Нещодавно Британська Рада в Україні відновила проект «Активні Громадяни», орієнтований на розбудову мережі молодіжних лідерів, соціальні зміни і забезпечення сталого розвитку. В Україні проект розрахований на розвиток серед молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів на засадах рівності та рівних можливостей у масштабі всієї України, насамперед на Сході України.

У результаті відбору, проведеного спільно з Міністерством молоді та спорту України, партнерами проекту стали 9 організацій: Благодійна організація «Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина», Відкритий Університет Майдану, Вінницька молодіжна громадська організація для людей з інвалідністю «Гармонія», Громадська організація «Асоціація журналістська ініціатива» в партнерстві з афілійованою ГО «Міжнародний інститут регіональної преси та інформації», Дніпропетровська міська МГО «Європейський студентський форум», Луцька спілка громадських організацій «Молодіжна платформа», Національна скаутська організація «Пласт», Сумська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив», Фонд братів Кличків.

18-22 грудня Британська Рада проведе тренінг для 28 експертів організацій-партнерів, які представляють 12 областей України. Згідно з програмою, кожна пара тренерів у свою чергу має провести до березня 2015 року навчання принаймні тридцяти активних громадян у своїх спільнотах, громадах. Таким чином ми вважаємо, що проект сприятиме розвитку громадянської культури та поширенню активної громадянської позиції в суспільстві.

Проект «Активні Громадяни» вже успішно реалізувався в Україні в 2009-2012 роках. Навчання для тренерів є відновленням програми в новому форматі та з новими акцентами.