Blackmail at Odessa International Film Festival

12 липня у рамках Одеського кінофестивалю пройшов спеціальний показ фільму Альфреда Хічкока «Шантаж» у супроводі симфонічного оркестру. На всесвітньо відомих Потьомкінських сходах зібралося 15 тисяч людей, щоб насолодитися одним з 9 німих фільмів генія нуару.

Перед показом глядачів привітали Саймон Сміт, Посол Сполученого Королівства в Україні, Анна Бубнова, керівник мистецьких програм Британської Ради в Україні, та Робін Бейкер, головний куратор Національного архіву Британського Кіноінституту (BFI). Пан Бейкер розповів, що проект з реставрації та відновлення знайдених 9 версій німих фільмів Альфреда Хічкока став найбільш масштабним, складним та дорогим в історії Національного архіву. Крім того, на думку гостя, Потьомкінські сходи для кіноманів є легендарним місцем, оскільки саме тут знімався «Броненосець Потьомкін», і цей показ став найбільш масовим серед усіх, що були демонстровані у 33 країнах світу.

Фільм «Шантаж» став останнім німим і першим звуковим кіно Альфреда Хічкова одночасно. Звукова версія фільму користувалася величезних успіхом. Але головна акторка Енні Ондра говорила з відчутним чеським акцентом, тому в звуковий версії її озвучила британка Джоан Баррі. Саме тому Енні виглядає більш напруженою у звуковій версії, та більш розслабленою та впевненою – у німій. Її гра у цій версії фільму вважається однією з кращих в епосі німого кіно.

Британська Рада в Україні вже п’ятий рік співпрацює з Одеським міжнародним кінофестивалем та налагоджує культурні зв’язки між Великою Британією та Україною у сфері кінематографу. Цього річ завдяки Британській Раді відбувся спеціальний показ фільму «Шантаж» та ретроспектива британського режисера Стівена Фрірза.

Переглянути фото з кінопоказу можна тут.