та неодноразово зупинялися випадковими перехожими для фото.

Українці мають і надалі можливість дивитися інші постановки Шекспіра у виконанні театру Shakespeare’s Globe, National Theatre та Donmar Warehouse на екранах кінотеатрів у рамках нашого фестивалю «Британський театр у кіно», що проходить у 5 українських містах до жовтня.