Хто: вчитель англійської мови, НВК «Школа І ступеня – гімназія ім. Митрополита Андрея Шептицького м. Стрия»; Вчитель року у Львівській області та дипломант Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» (2012)

Співпраця з Британською Радою: тренер для вчителів у програмах INSETT Teacher Development, PRESETT Teacher Development, English Teachers as Change Agents.

Весь професійний розвиток Мирослави — перемежований, пов’язаний із Британською Радою, ще з 1996 року, коли вона стала членом бібліотеки Британської Ради у Львові, щомісяця подорожуючи туди зі Стрия за новими матеріалами для себе та колег.

Після шести методичних курсів розвитку вчительської майстерності – очних та онлайн — Лобойко стала тренером для інших викладачів, пройшовши з 2013-го три курси навчання тренерів у рамках літніх шкіл, проведених Британською Радою спільно з IATEFL Україна, і ставши тренером для справжніх “агентів змін” в освіті.

Для Мирослави матеріали Британської Ради — це не лише засоби особистого професійного розвитку, але й невичерпні ресурси для її учнів. “Вони є регулярними відвідувачами сайту Британської Ради, а саме сторінок LearnEnglish, LearnEnglishKids, LearnEnglishTeens. Разом з учнями ми взяли участь у міжнародному онлайн-проекті “TalkingCultures” впродовж 2012-2013 років. Метою проекту було сприяння діалогу між культурами різних країн та удосконалення комунікативних умінь учнів шляхом виконання міні-проектів з використанням Інтернет-ресурсів, застосовуючи Wikispaces як інструмент співпраці.”

«Все, що я робила з Британською Радою, все, в чому я була задіяна з Британською Радою, все залишило глибокий слід.

По-перше, ресурси бібліотеки, а потім сайту є неоціненним скарбом для вивчення англійської мови. Чи можна уявити більше здивування та захоплення, яке я відчула, будучи вчителем-початківцем, щойно закінчивши університет і потрапивши в бібліотеку Британської Ради! Зараз вже маючи 20-річний стаж професійної діяльності за плечима, я не перестаю захоплюватися ресурсами сайту й завжди раджу його молодим колегам.

По-друге, teacherdevelopmentcourses, які я пройшла та провела, - це глибоке переосмислення всього, що я знала, вміла, і як презентувала. Я докорінно змінила ставлення до навчального процесу і своєї ролі вчителя. Мене навчили думати та ставити потреби учнів попереду своїх особистих.

Можна ще багато перелічувати, але я маю визнати, що це не була зміна одного дня. Для цього потрібні були час, зусилля та глибоке осмислення. Ніколи не забуду той момент, коли я вкотре повернулася в клас і зрозуміла, що я не можу інакше.”

Лобойко зазначає, що розвивалася разом з Британською Радою, а саме пройшла шлях від вчителя-початківця до вчителя-методиста та тренера. «Кожен пройдений чи проведений курс – це спілкування з колегами та поширення власного досвіду. Я щаслива, що працюю в закладі, де колеги – однодумці, які розуміють, підтримують, та й самі розвиваються, адже дуже важливо мати з ким поділитись. І це приносить результати, адже наша гімназія є одним з кращих закладів області за рівнем викладання англійської мови».

«Все, що я робила з Британською Радою, зміцнило мою впевненість у тому, що я повинна бути корисною для інших. Тому радію кожній можливості бути частиною професійної команди і зробити свій внесок в покращення якості викладання англійської в Україні.»