Другий Міжнародний саміт культури в Единбурзі

Ми мало замислюємось над тим, що дають нам і країні в цілому культура та мистецтво. Зачасту їхнє фінансування відбувається за залишковим принципом. Проте саме культура є тією віссю, навколо якої вибудовується гармонійне суспільство з потужною системою цінностей. Саме цю тезу взяли за основу організатори Міжнародного саміту культури, що вже вдруге мав місце в Единбурзі.

Британська Рада в Україні ініціювала участь української урядової делегації у цій події. Вона проходить у найжвавіший час для столиці Шотландії - період проведення численних літніх фестивалів. Завдяки цьому політики, дослідники та митці мали змогу зустрітись та обговорити нагальні питання.

Протягом саміту Міністр культури України Євген Нищук вів переговори з представниками Уряду Шотландії, Департаменту з питань культури, медіа та спорту Великої Британії та своїми колегами з різних країн світу. Поміж усіма домовленостями, Британський уряд висловив свою готовність долучитися до створення платформи, що допоможе представити українських митців у Великій Британії, а Британська Рада вже збільшила фінансування для України у наступному році. Від Сингапура до Бразилії усі країни-учасниці засвідчили свою підтримку Україні, підкреслюючи важливість даного моменту для нашої історії.