Від Енн Уайлдінг

29 Jan 2021 - 15:26

Акторська майстерність/ театральне мистецтво для дітей англійською

Вистави чудово підходять для вивчення англійської мови з дітьми молодшого шкільного віку. В такий спосіб можна змінити звичний розпорядок заняття та помістити мову в контекст тієї ситуації, яка вам до вподоби – від сценки в супермаркеті до пригод у фантазійному світі. Вистава поєднує елементи вербальної та невербальної комунікації, надаючи таким чином фразам та структурам, що використовуються, більшого значення. Можливо, найважливішим при цьому є те, що вона передає контроль над ситуацією самій дитині, а не вчителю чи батькам, оскільки саме уява дитини вирішуватиме, як розвиватимуться події.

Розігрів

Ідея виступів англійською чи будь-якою іншою мовою може відлякувати деяких дітей – не всі з нас народжені стати зірками Голлівуду! Тому якісна вправа на розігрів допоможе сором’язливим дітям (а також батькам!) почуватися більш комфортно, адже спонукатиме вас до руху, не вимагаючи при цьому особливого креативу. Спробуйте такі ідеї:

  • Ігри з плесканням у долоні – гравці сідають в коло (або обличчям один до одного, якщо грає всього дві людини). Перший гравець проплескує ритм, наступний гравець має його повторити. Можете додати до гри рахунок, щоб трохи її ускладнити.
  • Гра «Зарядка» – ця гра схожа на гру з плесканням, проте в ній бере участь усе тіло. Перший гравець показує рух (наприклад, простягання рук до стелі або стрибок з руками, розкинутими в боки), який інші гравці мають відтворити.
  • На платформі Beat by Beat Press можна знайти безліч вправ для розігріву, одна з яких називається Стряхни напругу, де гравці «стряхують» напругу з усіх кінцівок по черзі.

Імпровізація

Імпровізація та рольова гра допоможуть вам і вашій дитині перевтілитися в іншу особу, попрактикувати англійську та дослідити світ. Надзвичайно важливе правило в імпровізації – не контролюйте свого партнера. Якщо він сказав, що до кімнати увійшов синій слон – значить так воно й було. При цьому бажано мати в запасі окреслені в загальних рисах ситуації для створення контексту імпровізації (можете написати їх на папірцях та витягати по черзі з капелюха). Такими ситуаціями можуть бути:

  • Ви вчитеся кататися на лижах/ на серфі/ сидите на уроці гончарної майстерності
  • Ви знайомите свого друга зі своїм новим домашнім улюбленцем – драконом/ тигром/ тарантулом
  • Ви проводите екскурсію для друзів своїм маєтком чи палацом
  • Урок англійської, на якому ваша дитина – вчитель

Ще більше ідей для імпровізаційних ситуацій можна знайти на ThoughtCo, або можете пошукати їх самостійно в інтернеті.

Так, ні, будь ласка, банан

У цій грі ви та ваша дитина (чи діти) маєте створити 30-секундну сценку, використовуючи лише слова “yes” («так»), “no” («ні»), “please” («будь ласка») та “banana” («банан»). Заохочуйте дітей використовувати різні види інтонацій та виразів обличчя – сценка має бути переконливою, навіть якщо в ній абсолютно немає сенсу. Просто дивовижно, наскільки креативними можуть бути діти під час цієї гри. Подивіться на ці чудові мінісценки Так, ні, будь ласка, банан на ютубі, якщо вам потрібно натхнення чи просто хочеться посміятися. Якщо ви хочете використовувати більше фраз, можете повторити всю сценку, але розширити діалог. Наприклад, перейдіть від діалогу

“Banana??” («Банан?»)

“Yes. Banana” («Так, банан»)

до “Is that a banana??” («Це що, банан?»)

“Yes – it’s a banana. Do you have a problem with that?” («Так банан. Є якісь проблеми?»)

Гра із запитаннями

Для дітей, у яких вже є певний рівень володіння англійською, виберіть ситуацію та почніть програвати її рядок за рядком. Складність полягає в тому, що кожна фраза має бути запитанням, відповіддю на яке буде інше запитання. Наприклад, “Can I come in?” («Я можу увійти?») “Are your shoes clean?” («А черевики у вас чисті?») “Why wouldn’t they be?” («А чому вони мають бути брудними?»). Подивимось, на скільки рядків вас вистачить!

Пантоміма

Якщо ваша дитина лише починає вчити англійську, пантоміма – прекрасний спосіб додавати по декілька нових слів за раз до її словника. І навіть якщо дитина вже володіє англійською на пристойному рівні, ці вправи можна використовувати, щоб повторити те, що вона вже знає та вивчити на цій основі щось нове.

Поезія мовою знаків – у 2017 році відбулося перше в історії Британії змагання з декламування поезії мовою знаків. Поезії мовою знаків – експресивні, красиві, їх легко зрозуміти незалежно від того, володієте ви мовою знаків чи ні. В інтернеті існує багато віршів, які ви можете подивитися та вивчити разом з дитиною. У поезії «Роса на павутинні» у виконанні Елли Мей Ленц мовою знаків ми чітко бачимо павутиння, місячне сяйво, яке проходить крізь нього, намагання сфотографувати його, написати картину, зберегти його у своїй пам’яті. Додайте до вашого виступу декілька слів – передача за допомогою мови жестів допоможе вашій дитині зрозуміти та запам’ятати значення кожного слова.

Гра з прислівниками – у цій грі один з гравців обирає таємний прислівник (quickly (швидко), clumsily (незграбно), happily (щасливо)…). Інші гравці можуть попросити його відтворити будь-яку дію (walk (йти), dance (танцювати), fry an egg (смажити яєчню)…) в манері обраного ним прислівника, аж поки вони не вгадають, що це за прислівник.

Де ми? – загадайте місце, яке ваша дитина добре знає та куди ви ходите разом. Покажіть пантомімою, що в цьому місці можна робити, дитина має відгадати, яке місце ви загадали. Поміняйтеся ролями. 

Що це? – ця вправа стає ще цікавішою, якщо використати реквізит у вигляді порожньої торбинки. «Вийміть» уявне щось із торбинки (цуценя, олівець, годинник) та покажіть, як ви з ним граєте, використовуєте його чи надягаєте. Інший гравець має відгадати, що ви показуєте.

І наостанок

Якщо ввести в пошуковий рядок запит «драматичні ігри та вправи для вивчення англійської» - інтернет видасть вам десятки результатів на вибір. На сайті Британської Ради для вивчення англійської можна знайти ідеї для вистав, включно з порадами щодо декорацій та костюмів. На сайті English Kids є навіть зразок для створення власного запрошення на виставу та квитків, а отже ваш твір театрального мистецтва може стати по-справжньому особливим.