bicycle forum 1

“Велофорум” - міжнародна конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства. Взяти участь в конференції були запрошені журналісти, депутати місцевих рад, представники виконавчих комітетів, що відповідають за транспортну, містобудівну та туристичну політику, співробітників комунальних підприємств.

Серед спікерів були експерти міського транспортного планування, сталого розвитку, лідери громадських організацій та представники мерій з України, Німеччини (Берлін), Швеції (Стокгольм), Бельгії (Брюссель), Польщі (Люблін), Білорусі (Мінськ), Латвії (Рига) та Ірландії.

Велофорум став місцем зустрічі для мерій, транспортних інженерів, велоактивістів і велобізнесу з різних міст України – Києва, Полтави, Миколаєва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра, Івано-Франківська, Яремче, Сум, Кривого Рога, Василькова, Боярки, Вінниці, Дрогобича, Житомира, Миргорода, Маріуполя, Перечина, Чернівців, Чернігова, Южноукраїнська, Мукачевого, Старобільська та ін.

Головна тема конференції цього року це «Велосипед як каталізатор змін у містах», тому перший день форуму був присвячений розвитку національних і локальних велосипедних практик, а також взаємодії громадських активістів з муніципальними і державними органами самоврядування. В цілому, велика частина доповідей мала практичний характер. Зокрема, воркшоп про створення першої велодоріжки в місті та перешкоди, які можуть виникати в роботі, або воркшоп про фінансування транспортних проектів.

Ще один важливий блок Велофоруму — презентації адвокаційних кампаній транспортних активістів та активісток, успішні історії з впровадження велосипедних ініціатив у різних містах України, здатних змінювати свідомість жителів міста. Зокрема, кейс перемоги активістів навколо збереження київського велотреку, велодосвід Львова та Івано-Франківська, кампанія зі зміни Правил дорожнього руху тощо.

«Велофорум важливий тим, що на конференції на професійному рівні обговорюються питання не тільки розвитку велосипедного транспорту, але й питання розвитку транспортної системи в цілому, питання безпеки дорожнього руху, демонструються успішні рішення з інших міст і країн», – зазначав координатор проекту «Велорух Миколаїв» Денис Моляка.

Велофорум 2