Від Шеона Сміт

30 Oct 2020 - 10:13

Вправи з числами англійською для дітей молодшого шкільного віку

Вивчення англійської можна зробити ще більш захопливим за допомогою чисел. Для цього не потрібно вивчати назви чисел англійською одним довгим списком від 1 до 100 чи до 1000. Хоча якщо ви вирішите протестувати дитину, їй, можливо, сподобається ідея просидіти годину перераховуючи числа, які вона знає, та пропускаючи ті, які даються важко (скажімо, 18 чи 37).

Проте якщо ви попросите першачка назвати певне число поза числовою послідовністю, він, напевно, почне із самого початку, пошепки рахуючи пальці, поки не дістанеться-таки потрібного числа. Чи не те саме робили в дитинстві і ви?

Різні типи чисел

Коли ви вивчаєте числа, важливо пам’ятати, що в залежності від того, в якому контексті вони використовуються, виразити їх можна по-різному. Наприклад, якщо ви хочете розібрати числа у контексті дат, майте на увазі, що з датами ми використовуємо порядкові числівники. Така особливість може заплутати дитину, особливо якщо вона ще не проходила цієї теми в школі. Ми також використовуємо порядкові числівники, коли говоримо про рейтинг (наприклад, рейтинг команд за результатами перегонів Гран-прі чи футбольної ліги), а також для позначення поверхів будинку, в якому ви живете (якщо ви хочете використати власний приклад, щоб проілюструвати цю тему).

Наприклад:

We live on the third floor (Ми живемо на третьому поверсі).

Dynamo are third in the league (Динамо – треті в лізі).

Nick came first in the race (Нік прийшов першим на перегонах).

Кількісні числівники Порядкові числівники
1 One 1st First
2 Two 2nd Second
3 Three 3rd Third
4 Four 4th Fourth
5 Five 5th Fifth
6 Six  6th Sixth
7 Seven 7th Seventh
8 Eight 8th Eighth
9 Nine 9th Ninth
10 Ten 10th Tenth
11 Eleven 11th Eleventh
12 Twelve 12th Twelfth
13 Thirteen 13th Thirteenth
14 Fourteen 14th Fourteenth
15 Fifteen 15th Fifteenth
16 Sixteen 16th Sixteenth
17 Seventeen 17th Seventeenth
18 Eighteen 18th Eighteenth
19 Nineteen 19th Nineteenth
20 Twenty 20th Twentieth
21 Twenty-one 21st Twenty-first
30 Thirty 30th Thirtieth
40 Forty 40th Fortieth
50 Fifty 50th Fiftieth
60 Sixty 60th Sixtieth
70 Seventy
70th Seventieth
80 Eighty 80th Eightieth
90 Ninety 90th Ninetieth
100 One hundred 100th One hundredth
1,000 One thousand 1,000th One thousandth
Дроби Десяткові дроби
¼ Quarter 2.5 Two point five
½ Half 0.1 Zero point one
¾ Three quarters 1.005 One point zero, zero, five 

Давайте щось поміряємо!

Однією з найулюбленіших вправ моїх учнів (а також моїх власних дітей) є вимірювання. Хто ж може встояти перед спокусою взяти в руки рулетку, особливо, коли тривають якість ремонтні роботи в домі. Я не можу, а малеча – тим більш! Рулетка притягує дітей, як магніт, тож чому б не використати ці її магічні властивості для того, щоб повправлятися з числами, які діти вже вивчили в школі. До того ж використовувати їх доведеться не в прямій послідовності! Непогано було б швидко повторити числа перед тим, як братися до практики, а зробити це ви можете за допомогою цієї веселої пісеньки або онлайн-тренажеру чисел на сайті Learn English Kids.

Отже, для початку вам знадобиться така рулетка, яку дитина може використовувати, не наражаючи себе на небезпеку. Забудьте про старі металеві рулетки, які автоматично заскочують назад, коли їх відпускаєш. Що вам насправді потрібно – це старий добрий сантиметр, який ваша бабуся використовує, коли шиє. Або купіть паперовий сантиметр (їх можна знайти в деяких гіпермаркетах), адже на ньому ще й можна робити позначки. Думаю, дитині така ідея точно сподобається!   

Я зазвичай починаю з того, що вимірюю зріст дитини – з цією процедурою вони вже знайомі. Їх зріст вимірюють і під час візитів до лікаря, і вдома, тож це саме те, що треба для вдалого початку. Якщо дитині ще важко використовувати сотні, ви можете спростити завдання, розбивши число на метри та сантиметри. Більш дорослі діти можуть спробувати визначати зріст одразу в сантиметрах. Для того, щоб краще запам’ятати число, його можна записати в спеціальну табличку. Потім можна запропонувати дітям виміряти розмір своєї голови (тут їм може знадобитися ваша допомога), а також взагалі будь-якої частини тіла, яка їм до вподоби. Результати так само варто занести в спеціальну таблицю. Повірте, того ж таки дня діти з радістю обміряють всю родину, а отже матимуть багато практики з найрізноманітнішими числами. Звісна річ, вам доведеться нагадувати їм, що говорити, якої довжини їхні ніс чи нога, потрібно англійською. 

Заждіть-но! А як же бути з тими числами на ‘-teen’ та ‘-ty’, які кого хочеш зіб'ють з пантелику? вичайно ж, перед тим, як відпустити дітлахів «у світ широкий» вимірювати все, що вони бачать, ми маємо переконатися, що вони з легкістю розпізнають усі числівники (а ми знаємо, що не так вже це просто з числами 13-19). Тож яка різниця між 13 і 30 та як допомогти дитині перестати їх плутати?

Для початку потрібно наголосити, що числівники від 13 до 19 вимовляються з довгим голосним звуком /i:/ fourteen’, як у слові ‘cheese’ – слово, яке ми вимовляємо, коли фотографуємося. Слова на позначення десятків (20, 30, 40 - 90) мають наприкінці короткий голосний /i/, і при їх вимові не потрібно посміхатися на всі 32. 

Гроші-гроші-грошенята!

Маленькі діти полюбляють гратися в магазин, проте не хвилюйтеся, якщо у вас немає іграшкової каси – здмухніть пил зі своєї старої «Монополії» та використовуйте ті банкноти, які є в ній. Ви можете легко влаштувати магазин на кухні – нехай ваша дитина просто наклеїть цінники на фрукти та овочі, які є вдома. Такі ігри – прекрасна практика для розвитку навичок, які знадобляться їй у реальному житті. Ви можете, звичайно, використовувати справжні гроші, проте, якщо дитина гратиметься з друзями чи братами-сестрами, безпечніше буде все ж таки використовувати гроші іграшкові. ‘How  much is…?’ («Скільки коштує…?») – це дуже корисна фраза, якої можна навчити дитину змалечку. Вашій дитині доведеться також розв’язувати прості математичні задачі, коли вона матиме підрахувати, скільки грошей вона вже витратила і скільки у неї залишилося. Це чудова нагода попрацювати з числами в ситуації, близькій до реальності. Заохотити дитину до таких вправ можна показавши їм цю пісеньку.

Для дітей старшого віку можна купити скарбничку і разом підраховувати, скільки грошей вони вже накопичили, або запропонувати їм вести щоденник того, скільки грошей вони витратили на солодощі, напої та комікси. 

Вікторина з географічних рекордів

Дітям також подобаються світові рекорди, тож ще один спосіб залучити їх до відпрацювання довгих чисел – створити для них географічну вікторину, відповідаючи на запитання якої, вони б мали відшукати найдовшу вулицю в країні чи світі, найвищу гору чи найширшу ріку. Список світових рекордів, які можна виміряти, – безмежний: від найвищої людини чи найстарішої жінки планети до найбільш населеного міста. Якщо ви шукаєте інформацію про якісь цікаві світові рекорди, які точно сподобаються вашим дітям, зазирніть на цей сайт. Там ви знайдете багато відео, які підкорять вашу дитину масштабністю цифр. Ви можете навіть почати вести підрахунки особистих рекордів вашої родини: найдовша подорож, яку ви здійснили, в кілометрах, найдальша відстань, на яку ви запливали тощо. Якщо не знаєте, з чого розпочати, перегляньте цю відеоісторію.

Ну що! Починаємо рахувати?