Date
Середа 22 квітня 2015 -
20:00 до 23:59
Місце проведення
Київ, Мистецький арсенал

22 квітня під час відкриття однієї зі знакових культурних подій України - V Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» - спільно з Центром Довженка ми раді представити непересічний музичний кіноперформанс – відреставрований німий фільм Олександра Довженка «Арсенал» з новим саундтреком від британського продюсера та мультиінструменталіста Ґая Бартелла (Guy Bartell).

«Арсенал/Січневе повстання в Києві» – один з найскладніших за формою фільмів Довженка. Знятий 1928 року на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера, він прославив Довженка в масштабах не тільки Радянського Союзу, але й Західної Європи та Північної Америки. Зрештою, Національна рада американських кінокритиків відзначила «Арсенал» серед п’яти найкращих стрічок 1929 року, поряд зі «Страстями Жанни Д’арк» Карла-Теодора Дрейєра. Фільм розповідає про придушення військами Центральної Ради большевицького повстання на київському заводі «Арсенал».Невиразне окреслення протиборчих сил повстання, паралельний монтаж різних подій лишають глядача наодинці радше з відчуттям хаосу війни, ніж із чітким політичним посланням та насильницькою інтерпретацією. Тоді як ексцентрична манера гри акторів, експресивні можливості освітлення, зйомки і монтажу дають режисеру можливість вписати камерні історії окремих людей у ширшу канву історичного полотна та сформулювати чіткий пацифістський меседж. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Новий сучасний музичний супровід для «Арсеналу» створив засновник музичного інді-проекту Bronnt Industries Kapital з м. Бристоль (Великобританія) – Ґай Бартелл (Guy Bartell). В арсеналі продюсера та мультиінструменталіста – три студійних альбоми «Virtute et Industria», «Häxan» та «Hard for Justice», що випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних лейблах. Альбом Häxan, 2007 року, був створений як саундтрек до однойменного культового шведського німого фільму. Бартелл підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами та низькобюджетними трилерам, які вплинули на його музичну мову. Українським глядачам у 2012 році гурт Bronnt Industries Kapital представив своє трактування відреставрованого авангардистського шедевру українського режисера Віктора Туріна «ТУРКСИБ» («Сталевий шлях», Востоккіно, 1929) в рамках фестивалю НІМІ НОЧІ (м.Одеса) та у циклі кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в київському арт-просторі «Мин».

«Арсенал» з новим саундтреком від Ґая Бартелла стане ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Центром Довженка музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. «Арсенал» став першим спільним проектом Центру Довженка та Британської Ради в Україні.

Показ одного з найвидатніших фільмів Олександра Довженка про Січневе повстання у Києві на заводі «Арсенал» відбудеться 22 квітня о 20:00. Квитки доступні у касах Мистецького Арсеналу, вул. Лаврська, 10-12.